خانه | خبر | اخبارجهان

وضعیت علی‌عبدالله صالح «وخيم» است

چهارشنبه, 1390-03-18 07:07
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

روزنامه ابتکار در شماره چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۰ گزارش داده حال علی‌عبدالله صالح، رئيس‌جمهور يمن «وخيم» است.

 

اين روزنامه نوشته است: «منابع ديپلماتيک غربی اعلام کردند که ۴۰ درصد از بدن علی‌عبدالله صالح، رئيس‌جمهوری يمن سوخته است و يکی از ريه‌های وی به دليل جراحت‌های وارده به دنبال بمباران مقر رياست‌جمهوری در روز جمعه از بين رفته است.»

 

به گزارش سی.‌ان.‌ان، يک منبع آگاه عربی نيز اعلام کرد شرايط جسمی صالح «نامساعد» بوده و يکی از ترکش‌های وارده باعث شده است تا جراحتی به عمق هفت سانتيمتر در بدن وی وجود آيد.

گفته می‌شود رئيس‌جمهوری يمن تاکنون تحت دو عمل جراحی در عربستان قرار گرفته است. منابع ديپلماتيک غربی اعلام کردند که علی‌عبدالله صالح از قسمت سر تحت عمل جراحی قرار گرفته و از ناحيه سر و سينه بشدت دچار سوختگی شده است.

علی‌عبدالله صالح روز شنبه، ۱۴خرداد جاری برای آنچه که «درمان صدمات ناشی از انفجار در کاخ رياست جمهوری» اعلام شده، يمن را به مقصد عربستان سعودی ترک کرد.

ائتلاف مخالفان يمن اعلام آمادگی کرده‌اند تا برای انتقال قدرت به عبد ربه منصور هادی، معاون رئيس‌جمهوری يمن تلاش کنند

علی‌عبدالله صالح، روز جمعه ۱۳ خرداد، درپی حمله به مسجد مجتمع رياست‌جمهوری يمن مجروح شد.

 

برخی گزارش‌های اوليه حاکی از اصابت ترکش به زير قلب وی و سوختگی سينه و صورتش داشت. در جريان اين حمله برخی نزديکان رئيس‌جمهوری يمن زخمی شده و هفت نفر جان خود را از دست دادند.

 

مقامات رسمی يمن می‌گويند که علی‌عبدالله صالح پس از درمان به يمن بازخواهد گشت، با اين وجود خيابان‌های صنعا، پايتخت يمن پس از خروج رئيس‌جمهور اين کشور شاهد جشن و پايکوبی مخالفان دولت بود.

 

از سوی ديگر ائتلاف مخالفان يمن اعلام آمادگی کردند تا برای انتقال قدرت به عبد ربه منصور هادی، معاون رئيس‌جمهوری يمن تلاش کنند. در حال حاضر معاون رئيس‌جمهوری يمن قدرت را در اين کشور به دست گرفته است.

رئيس جمهور يمن پس از خروج از اين کشور در پيام صوتی که از تلويريون دولتی اين کشور پخش شد، صديق الاحمر، رئيس طايفه حاشد را متهم به دست داشتن در حمله به مسجد مجتمع رياست‌جمهوری يمن کرد. اما صديق الاحمر اعلام کرده است که در انفجار کاخ رياست جمهوری دخالت نداشته است.

حاميان صديق الاحمر خواهان کناره‌گيری علی عبدالله صالح، رئيس جمهور ۶۹ساله يمن هستند که از ۳۳ سال گذشته قدرت را در اين کشور در دست دارد.

اعتراضات در يمن از اواخر ژانويه سال ۲۰۱۱ آغاز شده است. معترضان تعداد کشته‌شدگان در اين ناآرامی‌های را بيش از ۲۰۰ نفر اعلام‌ کرده‌اند.

 

مطالب ديگر مطبوعات:
روزنامه جام جم؛ هوای تهران در آستانه بحران

روزنامه مردم‌سالاری؛ تکرار کودک‌آزاری نگران‌کننده است

 

Share this
Share/Save/Bookmark

عاقبت کار دیکتاتورها همین هست.توی دنیای جدید دیکتاتور دیگه نمیتونه بسلامت و به مرگ طبیعی بمیره.ولی طعم قدرت بیش از حد شیرینه و دیکتاتورها حاضر به ترک صندلی قدرت نیستند مگر با زور یا مرگ.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما