خانه | خبر | اخبارایران

مطهری: مجوزی برای رد صلاحيت موسوی و کروبی وجود ندارد

یکشنبه, 1391-09-26 16:59
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علی مطهری از نمايندگان مجلس ايران در نامه‌ای به احمد جنتی، دبير شورای نگهبان قانون اساسی گفته است "هيچ مجوزی" برای "رد صلاحيت" ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در انتخابات رياست‌جمهوری سال آینده این کشور وجود ندارد.

 

يازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوری ايران جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ برگزار می‌شود.

 

مطهری اين نامه را پس از آن نوشت که جنتی هفته گذشته گفت: "امکانی برای حضور مجدد فتنه‌گران در صحنه انتخابات وجود ندارد."

 

مقامات حکومتی ايران از رويدادهای پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری در سال ۱۳۸۸ که در آن به‌مدت نزديک به يک سال نسبت به نتايج انتخابات اعتراضات خيابانی صورت گرفت و ده‌ها نفر کشته و صدها نفر دستگير شدند، به‌عنوان "فتنه" ياد می‌کنند و شرکت‌کنندگان در اين اعتراضات و رهبران آن را "فتنه‌گر" می‌نامند.

 

علی مطهری خطاب به جنتی نوشته است: "اگر مقصود شما افرادی است که جرم آن‌ها در دادگاه صالح اثبات شده و حکم دادگاه موجب محروميت آن‌ها از حقوق اجتماعی است، سخن جناب‌عالی درست است، در غير اين صورت وجاهت قانونی ندارد."

 

علی مطهری خطاب به احمد جنتی: اگر مقصود شما افرادی است که جرم آن‌ها در دادگاه صالح اثبات شده و حکم دادگاه موجب محروميت آن‌ها از حقوق اجتماعی است، سخن جناب‌عالی درست است، در غير اين صورت وجاهت قانونی ندارد

وی به دبير شورای نگهبان قانون اساسی ايران توصيه کرده است به جای صدور چنين احکامی، راه قانون را طی کند.

 

به گفته اين نماينده مجلس ايران "اگر فرضا آقايان موسوی و کروبی هم کانديدای رياست‌جمهوری شوند، قطع نظر از اعتقاد شخصی درباره ميزان قصور يا تقصير آن‌ها در بحران مذکور، چون در هيچ دادگاهی به‌طور علنی محاکمه نشده و از خود دفاع نکرده‌اند، مجوز قانونی برای رد صلاحيت آن‌ها وجود ندارد."

 

موسوی و کروبی دو تن از رهبران مخالفان حکومت ايران هستند که به همراه زهرا رهنورد همسر ميرحسين موسوی از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی به‌سر می‌برند.

 

چهر‌ه‌های اصلاح‌طلب و مخالفان حکومت ايران بارها به تداوم حصر خانگی موسوی، کروبی و رهنورد اعتراض کرده‌اند اما حکومت ايران به اين اعتراض‌ها واکنشی نشان نداده است.

 

به‌تازگی نيز محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران گفته است نگران سلامتی زندانيان سياسی از جمله ميرحسين موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد است.

 

پس از ابراز نگرانی خاتمی درباره وضعيت اين افراد، تارنمای خبری دانشجو عکسی از زهرا رهنورد را در يکی از بانک‌های تهران منتشر کرد که ظاهرا وی را در حال انجام امور مربوط به بازنشستگی نشان می‌دهد.

 

تارنمای کلمه نزديک به موسوی، اين عکس را "مبهم" ناميده و اقدام تارنمای دانشجو را "بی‌شرمانه" توصيف کرده است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

مطهری لوس نشو دیگه .....یه بار رهبرت علی خامنه ای یه تو دهنی محکم بهت زد و طرح سئوال از رئیس جمهور قلابی و دزد و فرمایشیش رو بدستور انگلیس ها و برای حفظ منافع غرب ممنوع کرد ..دوباره پا رو پای رهبرت نزار دیگه این دو نفر بدستور شخص رهبر و انگلیس ها در قفس اسلام گرفتار شدن ...حالا تو میگی در قفس اسلام رو باز کنن که بیان بیرون بر علیه اربابت و چپاول غربی ها و صادرات نفت مجانی چه چه بزنن ..***

اسدالله بادامچیان که انحصار واردات از چين را دارد و در کميته ترور و اعدام جوانان نقش داشته است ، اعتقاد دارد که وضع عمومی مردم به لحاظ اقتصادی خوب است !! و به همین دلیل نباید گفت که جامعه با بحران روبرو است.!!

برادر مطهري ، باعث بهم زدن ببزينس سرداران نشو.
دهها بندر و اسکله در اختيارشان تا انحصار واردات و صادرات کنند و پولهاي غارت شده را به دبي و مالزي و چين و مالزي انتقال داده و بيزينس کنند و از آنطرف جوانان ايران را در خيابانها با چماق و چاقو ميزنند و پس از دستبند زدن در صندوق عقب ماشين بياندازند و به کهريزک ها ببرند !؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما