خانه | خبر | اخبارایران

جنتی: انتخابات آزاد رمز شورش شده است

جمعه, 1391-10-22 15:53
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

احمد جنتی، دبير شورای نگهبان گفت "يک گردن کلفت" انتخابات آزاد را مطرح کرده و بقيه به‌دنبال او اين بحث را مطرح کرده‌اند.

 

به گزارش منابع خبری ايران، آيت‌الله احمد جنتی، امروز جمعه ۲۲ دی‌ماه در نماز جمعه تهران انتخابات در ايران را "هميشه سالم" خواند و به مطرح‌کنندگان "برگزاری انتخابات آزاد" حمله کرد.

 

جنتی گفت: "چه کسی می‌گويد که انتخابات در ايران آزاد نبوده آيا کسی را به زور به پای صندوق آورده‌اند و يا کسی به زور ثبت نام کرده و يا اين‌که گفته شده به چه کسی رأی بدهيد نا ندهيد؟"

 

جنتی افزود: "انتخابات آزاد کليدواژه و رمز شورش شده است همان‌طور که در گذشته تقلب رمز شورش شد."

 

اشاره احمد جنتی به دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران است که در خردادماه ۱۳۸۸ برگزار شد و با اعلام نتايج آن شهرهای بزرگ ايران به‌مدت نزديک به يک سال شاهد اعتراضات خيابانی گسترده‌ای بودند. معترضان معتقد بودند در اين انتخابات "تقلب" صورت گرفته است اما حکومت ايران اين موضوع را رد می‌کرد.

 

دبير ۸۶ ساله شورای نگهبان همچنين گفت: "کله‌گنده‌ها و شکست‌خورده‌های سياسی امروز از انتخابات آزاد صحبت می‌کنند و يکی از آن‌ها که گردن کلفت‌تر از همه است از مدت‌ها قبل اين موضوع را مطرح کرد و بقيه هم به دنبال آن اين بحث را مطرح می‌کنند و در خارج هم منافقان، سلطنت‌طلب‌ها، آمريکا و اسرائيل همان را می‌گويند."

 

احمد جنتی: می‌گويند اگر انتخابات آزاد باشد حکومت را ساقط می‌کنيم و چطور مدعيان سياست که در دوره‌هايی کار دستشان بود حرف‌های آن‌ها را می‌زنند آيا خجالت نمی‌کشند حرفی که آن‌ها می‌زنند اين‌ها هم تکرار می‌کنند

در ماه‌های اخير اصلاح‌طلبانی چون محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران و مسئولانی چون اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام بارها از برگزاری "انتخابات آزاد و رقابتی" سخن گفته‌اند.

 

احمد جنتی تأکيد کرد: "می‌گويند اگر انتخابات آزاد باشد حکومت را ساقط می‌کنيم و چطور مدعيان سياست که در دوره‌هايی کار دستشان بود حرف‌های آن‌ها را می‌زنند آيا خجالت نمی‌کشند حرفی که آن‌ها می‌زنند اين‌ها هم تکرار می‌کنند."

 

وی افزود: "ديگر اين حرف‌ها را نزنيد و از مردم خجالت بکشيد چون مردم شما را در جريان اتفاقات رخ داده شناخته‌اند، هم رؤسای فتنه و هم ساکتين را شناخته‌اند که در چه خطی حرکت می‌کنند."

 

مقامات جمهوری اسلامی از رويدادهای سال ۸۸ به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند. آن‌ها همچنين ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو تن از نامزدهای اصلاح‌طلبان در انتخابات سال ۸۸ را به‌همراه محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران جزو "سران فتنه" می‌نامند و کسانی چون اکبر هاشمی رفسنجانی را نيز به‌عنوان "ساکتان" مورد حمله قرار می‌دهند.

 

دبير شورای نگهبان در سخنان امروز خود همچنين گفت واجدان شرايط شرکت در انتخابات رياست جمهوری يازدهم "امکان ندارد رد صلاحيت شوند" و غيرواجدان هم "امکان ندارد تأييد شوند و چنين انتظاری نداشته باشند."

 

احمد جنتی، چندی پيش در گفت‌وگو با "آدینه تهران"، هفته‌نامه ستاد نماز جمعه تهران، با بيان اين‌که "امکانی برای حضور مجدد فتنه‌گران در صحنه انتخابات وجود ندارد"، گفته بود: "فتنه‌گران بزرگ‌ترين خيانت را به نظام اسلامی و مردم انجام دادند و لطمه سنگينی به کشور زدند. آن‌ها حتی نبايد توهم اين حضور مجدد را داشته باشند."

 

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی نيز روز سه‌شنبه ۱۹ دی‌ماه ضمن هشدار به کسانی که از انتخابات آزاد سخن می‌گويند، گفت در طول ۳۴ سال حکومت اسلامی در ايران انتخاباتی نبوده که آزاد نباشد.

 

يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوری ايران ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار می‌شود.

 

مقامات حکومت ايران نگران هستند که اين انتخابات مانند انتخابات رياست‌جمهوری دوره گذشته به بحران تبديل شود.

 

مخالفان حکومت ايران شيوه انتخابات در جمهوری اسلامی را به دليل تعيين شرايط ويژه برای نامزدهای شرکت در انتخابات که توسط شورای نگهبان بررسی می‌شود غيردمکراتيک می‌دانند و معتقدند تنها گروه معدودی از موافقان حکومت اسلامی که به رهبر آن بايد وفادار باشند می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

 

چگونگی بررسی صلاحيت نامزدها موضوعی است که از سوی اصلاح‌طلبان حکومت نيز مورد انتقاد قرار می‌گيرد و حتی برخی از اصولگرايان نيز به آن معترض‌اند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

دايناسور از عصر حجر بيرون آمده ، اون انتخاباتي که منظور توست ، انتصابات رهبري !! شما ست نه انتخابات مردم .....

اینان کرمهای عظیم الجثه ای هستند که آمده اند تا ایران را نابود کنند٬ اما از بد حادثه براشان این اسلام ناب است که دارد در سرازیری چاه جمکران و آفتابه های آب سروصدا می کند.

حکومتی که گردانندگانش اطلاعاتی و سرداران فاسد باشند، قابل انعطاف و پذيرش دموکراسی نخواهد بود.....

این هفته خوشبختانه آقای جنتی کلید رمز را کشف کرد اما متوجه نشد که این فقط انتخابات آزاد نبود بلکه علاوه بر آن کلید رمز دیگری را هم لو داد کلید رمز حکومتی را که در حال مذاکره های پشت پرده است و از خداوند کاخ سفید تقاضا نموده که تعهد دهد جمهوری اسلامی را نه تنها سرنگون نکند بلکه حمایت هم بکند اما تا امروز درخواست دوستان جنتی بی پاسخ مانده است و کلید رمز سرکوب شما هم وحدت است آما پشت پرده با آمریکا . از اینرو با گردن کلفتی و با پشتوانه مذاکرات پشت پزده با آمریکا حاضر به برگزاری انتخابات آزاد نبوده و سرکوب را ادامه خواهید داد اما آقای جنتی مواظب خوابهای طلائی تان باشید که یک انقلاب در دستور کار است .

به اصطلاح « گردن کلفت» دقت کردید؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما