خانه | خبر | اخبارایران

رهبر جمهوری اسلامی به مجلس و دولت درباره "خيانت به کشور" هشدار داد

پنجشنبه, 1391-11-12 12:28
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران در جلسه‌ای با حضور محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور و علی لاريجانی، رئيس مجلس اين کشور به آن‌ها هشدار داد: "اگر به اختلافات ادامه بدهيد، خيانت کرده‌ايد."

 

جواد کريمی قدوسی، نماينده مجلس ايران که جزئيات اين جلسه را اعلام کرده، گفته است اين جلسه شب قبل از حضور احمدی‌نژاد در مجلس (شامگاه سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱) برگزار شده است.

 

احمدی‌نژاد روز چهارشنبه ۲۷ دی امسال به درخواست خودش برای سخن گفتن درباره مسائل اقتصادی ايران در مجلس حاضر شد.

 

کريمی قدوسی روز چهارشنبه ۱۱ بهمن به خبرگزاری نسيم گفت: "رهبر انقلاب در اين جلسه تأکيد کردند رؤسای دو قوه بايد گذشته را فراموش کنند و گله‌ای از هم نداشته باشند."

 

به گفته اين نماينده مجلس، آيت‌الله خامنه‌ای در اين جلسه، "دردمندانه" گفته است: "اگر در قيامت خداوند از من بپرسد چه کردی؟ من می‌گويم که کسی جز اين‌ها را نداشتم."

 

جواد کريمی قدوسی: در جلسات مقرر شد که در صورت هدفمندی يارانه‌ها، پايه تغييرات ارز يک هزار و ۲۲۶ تومان باشد، قيمت بنزين آزاد يک هزار و ۲۰۰ تومان، بنزين سهميه‌ای ۷۰۰ تومان و نحوه تقسيم درآمدها ۵۰ درصد سهم مردم، ۳۰ درصد سهم توليد و ۲۰ درصد سهم دولت باشد

رهبر ايران بارها به دولت و مجلس درباره پيامدهای اختلافات هشدار داده و خواهان حل و فصل اين اختلاف‌ها شده است.

 

با اين حال اين محمود احمدی‌نژاد از يک سو و علی لاريجانی و نمايندگان مجلس از سوی ديگر، انتقادهای تندی عليه يکديگر مطرح می‌کنند.

 

مجلس، احمدی‌نژاد را به "قانون‌گريزی" متهم می‌کند. در مقابل دولت نيز می‌گويد مجلس فراتر از اختياراتش عمل می‌کند.

 

يکی از آخرين اختلافات بين مجلس و دولت، بحث بر سر نحوه اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی يارانه‌ها است. دولت خواهان اجرای مرحله دوم اين قانون و آزادسازی قيمت‌ها همزمان با افزايش پرداخت نقدی به مردم است اما مجلس مخالف اجرای مرحله دوم اين قانون است.

 

کريمی قدوسی در اين‌باره نيز گفته است: "در جلسات مقرر شد که در صورت هدفمندی يارانه‌ها، پايه تغييرات ارز يک هزار و ۲۲۶ تومان باشد، قيمت بنزين آزاد يک هزار و ۲۰۰ تومان، بنزين سهميه‌ای ۷۰۰ تومان و نحوه تقسيم درآمدها ۵۰ درصد سهم مردم، ۳۰ درصد سهم توليد و ۲۰ درصد سهم دولت باشد."

 

مبلغ يارانه‌ای که هم‌اکنون به هر ايرانی پرداخت می‌شود ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است. برآورد شده است که اين رقم در مرحله دوم هدفمندی يارانه‌ها به ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان برای هر ايرانی افزايش پيدا کند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

خاين شماها هستيد که مملکت را به افتضاح کشانده ايد.

جمهوری اسلامی اخیرا و طی دو مرحله تلاش کرده تا بخشی از ذخیره ارزی خود در بانک‌های چین را که رقمی بیش از ۲۵ میلیارد دلار است، برداشت کند اما چین حاضر نیست این ذخیره ارزی را به صورت دلار پس بدهد.
مقامات این کشور گفته‌اند که جمهوری اسلامی فقط اجازه دارد از حساب ارزی خود تنها به یوان (واحد پول چین) و برای خرید کالاهای چینی برداشت کند!!!!.

خاين ترین قشر و بگویم طبقه ای که دشمن خونی ایران است روحانیت است و بازوی ساطور بدستش سپاه پاسداران و گرگهای خونآشامش بسیج.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما