خانه | خبر | اخبارایران

تاج‌زاده: مسبب اصلی وضع موجود رهبری است

جمعه, 1391-10-15 14:28
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مصطفی تاج‌زاده زندانی سياسی که هم‌اکنون دوران محکوميت خود را در زندان اوين سپری می‌کند در نامه‌ای عامل وضع موجود در ايران را آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی دانست و گفت "کودتای انتخاباتی ديگری در راه است."

 

تارنمای نوروز، وابسته به جبهه مشارکت ايران اسلامی، امروز پنج‌شنبه ۱۵ دی‌ماه نامه‌ای از مصطفی تاج‌زاده، عضو رهبری اين گروه اصلاح‌طلب در ايران را منتشر کرد که در آن اين زندانی سياسی "سلطنت مطلقه" را مسبب اصلی اوضاع کنونی ايران دانسته و گفته است: "اين روزها دوباره در حال احيای فعاليت‌های تبليغی‌شان در سال ۸۸ هستند. به اشرافيت روحانيت حمله می‌کنند ولی قصدشان اين است که سلطنت مطلقه را از انتقاد رهايی بخشند. چون به هر حال مسبب اصلی وضع موجود اوست."

 

اشاره تاج‌زاده به حملات اخيری است که چندی پيش در مجلس ايران به اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام و خانواده وی صورت گرفت.

 

حميد رسايی، نماينده مجلس ۲۸ آذرماه، دو روز پس از آزادی مهدی هاشمی رفسنجانی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی از زندان در سخنانی در مجلس ضمن انتقاد شديد از آزادی وی، مهدی هاشمی را "ام‌الفساد و شاه کليد کودتای ۸۸" ناميد و خانواده هاشمی رفسنجانی را يک "خانواده اختاپوسی" توصيف کرد. 

 

تاج‌زاده هدف از اين حملات را دور کردن اذهان "از توجه به اشرافيت نفتی – نظامی که در حال شکل‌گيری است و رانتی‌ترين و آلوده‌ترين نوع اشرافيت پس از انقلاب است"، عنوان کرده است.

 

مصطفی تاج‌زاده: اگر وضع خوب است که همه بايد از رهبر تشکر و به او دعا کنند که کشورمان در مقايسه با کشورهای منطقه و دنيا اوضاعش عالی است! و اگر وضع بد است، انتقاد اصلی متوجه ايشان است که ۷۰ درصد اختيارات کشور را مستقيم در دست دارد و ۳۰ درصد بقيه را هم غيرمستقيم اعمال می‌کند

وی دولت دهم را "فاسدترين دولت پس از انقلاب" دانسته و افزوده است: "حرف ما روشن است اگر وضع خوب است که همه بايد از رهبر تشکر و به او دعا کنند که کشورمان در مقايسه با کشورهای منطقه و دنيا اوضاعش عالی است! و اگر وضع بد است، انتقاد اصلی متوجه ايشان است که ۷۰ درصد اختيارات کشور را مستقيم در دست دارد و ۳۰ درصد بقيه را هم غيرمستقيم اعمال می‌کند."

 

تاج‌زاده که يک روز پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در خردادماه سال ۱۳۸۸ بازداشت شده و هم‌اکنون در سلول انفرادی است به سکوت آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در قبال اتهاماتی که محمود احمدی‌نژاد در مناظره‌ها و رقابت‌های انتخاباتی دوره پيشين نسبت رقبای خود مطرح می‌کرد، اشاره کرده و نوشته است:  "باز هم مثل دفعه قبل رهبر در مورد هتاکی‌ها سکوت کرده است. دقيقاً مانند سکوتی که در قبال هتاکی‌های علنی در تبليغات انتخاباتی کرد."

 

وی افزوده است: "ظاهراً اين سکوت از هم‌اکنون برای دو قطبی کردن فضای انتخابات است تا نامزد مورد نظر ايشان رأی آورد و بعد از انتخابات اعلام می‌شود که ايشان مخالف بوده است و اساساً هتاکی کار درستی نيست!"

 

يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوری ايران، جمعه ۲۴ خردادماه ۱۳۹۲ برگزار می‌شود.

 

مصطفی تاج‌زاده در نامه خود به دوره قبلی انتخابات رياست جمهوری در ايران که با اعتراضات گسترده همراه شد و نزديک به يک سال فضای سياسی ايران ملتهب بود، اشاره کرده و برای چندمين بار نوشته است آن را "کودتا" می‌داند.

 

تاج‌زاده گفته است: "من معتقدم اگر درست و قانونی رسيدگی کنند انتخابات ۸۸ باطل است و احمدی‌نژاد بايد محاکمه شود."

 

وی در همين حال تأکيد کرده است: "همان ستاد کودتا دوباره فعال شده ولی اين بار دستش برای مردم کاملاً رو شده است."

 

اين معاون وزير کشور در دوره رياست جمهوری محمد خاتمی نوشته است "فعال شدن مصباح و جنتی و فرمانده سپاه" در انتخاباتی که پيش رو است "معنايش اين است که کودتای انتخاباتی ديگری در راه است."

 

اشاره تاج‌زاده به آيت‌الله محمدتقی مصباح يزدی، عضو مجلس خبرگان و شورای عالی انقلاب فرهنگی و از روحانيان پرنفوذ و همچنين آيت‌الله احمد جنتی، دبير شورای نگهبان و مسئولان سپاه پاسداران است که به‌گفته مخالفان در پيروزی محمود احمدی‌نژاد در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری نقش مستقيم داشتند.

 

تاج‌زاده در پايان نامه خود اعلام کرده است که حاضر است همه شنودها، اسناد و اطلاعاتشان را جمع کنند و تنها يک ساعت قبلش به وی اعلام مناظره کنند تا وی را از "همين انفرادی بی‌هيچ سند و مدرکی در مقابل همه تيم بازجوها قرار دهند تا روشن شود مقصر آيت‌الله خامنه‌ای و احمدی‌نژاد هستند يا ميرحسين موسوی و مهدی کروبی که "به ستم و به شکل غيرقانونی در حصر قرار گرفته‌اند."

 

ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات دهم رياست جمهوری و از رهبران مخالف دولت هستند که از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌‌برند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

مبب اصلی اسلام است. مسبب اصلی اصلی اصلی اصلی اسلام است. اسلام رحمانی وجود ندارد.

جناب منشی
ایشان به طور صریح به عنوان یک مسلمان دارند از یک کذاب انتقاد می کنند. اونوقت شما می گید مشکل اسلام
خیلی ناشیانه احساسات اسلامی مردم رو تحریک می کنید!
فعلن که همین مدعیان "اسلام رحمانی" بیشترین هزینه را داده اند و خواهند داد و با افتخار هم بر مواضعشان ثابت قدم هستند.
"درود بر میر حسین و کروبی و همه زندانیان سیاسی و عقیدتی"

دولت خاتمی هزار بار فاسد تر بود و دولت رفسنجانی از آن هم فاسد تر.

هرچه می کشیم از دست دین ودین فروشان است *** از ایران خیر وبرکت رفته است.

احمدي نژاد خائن. ترين است

اسلام پاک و تمیز سراغ دارید به ما هم بگین از 1400 سال قبل تا الان نکبت بدبختی و کثافت کاری

من البته منشی نیستم ولی حرف منشی را قبول دارم این آقایان سی و سال است که بر قدرتند و بیشتر. همشان در رساندن کار به اینجا دست داشته اند. ***. مشکل اصلی به نظر من هم اسلام است. اسلام در تاریخ و در معنا ضدیت با بشر دارد. *** اسلام خمینی خونخوار را امام دارد. اسلام فتوای قتل و ***دارد٬ فتوای سنگسار دارد. *** بنا بر این من با حرف منشی موافقم و البته تمامی شکنجه و زندان و قتل و کشتار خودیها و غیر خودیها و مسلمان و غیر مسلمان را محکوم می کنم. یادت باشد***این دو کمر بر قتل انسان و شرافت انسانی بسته اند. از نظر سیاسی راه یکی ست و رفراندوم است وگر نه انقلاب٬ ***

خبرنامه گویا مجتبی واحدی
.......این تفاوت، افزایش وحشت رهبر از سرنوشت نمایشی است که قرار است تا شش ماه دیگر با عنوان انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود.
عوامل نزدیک به خامنه ای که موج زدن وحشت و نگرانی را در چهره و کلام او حس می کنند در روزهای
قبل و بعد از نهم دی ماه ۱۳۹۱ سخنانی گفتند که برخی از آنها در عین فضاحت، نشان گر التهاب حاکم بر اردوگاه رهبر است.
رهبر اکنون بیش از هر زمان در میان گماشتگان خود احساس تنهایی می کند و از افشاگری های بی هویت
ترین دست نشانده خود ـ احمدی نژاد ـ بر خود می لرزد لذا بیش ازهمه سال
های گذشته، چشم به دهان کسانی دوخته که بی هویتی خویش را با عقده گشایی علیه قهرمانان سرفراز جنبش سبز آشکار می سازند.
آیت اله خوشوقت وآظهارات او، جدید ترین دلخوشی رهبر مستأصل جمهوری اسلامی است. خوشوقت تا پیش از
این به خاطر امضای احکام شرعی مربوط به قتل های زنجیره ای شناخته می شد ولذا عده ای معتقدند یاوه گویی او مبنی بر مرتد خواندن دست اندرکاران جنبش سبز، به منظور باز کردن راه را برای حذف فیزیکی آنها بوده است .
اما خامنه ای هم اکنون در مانده تر از آنست که الگوی آدمکشی های دهه هفتاد خویش را تکرار نماید.
به باور نگارنده، سخن اخیر شیخ خوشوقت دلیل دیگری دارد . او که با توجه به سوابق ننگ آور خود در صدور حکم قتل بیگناهان، شایسته لقب « ننگ العلما » می باشد ........حقیقت آنست که در دل، به طمع کاری و ساده لوحی شیخ آدمکش و شاعر ننگ آفرین رهبر می خندم.
آنها ظاهراً از قرار گرفتن حکومت خامنه ای در سراشیبی سقوط قطعی غافل هستند اما به فرض که باج دهی های بیشتر خارجی و فروش گسترده تر منافع ایرانیان، بر دوره استفرار نظام فاسد جمهوری اسلامی بیفزاید تکلیف رهبر فعلی و نحوه انتخاب رهبر آینده نه بر اساس مجیز گویی های شاعرانه یا فقیهانه، بلکه مبتنی بر دستورات کودتاگران داخلی و اربابان خارجی ایشان، پیگیری خواهد شد.
از سوی دیگر به کًند ذهنی رهبر می اندیشم که چگونه به همراهی کسانی مانند حداد عادل، دل بسته است. این ننگ
شاعران، کسی است که زمانی «‌حمل و نقل کیف مشاور همسر شاه »‌را موجب افتخار می دانست اما در بازار مکاره جمهوری اسلامی، بارها نمکدان شکست و علیه ولی نعمتان خویش در رژیم سابق. سخن گفت.
.....در یک کلام بگویم «آیت اله خوشوقت»‌ و «‌حداد عادل»‌ که آن دو را «‌ننگ العلما‌» و «شرم الشعرا» می دانم بر سراسب مًرده شرط بندی می کنند و رهبر هم دل به شیون و شادی هایی خوش داشته که هیج سودی نصیب او نخواهد کرد.

حرف منشی حرف درستی ست. همه بدبختی ما از اسلام است. ***

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما