خانه | خبر | اخبارجهان

روسیه: دولت بشار اسد اشتباه کرد

چهارشنبه, 1391-01-02 09:48
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روسيه دولت بشار اسد را به "تصميم‌گیری‌های اشتباه" در برابر مخالفان متهم کرد.

 

به گزارش العربيه، سرگی لاوروف، وزير خارجه روسيه ۲۰ مارس (اول فروردين ۱۳۹۱) در يک مصاحبه از پيش ضبط شده راديويی گفت: "ما معتقديم دولت بشار اسد در پاسخ به نخستين تظاهرات صلح‌آميز مخالفان در سوريه تصميمات اشتباهی گرفت."

لاوروف افزود: "رهبری سوريه با وجود وعده‌های متعددی که در پاسخ به فراخوان‌های ما داد، اما در عين حال مرتکب اشتباهات فراوانی نيز شد."

روسيه گفته آماده پشتيبانی از پيشنهادهای کوفی عنان در خصوص سوريه است، جزييات پيشنهادهای عنان برای حل بحران سوريه هنوز به‌طور علنی اعلام نشده است

در همین حال خبرگزاری فرانسه گزارش داد فرانسه پيش‌نويس قطعنامه‌ای را عليه سوريه به شورای امنيت تحويل خواهد داد. در اين پيش‌نويس دولت سوريه و مخالفان به اجرای کامل و فوری پيشنهادات کوفی عنان، فرستاده ويژه سازمان ملل و اتحاديه عرب برای حل بحران اين کشور فرا خوانده شده‌اند.

با اين حال لاوروف گفته است اين قطعنامه نبايد حالت ضرب‌الاجل برای دولت سوريه داشته باشد.

قدرت‌های غربی می‌گويند بشار اسد، رئيس‌جمهوری سوريه مشروعيتش را از دست داده و بايد از قدرت کنار برود اما در مقابل روسيه و چين در برابر اين خواسته مقاومت می‌کنند.

اين دو کشور دوبار نيز تلاش قدرت‌های غربی را برای تصويب قطعنامه‌ای عليه سوريه در شورای امنيت سازمان ملل وتو کردند.

روسيه و چين خواهان اين هستند که در قطعنامه شورای امنيت در کنار محکوم شدن دولت سوريه، مخالفان نيز محکوم شوند و دو طرف به پايان دادن خشونت‌ها فرا خوانده شوند.

روسيه همچنین گفته است آماده پشتيبانی از پيشنهادهای کوفی عنان در خصوص سوريه است. جزييات پيشنهادهای عنان برای حل بحران سوريه هنوز به‌طور علنی اعلام نشده است.

اعتراضات در سوريه از مارس ۲۰۱۱ آغاز شده و همچنان ادامه دارد. به گفته سازمان ملل شمار کشته‌شدگان درگيری‌های يک سال گذشته در سوريه از هشت هزار نفر فراتر رفته که شش هزار و ششصد نفر از آن‌ها غيرنظامی هستند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آقاي لاورف شما رهبران روس و همدستان چيني شما در جنايتهاي جمهوري اسلامي و حكومت بعثي سوريه عليه ملتهاي ايران و سوريه شريك هستيد. دستان شما به خون اين مردم آلوده است و در تاريخ پرونده شماها ننگين و سياه . روزگار هميشه اين جور نمي ماند. سرانجام ملتها پيروزند و روسياهي و ننگ هميشگي در تاريخ براي شما ها ميماند.
تهران ـ بابك

ملت ايران پشتيباني روسها از ديکتاتوري سياه را در تاريخشان ثبت کرده اند...

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما