خانه | خبر | اخبارایران

۲۱۹ نماينده مجلس: القا آزاد نبودن انتخابات فتنه جديد است

یکشنبه, 1391-10-24 17:35
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

۲۱۹ نفر از نمايندگان مجلس شورای اسلامی در بيانيه‌ای ضمن حمايت از سخنان آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی گفته‌اند القا آزاد نبودن انتخابات هم‌سويی و هم‌نوايی با دشمنان است.

 

به گزارش منابع خبری ايران، امروز يکشنبه ۲۴ دی‌ماه ۲۱۹ نفر از نمايندگان مجلس ايران بيانيه‌ای در رابطه با سخنان اخير آيت‌الله خامنه‌ای در مورد انتخابات رياست جمهوری يازدهم منتشر کردند.

 

رهبر جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه ضمن هشدار به کسانی که از انتخابات آزاد سخن می‌گويند، گفت در طول ۳۴ حکومت اسلامی در ايران انتخاباتی نبوده که آزاد نباشد.

 

وی گفته بود: "آن کسانی که راجع به انتخابات توصيه‌هايی می‌کنند، حواس‌شان باشد به دشمن کمک نکنند، دائما نگويند انتخابات بايد آزاد باشد، از اول انقلاب ۳۴ انتخابات داشتيم، کدامش آزاد نبوده است؟"

 

نمايندگان مجلس که بيانيه خود را امروز در جلسه مجلس خواندند از رويدادهای انتخابات رياست جمهوری دهم در سال ۸۸ خورشيدی نوشته و گفته‌اند آن وقايع "با رمز تقلب کليد خورده بود" و "کليدواژه فتنه جديد تحت عنوان انتخابات آزاد است."

 

مقام‌های حکومت ايران از حوادث پس از انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ به عنوان "فتنه" نام می‌برند.

 

نمايندگان مجلس به همه آن‌ها که "خواسته يا ناخواسته" از انتخابات آزاد سخن می‌گويند يادآور شده‌اند که تمام انتخابات جمهوری اسلامی ايران "آزاد" بوده است

دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری ايران که ۲۲ خردادماه ۱۳۸۸ (۱۲ ژوئن ۲۰۰۹)، برگزار شد به بزرگ‌ترين و طولانی‌ترين اعتراض‌های مردمی عليه حکومت ايران تبديل گرديد.

 

نمايندگان مجلس همچنين به همه آن‌ها که "خواسته يا ناخواسته" از انتخابات آزاد سخن می‌گويند يادآور شده‌اند که تمام انتخابات جمهوری اسلامی ايران "آزاد" بوده است.

 

آن‌ها گفته‌اند: "القا آزاد نبودن انتخابات هم‌سويی و هم‌نوايی با دشمنان ملت و رمز فتنه جديد است."

 

اين نمايندگان ضمن هشدار به مدافعان انتخابات آزاد که از "عاقبت ديگر فتنه‌گران عبرت بگيرند"، افزوده‌اند: "به تمام احزاب، گروه‌ها، جريان‌ها و شخصيت‌ها و خواص يادآور می‌شويم که در برابر اين فتنه‌ها سکوت نکنند و از هم‌اکنون با حضور به‌هنگام و محکوم کردن خط فتنه جديد اجازه تجديد حيات به فتنه‌گران ندهند."

 

يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوری ايران ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار می‌شود.

 

مقامات حکومت ايران نگران هستند که اين انتخابات مانند انتخابات رياست‌جمهوری دوره گذشته به بحران تبديل شود.

 

آيت‌الله احمد جنتی، دبير شورای نگهبان نيز جمعه ۲۲ دی‌ماه در نماز جمعه تهران گفت "يک گردن کلفت" انتخابات آزاد را مطرح کرده و بقيه به‌دنبال او اين بحث را مطرح کرده‌اند.

 

جنتی، انتخابات در ايران را "هميشه سالم" خواند و گفت: "چه کسی می‌گويد که انتخابات در ايران آزاد نبوده آيا کسی را به زور به پای صندوق آورده‌اند و يا کسی به زور ثبت نام کرده و يا اين‌که گفته شده به چه کسی رأی بدهيد نا ندهيد؟"

 

در ماه‌های اخير اصلاح‌طلبانی چون محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران و مسئولانی چون اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بارها از برگزاری "انتخابات آزاد و رقابتی" سخن گفته‌اند.

 

مخالفان حکومت ايران شيوه انتخابات در جمهوری اسلامی را به دليل تعيين شرايط ويژه برای نامزدهای شرکت در انتخابات که توسط شورای نگهبان بررسی می‌شود غيردمکراتيک می‌دانند و معتقدند تنها گروه معدودی از موافقان حکومت اسلامی که به رهبر آن بايد وفادار باشند می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

 

چگونگی بررسی صلاحيت نامزدها موضوعی است که از سوی اصلاح‌طلبان حکومت نيز مورد انتقاد قرار می‌گيرد و حتی برخی از اصولگرايان نيز به آن معترض‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این «نمایندگان» آنقدر پست و حقیر و کوتاه و سرسپرده حماقت هستند که کافی ست رهبری یک شکر متهضم بخورد و خصوصا مثل همیشه مقداری از آن روی لب دهن و ریش و عبا و چپیه اش بریزد تا این «تهمایندگان» دور لب و دهان او را لیس بزنند و مزمزه کنند. بزودی روزی خواهد رسید ***بیرون آیند و در آفتاب بنشینند تا انقلابیون برسند و با آنان آن کنند که با قذافی کردند. یک ذره غرور و شرف و عزت نفس و جوانمردی حتا در یک نفر این تهمایندگان نیست. ***

نوه امام: جمهوری اسلامی در لبه پرتگاه قرار دارد
به گزارش رادیو آلمان، پایگاه اینترنتی "انار پرس"، تارنمای خبری محلی در شهرستان انار در استان کرمان، گفت‌وگویی با زهرا اشراقی، نوه‌ی دختری آیت‌الله خمینی، منتشر کرده است.
در این گفت‌وگو در مورد مسائل سیاسی روز ایران نیز پرسش‌هایی مطرح شده است. خانم اشراقی بر این عقیده است که ایران در شرایط کنونی در "لبه پرتگاه" قرار دارد: «وضعيت کشور را همه می‌دانند، وضعيت بحرانی است، ما الان لبه پرتگاه هستيم.»
زهرا اشراقی می‌گوید: «شايد فکر می‌کردند ما می‌توانيم مستقل کار کنيم و به دنيا نيازی نداريم. تعارف نبايد کرد همان‌طور که آن‌ها ممکن است به ما نياز داشته باشند، ما هم به آن‌ها نياز داريم.» همسر محمدرضا خاتمی، دبیرکل پیشین "جبهه‌ی مشارکت ایران اسلامی"، تحریم‌ها را یکی از "تبعات کارها و شعارهای" رئیس‌جمهوری اسلامی می‌داند که "اثر خودش را گذاشته است".
«وضعیت قرمز است»
آلودگی هوای تهران یکی از معضلاتی است که به گفته‌ی زهرا اشراقی ریشه در تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران دارد: «اين آلودگی را بايد مرگ خاموش ناميد [...] وضعيت تهران به نظر من قرمز است، وضعيت ايران قرمز است.»
نوه‌ی بنیانگذار جمهوری اسلامی در پاسخ به پرسشی در مورد آینده‌ی سیاسی جمهوری اسلامی می‌گوید: «اگر همين افراد با همين تفکر [بر مسند قدرت] باشند، هيچ وقت مشکلی حل نخواهد شد. چون اين تفکر، تفکری نيست که بخواهد ايران پيشرفت بکند و صلح و آرامش باشد.»
او تنها راه حل خروج ایران از "وضعیت بحرانی" کنونی را "پذیرش اصلاحات" می‌داند. به گفته‌ی زهرا اشراقی، البته در حال حاضر "نظرات هيچ‌کس مورد تاييد قرار نمی‌گيرد، به قول معروف فعلا مرغ يک پا دارد".
به زعم همسر محمدرضا خاتمی، شعار "ميزان رای ملت است" مدت‌هاست که گم شده است. به اعتقاد او وجود "فیلترینگی" به اسم شورای نگهبان "حيطه را برای کانديداها تنگ‌تر کرده است" و "هر کسی نمی‌تواند وارد عرصه انتخابات شود".

اين نمايندگان قلابي نيز حاصل راي مهندسي و دستکاري شده و از فيلتر شوراي نگهبان گذشته هستند که توسط رحيمي نيز نمک خورده شده اند.....

عروسک های خیمه شب بازی

خلاصه جان کلام اینست که قرار است انتخاباتی برگزار نشود فقط مردم بروند جلوی صندوقها تا رادیو تلویزیون فیلم بگیرد و تبلیغ کند بعد جنتی و خامنه ای انتخاب کنند . خامنه ای در اولین سخنرانی اش در تحلیف اولین دوره ی خاتمی خودش گفت خیلی از دوستان به من گفتند چه کسی را از صندوق بیرون بیاریم اما من مخالفت کردم . اعتراضات مکرر نامزدهای انتخاباتی در همه ی دوره ها حتی در دوران خمینی مگر خود خامنه ای جزء معترضین نبود مگر خمینی فردی را برای حکمیت معرفی نکرد ؟ چرا دروغ می گوئید خودتان بارها و بارها از تقلب های انتخاباتی سخن رانده اید و با گردن کلفتی دروغ می گوئید . بیش از سه ملیون نفر در تهران در تظاهراتهای خونین معترض بودند به تقلب انتخاباتی شما . علنا مردم را فتنه گر می خوانید مردم که دیگر اعتراضی ندارند شما بازهم تقلب کنید باز هم یک احمدی نژاد دیگر را برنده اعلام کنید تفاوتی ندارد اما دوباره پس از مدتی باز او را انحرافی و ... نخوانید . ما اعتراضی دیگر به تقلب های شما نمی کنیم زیرا امثال اخمدی نژاد بیش از خاتمی به سرنگونی جمهوری اسلامی کمک کرده و می کنند . امیدواریم که انتخابات مجلس هم همه ی نمایندگان مانند احمدی نژاد باشند تا نفستان را بگیرند .

آیت الله جعفر سبحانی، از شخصیت های مذهبی نزدیک به حاکمیت با بیان اینکه انتخاب رئیس جمهور با رای مستقیم مردم "پیامدهای ناگوار" دارد!!!، خواستار اصلاح قانون اساسی و ایجاد نظام پارلمانی شد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با این ادعا که شعار انتخابات آزاد حضور 40 میلیونی مردم در انتخابات را به آتش کشید،می گوید: سران فتنه برای همیشه باید آرزوی حکومت بر این مردم را به گور...

تصور اینکه میلیون ها بعنوان حقوق ماهیانه ..میلیون ها مواجب و پاداش بعنوان تکبیر گفتن برای رژیم اسلامی ...ده ها هکتار زمین و باغ و ویلا در ایران و امریکای جنوبی و افریقا و روسیه ...اتومبیل های آن چنانی ...حساب بانکی های میلیونی و میلیاردی ....شریک بودن و سهم داشتن در صنایع چین و ژاپن و روسیه و اروپا...و قمارخانه ها امریکا و اروپا ..همش و همش به لطف اینکه باید حافظ منافع امپریالیست بین الملل و نمایندش علی خامنه ای باشن ..کی میاد این همه لطف "خدواندی" رو ول کنه و از حق و حقوق ایران نشینان محترمه مظلومه ترسو دفاع کنه که دستگیر بشه و یا در زندون عوامل امپریالیست " پاسدارچی ها" شکنجش بدن و علیل و یا بکشنش وبیرون از زندون جماعتی که براشون سینه سپر کرده در صف مرغ و بنزین و برنج مشغول باشن....یادتون میاد حوج اوقوه نخود کیلوئی 5 ریال بود حالا شده 40000ریال....بله..بله.. روزگاره دیگه ...چه میشه کرد ؟؟!!!!....بر پدرشون لعنت !!! اینقدر امپریالیست بین الملل از این سبک حکومت کم خرج و پر منفعت " حکومت آخوندها" خوشش اومده که تمام خاورمیانه رو می خواد از اینگونه حکومت چی ها بزاره !!!

وزارت کشور برگزاری انتخابات الکترونیکی را به صلاح نمی‌داند!
معاون سازمان توسعه نیروی انسانی ریاست جمهوری در ادامه افزود: هم اکنون زیرساخت‌های انتخابات الکترونیکی به عنوان یک خدمت الکترونیکی از سوی این سازمان نهایی شده است البته ما در انتخابات دوره های گذشته نیز آمادگی برگزاری کامل انتخابات الکترونیکی را داشتیم و در آینده هم نیز این آمادگی را داریم ولی این موضوع باید از طریق وزارت کشور اجرایی شود که هنوز صلاح نمی بیینند که این امر به صورت کامل انجام شود !!! ولی به هر حال ما از نظر زیرساختی آمادگی کامل را داریم

پدر، برادر و خواهر کرامت الله زارعیان دانشجویی که جسد او در حمام خانه اش پیدا شده است معتقدند که بر اساس نظریه پزشکی قانونی کرامت الله زارعیان خودکشی نکرده و علت و مکان مرگ نامعلوم اعلام شده است. به همین دلیل آنها به دستگاه قضایی و کمیسیون اصل نود مجلس ایران شکایت کرده و همچنین شکایت نامه ای تقدیم مجمع تشخیص مصلحت نظام کرده اند اما چون پاسخی به آنها داده نشده اقدام به اطلاع رسانی کرده اند.
کرامت الله زارعیان دانشجوی ورودی سال ۸۱ دانشگاه هنر که به گفته ی خواهرش در لیست بازداشتی های همان روزهای پس از انتخابات به دلیل شرکت در تظاهرات های اعتراضی مردم است پس از نگهداری در کهریزک و اوین آزاد شده و بار دیگر در بهمن سال ۸۹ بازداشت می شود و پس از آزادی نیز به لحاظ روانی دچار ناامنی هایی از سوی ماموران قرار داشته است.
بر اساس این گزارش جنازه کرامت الله چند روز پس از عاشورا در منزل اجاره ایش در خیابان نظام آباد تهران در وان حمام پر از آب جوش پیدا شده است. بعد از ۴ روز از چکه کردن آب و بوی تعفن، همسایگان به آتش نشانی و پلیس اطلاع می دهند و پلیس نیز در تماسی از خانواده ی این دانشجوی ۲۷ ساله برای تشخیص هویت می خواهد که به آنجا مراجعه کنند.
پدر خانواده زارعیان که دو نوجوان خود را به نام های کرامت لله و علی زارعیان در هشت سال دفاع مقدس در سنین ۱۶ و ۱۴ ساله از دست داده است این بار می گوید “آتش گرفته ام.”

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما