خانه | خبر | اخبارایران

انتقاد هاشمی رفسنجانی از حمله به سخنرانی لاريجانی

شنبه, 1391-11-28 14:39
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

اکبر هاشمی رفسنجانی حمله به سخنرانی علی لاريجانی در قم را "اوج بداخلاقی" ناميد.

 

در نطق آغازين جلسه امروز مجمع تشخيص مصلحت نظام ضمن محکوم کردن حادثه ۲۲ بهمن شهر قم به عنوان اوج بداخلاقی ها در کشور تاکيد کرد: بايد با ريشه بداخلاقی ها برخورد شود.

 

به گزارش سايت شخصی اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، وی، امروز ۲۸ بهمن‌ماه در نطق شروع جلسه اين مجمع گفت: "وقايع شهر قم در روز ۲۲ بهمن، اوج بداخلاقی‌های سياسی در کشور بود."

 

وی افزود: اين اتفاقات "به‌هيچ‌وجه در شأن نظام جمهوری اسلامی نبود و کام دلسوزان نظام و مردم را تلخ کرد."

 

در روز ۲۲ بهمن حدود يک‌صد تن از حاميان محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران، که شماری از آن‌ها کفن بر تن کرده بودند با دادن شعارهايی همچون "لاريجانی، بصيرت، بصيرت"، "خواص بی‌بصيرت، مايه ننگ ملت" و حمله به علی لاريجانی مانع از ادامه سخنرانی او شدند.

 

اکبر هاشمی رفسنجانی: اگر در گذشته به طور جدّی وجود و تقويت جريانی ناسالم از افراطی‌گری در کشور مورد بررسی قرار می‌گرفت و با علل و ريشه‌های آن برخورد می‌شد، ديگر شاهد تکرار اين‌گونه بداخلاقی‌های کور سياسی در کشور نبوديم

اين اعتراض که از نخستين دقايق سخنرانی لاريجانی شروع شده بود با پرتاب مهرهای نماز به سمت او ادامه يافت و برخی از معترضان کفش‌های خود را نيز به سوی او پرتاب کردند.

 

هاشمی رفسنجانی تأکيد کرد: "ابعاد اين حادثه و حوادث مشابهی که از گذشته تاکنون در نقاط ديگر کشور شاهد آن بوده‌ايم، حاکی از وجود و تقويت جريانی ناسالم از افراطی‌گری در کشور است که اگر در گذشته به طور جدّی مورد بررسی قرار می‌گرفت و با علل و ريشه‌های آن برخورد می‌شد، ديگر شاهد تکرار اين‌گونه بداخلاقی‌های کور سياسی در کشور نبوديم."

 

وی گفت: "وقايع تلخ شهر قم نيز نبايد عادی تلقی شود و انتظار می‌رود به طور کامل مورد بررسی قرار گيرد تا مسببان آن شناسايی و با آنان برخورد شود."

 

اختلافات در ميان مسئولان حکومتی در ايران با وجود تأکيدهای مکرر آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی مبنی بر کنار گذاشتن اختلافات مسئولان، در روزهای اخير اوج گرفت.

 

حمله به سخنرانی علی لاريجانی در قم در حالی صورت گرفت که چند روز پيش از آن محمود احمدی‌نژاد در جلسه استيضاح عبدالرضا شيخ‌الاسلامی، وزير وقت کار دست به افشاگری در مورد فاضل لاريجانی، برادر علی و صادق لاريجانی، رئيس مجلس و رئيس قوه قضائيه ايران زد و وی را به "سوءاستفاده از قدرت" متهم کرد.

 

پس از آن نيز علی لاريجانی در همان جلسه مجلس احمدی‌نژاد را متهم کرد که کشور را به تشنج می‌کشاند.

 

در پی اين رويدادها بود که امروز رهبر جمهوری اسلامی برای بار چندم به مسئولان حکومتی هشدار داد تا از اختلاف‌افکنی پرهيز کنند.

 

او به شدت به محمود احمدی‌نژاد حمله کرد و گفت: "رئيس يک قوه به استناد اتهام ثابت نشده‌ای در دادگاه، دو قوه ديگر را متهم کرد که کار بد، نامناسب، تضييع حقوق اساسی مردم و خلاف شرع و اخلاق و خلاف قانون بود."

 

وی مجلس را به دليل استيضاح وزير کار مورد انتقاد قرار داد و سخنان علی لاريجانی را "زياده‌روی" عنوان کرد.

 

آيت‌الله خامنه‌ای حمله به سخنرانی علی لاريجانی در قم را نيز محکوم کرد و گفت با اين اعمال مخالف است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما