خانه | خبر | اخبارجهان

انفجارهای دمشق ۷۰ کشته به جا گذاشت

پنجشنبه, 1391-02-21 19:00
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وقوع دو انفجار در شهر دمشق، پايتخت سوريه، منجر به کشته شدن دست‌کم ۷۰ تن شد.

به گزارش سی‌بی‌اس نيوز، اين انفجارها حدود ساعت هشت صبح روز پنج‌شنبه ۲۱ ارديبهشت (۱۰ ماه مه) زمانی که کارکنان يک مجتمع امنيتی نظامی به محل کار خود آمده بودند در نزديکی اين مجتمع رخ داد.

خبرنگار رسانه سی‌بی‌اس نيوز در گزارش خود نوشت، اجساد سوخته کشته‌شدگان در گوشه و کنار خيابان رها شده‌اند، ديوار مجتمع فرويخته‌ و بيش از ۴۰ ماشين مچاله و داغان شده‌‌اند.

به گفته وزير کشور سوريه، جسدهای ۱۵ تن از کشته‌شدگان حادثه به‌طور کامل متلاشی شده‌اند. همچنين ۳۷۲ تن نيز مجروح شدند که به‌جز پرسنل نظامی، برخی از آن‌ها شهروندان معمولی بودند.

بر اساس گزارش سی‌بی‌اس نيوز، به‌نظر می‌رسد که هدف اين انفجارها "دايره اطلاعات فلسطين" و يک مرکز فرماندهی نيروی هوايی بوده ‌است.

حکومت سوريه، اين رويداد را به "تروريست‌ها" نسبت می‌دهد، اما کادر رهبری شورای ملی سوريه که هدايت مخالفان دولت بشار اسد را بر عهده دارد، می‌گويد که حکومت عامل اين انفجارهاست.

مرکز دمشق اگرچه تحت کنترل شديد نيروهای وفادار به بشار اسد است، اما در عين حال تاکنون چندين بار شاهد انفجار بمب‌ بوده ‌است. هدف بيشتر اين انفجارها نيز مراکز امنيتی است

مخالفان پيش از اين هشدار داده بودند که حکومت سوريه می‌خواهد با انفجار بمب‌هايی قوی، کارکنان دولت و ساختمان‌ها را هدف قرار دهد.

نمی‌توان هيچ کدام از اين ادعاها را تأييد يا تکذيب کرد چرا که حکومت سوريه اجازه فعاليت آزادانه رسانه‌ها را گرفته‌ و برای رسانه‌های خارجی محدوديت‌های بسياری قائل شده ‌است.

محمد علی، يکی از ساکنان اين منطقه به سی‌بی‌اس نيوز گفت: "انفجارها خانه ما را لرزاند. وحشتناک بود. من ده‌ها جسد ديدم که سوخته بودند و بسياری هم مجروح شده بودند. بيشتر کشته‌شدگان و زخمی‌ها از ميان نيروهای امنيتی بودند."

او می‌افزايد: "خانه ما چند صد متر با محل انفجار فاصله دارد، اما کنار خانه‌مان چند بند انگشت ديدم که افتاده بود. انفجار عظيمی بود."

خبرنگار سی‌بی‌اس در انتهای گزارش حود نوشت که آمبولانس‌ها و ماشين‌های اورژانس همچنان در صحنه حضور دارند و نيروهای امداد به‌کار مشغولند. ماشين‌های سنگينی که در زلزله‌ها کاربرد دارند به محل حادثه آمده‌اند تا آن‌جا را از آوار ساختمان‌ها خالی کنند. همچنين گودالی به عمق شش فوت و عرض سه فوت در يکی از نقاط انفجار پديد آمده ‌است.

مرکز دمشق اگرچه تحت کنترل شديد نيروهای وفادار به بشار اسد است، اما در عين حال تاکنون چندين بار شاهد انفجار بمب‌ بوده ‌است. هدف بيشتر اين انفجارها نيز مراکز امنيتی است.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

سپاه پاسداران در دمشق به مردم ایران درس عبرت می دهد. این سپاه پاسداران است که در دمشق اینگونه تخریب می کند و آدم می کشد. مردم ایران باید بپا خیزد.

مرگ بر سپاه قدس. ایرانیان خارج نشین باید سپاه را محکوم کنند و بگوش سوریان برسانند که حساب مردم ایران با سپاه از هم جداست و تنها آنها نیستند که قربانی تجاوزات سپاه پاسدارنند ایرانیان اولین قربایان آنانند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما