خانه | خبر | اخبارایران

روزنامه مغرب متخلف شناخته شد

چهارشنبه, 1391-09-22 14:59
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به گفته نماينده قوه قضائيه در هيئت نظارت بر مطبوعات، روزنامه مغرب متخلف شناخته شده است.

 

خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) امروز چهارشنبه ۲۲ آذرماه به نقل از قاضی ناصر سراج، نماينده قوه قضائيه در هيئت نظارت بر مطبوعات نوشت، اين هيئت،‌ روزنامه مغرب را متخلف شناخته و انتشار اين روزنامه کماکان متوقف است.

 

دوم آذرماه سال جاری روزنامه مغرب در صفحه نخست خود، کاريکاتوری از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران را با چهره‌ای خندان منتشر کرد در حالی که پشت تريبون مجلس ايستاده و کاغذی که به‌نظر می‌رسيد طرح سئوال نمايندگان از وی باشد را پاره می‌کند.

 

در حاشيه اين کاريکاتور با تيتر "ختم سئوال"، نوشته شده بود "احمدی‌نژاد با حکم حکومتی از پاسخ به مجلس معاف شد".

 

روزنامه مغرب از آغاز شهريورماه سال جاری به کيوسک روزنامه‌ها آمد و رويکردی انتقادی نسبت به دولت داشت

يک روز پس از انتشار اين کاريکاتور، خبرگزاری فارس به نقل از پدارم‌ پاک‌آيين، مديرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از شکايت اين وزارتخانه از روزنامه مغرب خبر داد و نوشت، کاريکاتور و تيتر يک صفحه نخست روزنامه مغرب از جمله تخلفات و موضوع شکايت وزارت ارشاد از اين روزنامه است.

 

انتشار مطلب ديگری در صفحه ١۴ روز دوم آذرماه  اين روزنامه با عنوان "ادامه توقيف‌های بی‌دليل؛ نه ارشاد، نه حوزه هنری، مرجع حذف باران کوثری کجاست؟" که گزارشی مربوط به موضوع ممنوع شدن تصوير و بازی باران کوثری، بازيگر سينمای ايران است نيز می‌تواند دليل ديگری بر شکايت وزارت ارشاد از اين روزنامه باشد.

 

مديرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفته بود: "وزارت ارشاد به دليل تخلف زياد اين روزنامه از حدود قانونی مطبوعات و مصوبه شورای عالی امنيت ملی از آن شکايت کرده و انتظار داريم قوه قضائيه هرچه زودتر در اين زمينه تصميم گيری کند."

 

وی افزوده بود: "تاکنون تذکراتی به اين روزنامه داده شده بود که اين روزنامه به آن توجه نکرده و شاهد استمرار تخلفات اين روزنامه طی ماه‌ها و هفته‌های اخير بوديم."

 

پيش از اين در دهم مهرماه سال جاری مأموران دادستانی در دفتر روزنامه مغرب حاضر شدند و محمدمهدی امامی، مدير مسئول اين روزنامه را به دليل آن‌چه که اتهامات غير مطبوعاتی خواندند، بازداشت کردند.

 

در حالی که گفته می‌شد دليل اين اقدام انتشار عکس بزرگ محمد خاتمی، رئيس‌جمهور پيشين ايران در صفحه نخست اين روزنامه است، غلامحسين محستی اژه‌ای، دادستان ايران اين بازداشت را بی ارتباط با اين موضوع دانست و گفت: "مدير مسئول اين روزنامه و بعضی از افراد آن به اتهامی غير مطبوعاتی و بر اساس گزارش يکی از مراجع رسمی ‌تحت تعقيب قرار گرفته‌اند."

 

خبرگزاری آنا، وابسته به دانشگاه آزاد، آن زمان در مورد اقدام مأموران قضايی نوشت: "روزنامه مغرب در روزهای گذشته با انتخاب مطالب ساختارشکن، حمايت همه جانبه‌ای را از جريان اصلاح‌طلب و فتنه داشته است."

 

روزنامه مغرب از آغاز شهريورماه سال جاری به کيوسک روزنامه‌ها آمد و رويکردی انتقادی نسبت به دولت داشت.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آخ وای ..ای داد بیداد...من الان خودم رو می زنم ......چرا چی شده چرا می خوای خودت رو بزنی ؟ این چه کاریه دیگه؟ نه خون سرد باش ...بگو ببینم چی شده ؟ بگو چی نشده ....آخه روزنامه غرب متخلف شناخته شده و روزنامه دیگه پیدا نمیشه ...وای چیه میشه اگر روزنامش چاپ نشه و در سطح شهر به دست کسبه نرسه ....دلم به حال حوج اوقوه قصاب میسوزه ...! قصابه که روزنامه نداره گوشت گندیده ش رو لا چی به پیچه ؟.....نونوائی که میرم نون داغ رو لای روزنامه می پیچم حالا چی میشه که اگر روزنامه نباشه ..دستم میسوزه ....!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما