خانه | خبر | اخبارجهان

جنجال تازه انتشار عکس نيمه‌برهنه يک زن تونسی

شنبه, 1390-09-19 10:02
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

انتشار عکس نيمه‌برهنه ناديا بوسته، بازيگر تونسی موج تازه‌ای را در دنيای عرب به راه انداخته است.

 پيش از او انتشار عکس‌های برهنه يک دختر مصری به نام عليا ماجده المهدی، موافقان و مخالفان سرسختی را به دنبال داشت.

انتشار عکس نيمه‌برهنه ناديا بوسته بر روی جلد يک مجله واکنش‌هايی را در شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشته است.

به گزارش العربیه، ناديا بوسته گفته است: "بدن انسان می‌‌تواند وسيله‌ای برای بيان او باشد، بنابر اين هيچ دليلی نمی‌بينم تا جسم خود را از ديگران پنهان کنم."

در ماه نوامبر ۲۰۱۱ نيز انتشار عکس‌های برهنه عليا ماجده المهدی در وبلاگ شخصی‌اش جنجال‌آفرين شده بود

العربيه می‌گويد بيشتر کاربران شبکه‌های اجتماعی اين اقدام ناديا بوسته را "تحريک‌آميز" و "برخلاف عرف تونس" توصيف کرده‌اند.

با اين حال اين هنرپيشه تونسی گفته است نبايد با اقدام وی تنگ‌نظرانه برخورد کرد.

حدود يک ماه پيش نيز انتشار عکس‌های برهنه عليا ماجده المهدی در وبلاگ شخصی‌اش جنجال‌آفرين شده بود.

اين دختر ۲۰ ساله مصری به سی‌ان‌ان گفته بود: "اين عکس برای من نوعی بيان بودن است. من بدن انسان را بهترين فضای بازنمايی هنری اين موضوع می‌بينم. من عکس را شخصاً با استفاده از تايمر دوربينم گرفتم. رنگ‌های قوی قرمز و مشکی روی من تأثيرگذار بودند."

به گفته عليا ماجده "اغلب مصری‌ها درباره سکس پرده‌پوشی می‌کنند، چرا که با اين تفکر بزرگ می‌شوند که سکس چيز بدی است و کثيف است و در مدارس هيچ حرفی از سکس زده نمی‌شود. سکس برای اکثريت فقط مردی است که از زنی استفاده می‌کند و هيچ ارتباطی بين آن‌ها نيست و بچه‌ها تنها بخشی از اين معادله‌اند."

وی افزوده بود: "برای من اما سکس بيان احترام است؛ دغدغه‌ای برای بيان عشق که در سکس جمع می‌شود تا هر دو طرف را راضی کند. من سکس ايمن را تجربه کرده‌ام، اما قرص نمی‌خورم چرا که مخالف سقط جنين هستم. از دست دادن بکارتم در سن ۱۸ سالگی برای من همراه با لذت بود، چرا که با مردی بودم که عاشقش بودم و ۴۰ سال از من بزرگ‌تر بود. کريم عامر مرد دوم زندگی من است و دومين عشقم."

عليا ماجده المهدی از اقدام خود در انتشار عکس‌های برهنه‌اش به عنوان "جنبش آزادی‌خواهی آنلاين" نام می‌برد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

کارش درست است. اختیار بدن هر کسی به دست اوست و به دیگری ربط ندارد.

در اینکه اختیار بدنی هرکسی دست خودش است شکی نیست و جزو حقوق افراد است. ولی بحث اینجاس که ایا در شرایط فعلی کشوری مثل مصر و همینطور مذهبی بودن جامعه آیا انجام دادن این کار درست؟؟؟
چه تاثیرات مثبتی داره؟؟؟
آیا تاثیرات مثبتش از تاثیرات منفیش بیشتره؟؟/

کار این خانم در این شرایط انقلابی فقط به نفع مرتجعین مذهبی تمام میشه ومیتونندراحت ازش بهره برداری کنند واحساسات مذهبی وتعصبی مردم را تحریک کنند

من همیشه با این دیدگاه که الان وقت مناسبی هست یا الان وقتش نیست مسئله داشتم و دارم. عقب انداختن کاری که به نظرت درسته به دلیل زمان و شرایط، فقط یه بهانه است، نه بیشتر

تشخیص مصلحت کاملا شخصییه . این خانم در حال حاضر بنا به مقتضیات کاملا شخصی و اجتماعی مورد نظر خودش این کار رو انجام داده ، ما هم توی ایران بیشترین ضربه ها رو بخاطر مصلحت اندیشی و شاید ها و اماهای مذهبیون خیلی از فرصت ها رو از دست دادیم. اگر بقیه هم مصلحت خودشون رو در نظر بگیرن مطمینن مذهبیون نمی تونن عرصه رو برای غیر مذهبی ها تنگ کنند.

‫ظاهرأ یکی از شعبه های رادیو زمانه در خوزه علمیه مستقر است که این جریانات را به
‫عنوان یک واقعه مهم منعکس می کند.
‫تعجب و تازگی این وقایع در چی است ؟

اینکه اختیار بدن افراد دست خودشان است فقط یک توهم است. اختیار همه اعمال ما بدست جامعه است. حتی حافظه و خاطرات ما بدون جامعه معنی ندارد.

خانم نادیا بوسته بیا در برزیل وسط خیابون و روز روشن خودت را لخت کن ، لنگهایت را هوا کن ، زمین
‫کن و خودت را پاره کن ،‫کسی بهت محل نمی گذاره .
‫خدا را شکر کن که از این طریق و با یک هزینه کم توانسته ای نظرات را به خودت جلب و یک ‫مقدار
‫شهرت کسب کنی.
‫حالا خوبه که کاندیدای جایزه صلح نوبل سال ۲۰۱۲ هم بشی ، به جون مادرت هر چی دختر برزیلی
‫را میفرستم تونس ، چشم تونسی ها به آنها بیفتد دین و ایمان و انقلاب یادشون میره و کار و کاسبی
‫تو و امثال تو هم کساد میشه.

آخه چه ربطی داره بابا؟ مگه هر گردی گردو هست؟ طرف رسما زده تو کار پورنوگرافی چه ربطی به اقدام اعتراضی اون دختر داره؟ بگذریم که در کار اون دختر هم رگه هایی از پورنو گرافی دیده میشد مثل جوراب و رنگ قرمز کفشش و هیکل میزونش...
توجه کنید ایشون فرمودند:بدن انسان می‌‌تواند وسيله‌ای برای بيان او باشد، بنابر اين هيچ دليلی نمی‌بينم تا جسم خود را از ديگران پنهان کنم
(!!!)
من نمی دونم چرا فقط زنها هستند که بدنشون می تونه وسیله بیانشون باشه؟!!! تازه زنهای زیبای جوون؟! تازه حتمن باید خوش هیکل هم تشریف داشته باشند!!!! بعد این خانم جوون سکسی با اون عکس نیمه برهنه اش دقیقا چی می خوست بگه؟!!! من که هر چی نگاه کردم جز همونی که از دیدن عکسهای پورن استارها یا عکسهای زنهایی که روی جلد مجله پلی بوی با ژستهای تحریک کننده چاپ میشه به نتیجه دیگه ای نرسیدم!!! اگه کسی احتمالن به چیزی غیر از نتیجه من رسید لطفن اعلام کنه مستفیض بشیم!!!

در ضمن به عنوان یک زن اصلن در پوست خودم نمی گنجم (!) که ما زنهای خاورمیانه ای هم داریم راه زنهای غربی رو می ریم و با کلاس میشیم! از این به بعد با زبان بدنمون(!) می تونیم در تبلیغات تلویزیونی لاستیک و جاروبرقی و مواد غذایی تبلیغ کنیم و در فیلمها هم نقش اشیاءجنسی جذاب رو بازی کنیم و وقتی هم خواستیم دیگه خیلی ترقی کنیم و مثلن وزیرامور خارجه بشیم چند تا عمل جراحی پلاستیک می کنیم.دیگه چی کم داریم؟! به این می گن برابری زن و مرد !! هه.
صد رحمت به زنهای عشایر و سنتی خودمون.با دیدنشون بیشتر به زنانگی خودم افتخار می کنم تا با دیدن این اشیاء جذاب که انگار هدف از خلقتشون حال دادن به جنس زیاده طلب مذکر بوده! اصلن هم تعجب نمی کنم اگه مردایی از اقدام همچین زنهایی طرفداری کنند! البته همین مردا اگه زنی مسن بخواهد با بدنش خودش رو بیان کند در ابتدای صف معترضان قرار خواهند گرفت................

حق شان است و به کسی ارتباطی ندارد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما