خانه | خبر | اخبارایران

رهبر جمهوری اسلامی سال آينده را سال "حماسه" سياست و اقتصاد دانست

چهارشنبه, 1391-12-30 16:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله علی خامنه‌ای در پيام نوروزی خود ضمن اشاره به انتخابات رياست جمهوری يازدهم در سال ۹۲ و ادامه ترويج توليد ملی، دو عرصه سياست و اقتصاد را مهم‌ترين عرصه‌های سال آينده خواند.

 

آيت‌الله خامنه‌ای در پيام نوروزی خود ابتدا به مسائل سال ۹۱ پرداخت و از "سخت‌گيری دشمنان" با عملی ساختن تحريم‌ها عليه جمهوری اسلامی سخن گفت اما افزود نه تنها اين تحريم‌ها نتوانستند ايران را فلج کنند بلکه "پيشرفت‌های زيادی" نيز به‌دست آمده است.

 

وی افزود: "در زمينه‌ اقتصاد البته بر مردم فشار وارد آمد، مشکلاتی ايجاد شد؛ به‌خصوص که اشکالاتی هم در داخل وجود داشت؛ برخی از کوتاهی‌ها و سهل‌انگاری‌ها انجام گرفت که به نقشه‌های دشمن کمک کرد."

 

رهبر جمهوری اسلامی با اين حال گفت "در مجموع، حرکت مجموعه‌ نظام و مجموعه‌ مردم، يک حرکت رو به جلو بوده است."

 

آيت‌الله خامنه‌ای در حالی از "پيشرفت‌های زياد" و "حرکت رو به جلو" سخن می‌گويد که در سال گذشته وضعيت اقتصادی ايران به‌شدت سير نزولی يافت.

 

به‌گفته رهبر جمهوری اسلامی انتخابات رياست جمهوری يازدهم " کار بزرگ سال ۹۲" است که مردم بايد در آن "حضور جهادی" داشته باشند

صادرات نفت ايران که دو سال پيش در حدود ۲.۴ ميليون بشکه در روز بود، سال گذشته به حدود يک ميليون بشکه در روز رسيد. به‌گفته منابع رسمی جمهوری اسلامی قيمت کالاهای اساسی تا حدود ۶۲ درصد افزايش يافت و واحدهای توليدی بسياری تعطيل و گروه کثيری از کارگران بيکار شدند.

 

رهبر جمهوری اسلامی در عرصه سياسی نيز نقشه "دشمنان" در سال گذشته برای انزوای جمهوری اسلامی را ناتوان خواند و برگزاری نشست کشورهای غيرمتعهد در تهران را نمونه‌ای در اين‌باره دانست.

 

وی همچنين سال ۹۲ را با "چشم‌اندازی اميدوارانه‌" توصيف کرد و آن را "سال حماسه‌ سياسی و حماسه‌ اقتصادی" خواند.

 

آيت‌الله خامنه‌ای گفت: "آن‌چه را که ما در سال ۹۲ در پيش‌ رو داريم، باز عمدتاً در دو عرصه‌ مهم اقتصاد و سياست است."

 

وی همچون پيام نوروزی سال گذشته خود بر "توليد ملی" تأکيد کرد و ترويج آن را "مسئله‌ای بلندمدت" خواند که "در يک سال به سرانجام نمی‌رسد."

 

به‌گفته رهبر جمهوری اسلامی انتخابات رياست جمهوری يازدهم " کار بزرگ سال ۹۲" است که مردم بايد در آن "حضور جهادی" داشته باشند.

 

يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوری ايران در روز ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد و طی آن هفتمين رئيس‌جمهور ايران انتخاب می‌شود.

 

مسئولان جمهوری اسلامی ايران از اين بيم دارند که انتخابات رياست جمهوری يازدهم نيز با اعتراض‌هايی همچون آن‌چه که در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری رخ داد روبه‌رو شود.

 

دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری ايران که ۲۲ خردادماه ۱۳۸۸ (۱۲ ژوئن ۲۰۰۹)، برگزار شد به بزرگ‌ترين و طولانی‌ترين اعتراض‌های مردمی عليه حکومت ايران تبديل گرديد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

معلوم نیست این پیرمرد خود را مسخره کرده یا خودش را؟ هر سال یک لقب و عنوانی به ایام و روزگار که فقط و فقط روز و هفته و سال خدایند میچسباند برای فزیب ملت. همچون تقویم ایران که امثال او انباشته اش کرده اند با عزاداری و تولد و غیره و غیره از بهره رفتگان و با چرندیات دیگر. کش ندهیم که ریش از ریشه خراب است.

دوربينهای سيماي ضرغامي کار سختي برای جلوه دادن انتخابات فرمايشی به "حضور جهادی" خواهند داشت !

"پيشرفت‌های زيادی" منظورش در بمب سازی است و بس !

با این حساب امسال عمرو عاص رییس جمهور خواهد شد و واحد پول ایران از ریال و تومان به شتر تبدیل خواهد شد. سال جدید به همه هم میهنان و فارسی زبانان غزیز مبارک باد. انشالله که تعداد شترهای همه افزایش یابد.

حماسه سیاسی -> پیروزی اصولگرایان در انتخابات به هر وسیله ای
حماسه اقتصادی -> سرکوب مردم معترض ایران

91: جهاد اقتصادی. 92: حماسه اقتصادی. 93: فاتحه اقتصاد

اميد که سال جديد بدون رهبر مطلقه باشيم .

سال"حماسه" سياست و اقتصاد !
پس سي و پنج سال کافي نبوده ؟ که مملکت را به بن بست رسانديد؟!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما