خانه | خبر | اخبارجهان

اولاند و سرکوزی به دور دوم انتخابات فرانسه رفتند

یکشنبه, 1391-02-03 22:26
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
بر اساس اولین نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه فرانسوا اولاند، کاندیدای سوسیالیست  تا کنون بیشترین آرا را در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به‌دست آورده است.
 
به گزارش رادیو فرانسه فرانسوا اولاند با۲۸/۴  درصد آرا و نیکولا سرکوزی، رئیس جمهور فرانسه با۲۵/۵ درصد آرا رتبه‌های اول و دوم انتخابات به‌دست آورده‌ و به دور دوم انتخابات راه یافتند. دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری در روز ششم ماه مه برگزار خواهد شد. 
 
رای گیری تا ساعت هشت عصر ادامه داشت و اعلام شده بود که اولین نتایج رسمی انتخابات پس از آن منتشر خواهد شد. 
 
مارین لوپن، نامزد جناح راست افراطی با کسب ٢٠ درصد آرا در شمارش اولیه انتخابات، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است و ژان-لوک ملانشون، نامزد چپ رادیکال ۱۱/۵ درصد آرا را از آن خود کرده است. نتایج اعلام شده بر اساس شمارش اولیه آرا است و هنوز تمامی آرا شمارش نشده‌اند. 
 
بر اساس اخبار منتشر شده، حدود ۴۴ میلیون و پانصد هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند و در حدود ٨٠ درصد واجدان شرایط در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شرکت کرده‌اند. 
 
در انتخابات این دوره ریاست جمهوری فرانسه ۱۰ نامزد شرکت کرده‌اند. بر اساس قوانین فرانسه در صورتیکه هیچ کاندیدایی موفق به اخذ بیشتر از ۵۰ درصد آرا نشود، دو نامزدی که آرای بیشتری به دست آورده‌اند به دور دوم رقابت خواهند رفت. 
 
بر اساس اخبار منتشر شده، حدود ۴۴ میلیون و پانصد هزار نفر واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند و در حدود ٨٠ درصد واجدان شرایط در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شرکت کرده‌اند 
آسوشیتدپرس مشکلات اقتصادی و بیکاری در فرانسه را از جمله مهم‌ترین اولویت‌های شهروندان فرانسوی در این دور از انتخابات عنوان کرده است. در حال حاضر منطقه یورو با مشکلات اقتصادی و بحران بیکاری روبرو است و بسیاری از فرانسوی‌ها به عملکرد اقتصادی آقای سرکوزی انتقاد دارند. 
 
 دوره ریاست جمهوری در فرانسه در حال حاضر پنج سال است. نیکولا سارکوزی از سال ۲۰۰۷ به ریاست جمهوری فرانسه انتخاب شده و با شرکت در این دوره از انتخابات برای تصاحب مجدد کرسی ریاست جمهوری تلاش می‌کند. 
 
 کاهش کسری بودجه، تلاش برای گرفتن مالیات از کسانی که درصدد زیربار رفتن از آن هستند و بستن قراردادهای دولای با شرکت‌های اروپایی و مهار ورود مهاجران از کشورهای غیراروپایی از جمله وعده‌های انتخاباتی سرکوزی است. 
 

اولاند، نامزد سوسیالیست‌ها نیز وعده داده است که در صورتیکه به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود، حداقل دستمزد‌ها را افزایش داده، مالیات شرکت‌های بزرگ و افراد ثروتمند را بالا ببرد، سن بازنشستگی را از ۶۲ سال به ۶۰سال برساند و ۶۰ هزار معلم بیشتر استخدام کند. 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما