خانه | خبر | اخبارایران

مهدوی کنی برای دو سال ديگر رئيس مجلس خبرگان شد

سه شنبه, 1391-12-15 12:27
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

در سيزدهمين نشست رسمی مجلس خبرگان در دوره چهارم، آيت‌الله محمدرضا مهدوی کنی ۸۲ ساله بار ديگر رئيس مجلس خبرگان شد.

 

به گزارش منابع خبری ايران، امروز سه شنبه ۱۵ اسفندماه در انتخابات هيئت رئيسه مجلس خبرگان، مهدوی‌‌کنی با ۶۴ رأی از ۷۰ رأی شرکت‌کنندگان در نشست مجلس خبرگان برای دو سال ديگر به عنوان رئيس اين مجلس انتخاب شد.

 

آيت‌الله مهدوی کنی پيش از اين در روز ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۸۹ با کنار کشيدن اکبر هاشمی رفسنجانی از نامزدی رياست مجلس خبرگان، با ۶۳ رأی موافق اين مقام را به‌دست آورد.

 

در دوره پيشين طرفداران دولت و مخالفان هاشمی رفسنجانی تبليغات گسترده‌ای را عليه وی راه‌ انداختند تا وی از رياست مجلس خبرگان کناره‌گيری کند. هاشمی رفسنجانی خود نيز گفت قصد ندارد به اين مسئوليت ادامه دهد.

 

مهدوی کنی: بهتر است کسانی برای حضور در انتخابات رياست جمهوری کانديدا شوند که برنامه دارند چرا که ما دچار بحران و هجمه های خارجی هستيم و در حال حاضر رياست و مديريت در کشور ما خيلی آسان نيست

بنا بر گزارش‌های منتشرشده، در نشست امروز مجلس خبرگان، آيت‌الله محمود هاشمی شاهرودی، رئيس پيشين قوه قضائيه ايران به عنوان نايب رئيس اول و آيت‌الله محمد يزدی که وی نيز پيش از آيت‌الله شاهرودی به‌مدت ۱۰ سال رئيس قوه قضائيه ايران بود، به‌عنوان نايب رئيس دوم انتخاب شدند.

 

آيت‌الله مهدوی ‌کنی در گشايش سيزدهمين نشست رسمی مجلس خبرگان در دوره چهارم طی سخنانی تحريم‌های کنونی عليه ايران را "بدتر از دوران جنگ" ايران و عراق دانست و در مورد کانديداهای انتخابات يازدهمين دوره رياست جمهوری در ايران گفت: "بهتر است کسانی برای حضور در انتخابات رياست جمهوری کانديدا شوند که برنامه دارند چرا که ما دچار بحران و هجمه های خارجی هستيم و در حال حاضر رياست و مديريت در کشور ما خيلی آسان نيست و هر کسی رئيس‌جمهور شود قطعا با مشکلات زيادی روبه‌رو خواهد شد."

 

وی افزود: "با توجه به روشی که مورد عمل واقع شده است کار دشواری برای مديران بعدی متصور هستيم لذا بايد کسانی کانديدا شوند که هم برنامه و هم تيم دارند."

 

انتخاب رهبر در ايران و نظارت بر کار وی، بر عهده مجلس خبرگان رهبری است. با این حال مخالفان می‌گویند که مجلس خبرگان رهبری به جای نظارت بر کار رهبر، تحت فرمان وی است.

 

رأی گيری برای انتخاب رئيس و اعضای هيئت رئيسه مجلس خبرگان هر دو سال يک بار برگزار می‌شود و طی آن رئيس و اعضای هيئت رئيسه اين مجلس با رأی اعضاء انتخاب می‌شوند.

 

محمدرضا مهدوی کنی، دبيرکل جامعه روحانيت مبارز و رئيس دانشگاه امام صادق است.

 

وی پس از انقلاب در ابتدا عضو شورای انقلاب بود و پس از آن به عنوان وزير کشور، در سه دولت فعاليت کرده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما