خانه | خبر | اخبارایران

رئيس جهاد دانشگاهی واحد تهران هم از کار برکنار شد

سه شنبه, 1391-12-29 12:41
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در پی دستور محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران مبنی بر برکناری رؤسای دانشگاه تهران و دانشگاه تربيت مدرس، منابع رسمی ايران از برکناری زهرا محمدی، رئيس جهاد دانشگاهی واحد تهران خبر دادند.

 

روابط عمومی جهاد دانشگاهی امروز سه‌شنبه ۲۹ اسفندماه اعلام کرد، طی حکمی از سوی محمدحسين يادگاری، رئيس جهاد دانشگاهی، احمد نادری به‌عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی واحد تهران منصوب شد.

 

پيش از اين از سال گذشته زهرا محمدی، رياست جهاد دانشگاهی واحد تهران را بر عهده داشت.

 

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران روز گذشته نامه‌ای خطاب به کامران دانشجو، وزير علوم نوشت و در آن خواهان برکناری رؤسای دانشگاه تهران و دانشگاه تربيت مدرس به دليل "رويکرد سياست‌زده، غيرعلمی و يا احيانا امنيتی" آن‌ها شد.

 

وی در آن نامه ضمن بيان اين‌که "فضای عمومی دانشگاه بايد سرشار از اميد و مهربانی و آزادی و احترام و اعتماد باشد" نوشت: "متأسفانه و براساس اطلاعات دقيق در دو دانشگاه مهم، دانشگاه تهران که ما در دانشگاه‌های کشور و پرافتخارترين آن است و دانشگاه تربيت مدرس که تنها مرکز رسمی تربيت مدرسين کشور است، فضای عمومی به‌گونه ديگری مديريت می‌شود که نه تنها سازنده نيست، بلکه تا حدودی در نقطه مقابل حرکت عمومی ملت و شئون دانشگاه و دانشگاهيان است."

 

تغيير مسئولان دولتی توسط محمود احمدی‌نژاد از آغاز روی کار آمدن دولت دهم همواره يکی از مسائل چالش‌برانگيز ميان رئيس‌جمهور ايران و مخالفانش بوده است

فرهاد رهبر، از رؤسای سازمان مديريت و برنامه‌ريزی در دولت نهم احمدی‌نژاد در بهمن‌ماه ۱۳۸۶ به‌عنوان رئيس دانشگاه تهران منصوب شد و بيژن رنجبر نيز از خردادماه ۱۳۸۹ تاکنون رئيس دانشگاه تربيت مدرس بوده است.

 

رئيس‌جمهور ايران در نامه خود افزود: "رويکرد سياست‌زده و غيرعلمی و يا احيانا امنيتی توسط مديران در محيط اجتماعی ناکارآمد و تخريب‌کننده و در محيط دانشگاهی ناکارآمدتر و مخرب‌تر است."

 

يش از اين شايعاتی در مورد برکناری رئيس دانشگاه تهران و رئيس دانشگاه تربيت مدرس توسط احمدی‌نژاد در رسانه‌های ايران منتشر شده بود.

 

در آن زمان اما کامران دانشجو، وزير علوم، اين شايعات را تکذيب کرد و گفت رؤسای اين دو دانشگاه همچنان به فعاليت خود ادامه خواهند داد و قرار نيست کسی برکنار شود.

 

برخی از رسانه‌های ايران برکناری بيژن رنجبر را به دليل ايجاد ممانعت بر سر راه تحصيل اسفنديار رحيم‌مشايی، يار نزديک محمود احمدی‌نژاد، در دانشگاه تربيت مدرس عنوان کرده بودند.

 

منابع خبری ايران روز گذشته نوشته بودند که شايعه برکناری علی‌رضا رهايی، رئيس دانشگاه صنعتی اميرکبير و محمدحسين يادگاری، جهاد دانشگاهی مطرح شده است.

 

تغيير مسئولان دولتی توسط محمود احمدی‌نژاد از آغاز روی کار آمدن دولت دهم همواره يکی از مسائل چالش‌برانگيز ميان رئيس‌جمهور ايران و مخالفانش بوده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

شما را بخدا ایران با هفت هزار سال سابقه ی تمدنی این زنک رییس جهاد دانشگاهی پایتختش است. ای وای من!
مرگ بر کل اسلام را به خاطر بسپارید. چهارشنبه سوری تفی ست بروی اسلام و روحانیت و تشیع. تف کنید بر این ریشه شیطانی

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما