خانه | خبر | اخبارایران

"فائزه هاشمی ۳۰ اسفند آزاد می‌شود"

جمعه, 1391-12-25 13:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

غلام‌علی رياحی، وکيل فائزه هاشمی رفسنجانی گفت پايان دوران محکوميت موکلش ۳۰ اسفندماه است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، امروز، پنج‌شنبه ۲۵ اسفندماه، غلام‌علی رياحی در رابطه با پرونده فائزه هاشمی رفسنجانی گفت: "فائزه هاشمی در حال گذراندن دوران محکوميت خود به مدت ۶ ماه است هر چند برای ايشان يک پرونده ديگر هم تحت عنوان اخلال در نظم زندان تشکيل شده است."

 

با تشکيل پرونده دوم برای فائزه هاشمی قرار بازداشت موقت صادر شده بود اما وکيل وی به اين قرار اعتراض کرد و دادگاه نيز آن را نقض نمود.

 

فائزه هاشمی رفسنجانی، فعال سياسی و دختر اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت شامگاه شنبه، يکم مهر ۱۳۹۱ در منزل شخصی خود بازداشت و به زندان اوين منتقل شد.

 

غلام‌حسين اسماعيلی، رئيس سازمان زندان‌های ايران ماه گذشته گفته بود فائزه هاشمی قوانين و مقررات زندان را "مکرراً زير پا گذاشته" است.

 

با تشکيل پرونده دوم برای فائزه هاشمی قرار بازداشت موقت صادر شده بود اما وکيل وی به اين قرار اعتراض کرد و دادگاه نيز آن را نقض نمود

اشاره رئيس سازمان زندان‌های ايران به اعتراض چند مدت پيش فائزه هاشمی و شمار ديگری از زندانيان سياسی زن بود که به رفتارهای مأموران زندان معترض بودند.

 

پس از اين اعتراض فائزه هاشمی برای مدتی به سلول انفرادی منتقل شد. به گفته رئيس سازمان زندان‌های ايران، وی با دستور مقامات قضايی به انفرادی اوين منتقل شده بود.

 

غلام‌علی رياحی امروز افزود بازپرس پرونده قرار وثيقه ۱۰۰ ميليون تومانی صادر کرد که اين وثيقه به دادگاه ارائه شده و احتمال دارد ظرف روز شنبه يا يکشنبه تشريفات قانونی آن انجام شود.

 

رياحی گفت: "براساس آن چيزی که با موکلم در ملاقات حضوری صحبت کردم مشخص شد که پايان دوره محکوميت ايشان روز ۳۰ اسفند خواهد بود."

 

وی از امکان زودتر آزاد شدن فائزه هاشمی اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: "اگر آزادی موکلم پيش از موعد اعلام شده  نياز به درخواست داشته ما اين درخواست را هنوز ارائه نکرده‌ايم و بعيد می‌دانم خانم هاشمی هم درخواستی را به مسئولان زندان داده باشد."

 

خبرگزاری فارس نوشته است: "مسئولان زندان چند ماه پس از بازداشت فائزه هاشمی به وی پيشنهاد دادند با توجه به اين‌که سعيد تاجيک (فرد هتاک به فائزه هاشمی) از زندان به مرخصی رفته است می‌تواند از مرخصی استفاده کند که نامبرده خود از رفتن به مرخصی امتناع کرد."

 

فائزه هاشمی دی‌ماه سال ۱۳۹۰ به اتهام "فعاليت تبليغی عليه نظام" از سوی دادگاه به شش ماه حبس و پنج سال محروميت از فعاليت‌های سياسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شده بود.

 

اين محکوميت به دليل مصاحبه وی با تارنمای روزآنلاين است که در آن حاکمان ايران را "اراذل و اوباش" توصيف کرده بود.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما