خانه | خبر | اخبارایران

انتقاد فائزه هاشمی از شرايط زندانيان سياسی

دوشنبه, 1391-10-04 14:17
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فائزه هاشمی رفسنجانی، زندانی سياسی در ايران در نامه‌ای ضمن انتقاد از شيوه مديريت بر زندان‌های اين کشور گفته است: "آن‌ها (حکومت ايران) نمی‌توانند ابزار زندانی سياسی يعنی انديشه و قلم را از او بگيرند که اگر قابل کنترل بود، محمدرضا پهلوی هرگز سقوط نمی‌کرد."

 

محمدرضا پهلوی، آخرين پادشاه ايران بود که حکومتش در سال ۱۳۵۷ با گسترش اعتراضات مردم سقوط کرد.

 

تارنمای کلمه، امروز دوشنبه چهارم دی‌ماه گزارش داد فائزه هاشمی در اين نامه نوشته است: "سه ماه از دوران حبس‌ام در زندان اوين می‌گذرد، بند زندانيان سياسی زن را می‌بينم با سوءمديريت‌ها، نا‌کارآمدی‌ها، کاغذبازی‌ها، بی‌برنامگی‌ها، تصميمات غيرکار‌شناسی و فی‌البداهه، لجاجت و بی‌اختياری مديران ميانی و تمرکز قدرت."

 

به گفته وی هرگاه با اعتراض زندانيان اين شرايط تغيير می‌کند، مسئولان زندان تلاش می‌کنند با "انتقام‌گيری يا لجاجت و انجام کارهای بی‌منطق عقب‌نشينی خود را که با مقاومت زندانی‌ها حاصل شده تلافی کنند."

 

فائزه هاشمی دليل فشارها بر زندانيان سياسی را تنبيه زندانيان به دليل درز اخبار به بيرون از زندان اعلام کرده است

فازه هاشمی زندانيان سياسی را قربانيان مراکز متعدد تصميم‌گيری مانند "مأموران سازمان زندان‌ها، مقامات دادستانی، وزارت اطلاعات و نيروی انتظامی" خوانده و اين وضعيت را "سبب گير افتادن زندانيان سياسی در آش شله‌قلمکار موازی‌کاری و تداخل مديريت‌ها" دانسته است.

 

این فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت از "قطع ملاقات‌های حضوری مادران با فرزندان، قطع تلفن‌های زندانيان با پدران و مادران سالمند و مريض که قادر به آمدن برای ملاقات نيستند، قطع تلفن مادران با فرزندانشان که به دليل اقامت در شهرستان‌ها ملاقاتی ندارند و قطع ملاقات‌های زنان با همسرانشان که هر دو زندانی هستند" به‌عنوان راه‌های فشار بر زندانيان سياسی نام برده است.

 

فائزه هاشمی دليل اين فشارها را تنبيه زندانيان به دليل درز اخبار به بيرون از زندان اعلام کرده است.

 

تارنمای کلمه همچنين خبر داده اين فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی امروز در اعتراض به اين‌که مأموران قصد داشته‌اند وی را بازرسی بدنی کنند، از ملاقات کابينی با خانواده‌اش خودداری کرده است.

 

فائزه هاشمی رفسنجانی شامگاه شنبه، يکم مهر ۱۳۹۱ در منزل شخصی خود بازداشت و برای گذراندن محکوميتش به زندان اوين منتقل شد. وی دی‌ماه سال ۱۳۹۰ از سوی شعبه ١۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به رياست قاضی صلواتی به اتهام "فعاليت تبليغی عليه نظام" از سوی دادگاه به شش ماه حبس و پنج سال محروميت از فعاليت‌های سياسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

 

اين محکوميت به دليل مصاحبه وی با تارنمای روزآنلاين است که در آن حاکمان ايران را "اراذل و اوباش" توصيف کرده بود.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

فائزه هاشمی رفسنجانی...فائزه خانم ...فائزه خانم ....بله چیه ؟ ...***.چیه مگه ..چی گفتم ؟ نمازم رو سره وقت می خونم که ...خجالت بکش بی شرم لامذهب ...*** هنوز چند ماهیه بیشتر نیست که زندونیش کردن ...ولی این زندان اوین و یا شگنجه گاه و قتل گاه امپریالیست غرب که چه در زمان شاهنشاه آریامهر محترم و چه از سی وچند ساله پیش برای آخوندها تهرون وجود داره و بدستور امریکا و انگلیس و فرانسه و اسرائیل که افتتاح کننده جمهوری اسلامی و خفه کننده هر صدای ملی در ایران هستند در تهرون دایر است....!!!چرا اصلا" این زندان گاه کشورهای غربی ها "اوین" در تهران وجود داره خودش جای بحث و تفکر زیاد است ....یکی از دلایل وجود داشتن این زندان .. خفه کردن صدای هر فرد ایرانیست که به نهوی مخالف برده گری و اسارت ایران نشینان محترم به امپریالیست غرب است ....سیاست مداران استخدامی و نمایشی و گماشته غربی ها در حکومت اسارت گری جمهوری اسلامی کلمه ای از وجود این زندان نمی خواهند و یا نمی توانند به زبان بیاورند...تازه شما سرکار خانم فائزه هاشمی این زندان کشف کردید..خانم کجا بودید که***و رهبرتون خمینی ***به دستور امریکا و انگلیس و فرانسه در زندان ده ها نفر ایرونی رو سر به نیست کردن؟؟...خانم برو از***بپرس که چه دستور عملی امریکائی ها انگلیس ها در پاریس به ***دادن ؟ ...حالا که دیدی خانم اونجا چه خبره برو تف کن به صورت ***..خون جون های مردم گردنتون رو میگیره...!!

ان زمان که زندانهای ایران قتلگاه بود خبری از اعتراض خانم هاشمی نبود ننتها نبود بلکه هم پشتبانی سفت و سخت هم از حکومت اسلامی می کرد اما حالا که قدرت از دست پدر رفته خانم یادش افتاده زندانهای حکومت اسلامی بد هستند خانم هاشمی حکومت اسلامی از همان روز اول که پدر شما یکی از قدرتمندترین رهبرانش بود یا بهتر بگویم شخص دوم مملکت بود و شما و برادرانتان از ان به نون و نوای بزرگی رسیدید در زندانهایش قتلگاه درست کرده بود هزاران هزار نفر را در زندان هایش به قتل رسانید و از شما حرفی شنیده نشد اگر هم شد انهم در پشبانی از حکومت اسلامی و جنایاتش بوده حالا دیگر دیر شده کسی شما را جدی بگیرد ***

‫حاجیه فائزه ، مردم دیگر گول سیاست های خاندان هاشمی را نخواهند خورد ،
‫اول از مردم و بعد از خدا طلب بخشش کنید.

http://news.gooya.com/politics/archives/2012/12/152541.php

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما