خانه | خبر | اخبارایران

پاسخ علی لاريجانی به سخنان احمدی‌نژاد

دوشنبه, 1391-09-13 16:44
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

رئيس مجلس ايران ضمن اعلام اين‌که "شيوه عمل قوای ديگر را مجلس تعيين می‌کند" به سخنان روز گذشته محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران در انتقاد از طرح اصلاح قانون انتخابات و حدود وظايف مجمع تشخيص مصلحت پاسخ گفت.

 

به گزارش منابع خبری ايران، امروز دوشنبه ۱۳ آذرماه، علی لاريجانی، رئيس مجلس ايران در نشست رسانه‌ای خود گفت: "مجلس شيوه عمل قوای ديگر را مشخص می‌کند چرا که قوای ديگر به تنهايی نمی‌توانند قانون را اجرا کنند‌ و مجلس نظارت بر قوانين را برعهده دارد تا اينکه قوای ديگر در چارچوب قوانين کارهای خود را انجام دهند‌."

 

وی در ادامه در مورد اصلاح قانون انتخابات ايران توسط مجلس گفت: "اين‌که کسی ادعا می‌کند مجلس می‌خواهد قانونی تصويب کند که آزادی‌ها را محدود نمايد خلاف است، ما اين قانون را برای صيانت از آزادی‌ها تدبير کرده‌ايم تا با آرامش انتخابات برگزار شود و از سلامت قوی برخوردار باشد."

 

روز گذشته پس از ما‌ه‌ها مناقشه ميان نمايندگان مجلس و حاميان دولت بر سر طرح اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوری، سرانجام کليات اين طرح در نشست علنی مجلس با ۱۴۴ رأی موافق، ۹۱ رأی مخالف و ۱۱ رأی ممتنع تصويب شد.

 

محمود احمدی‌نژاد: اين‌که ما بر خلاف قانون اساسی کاری کنيم که کسی حق نداشته باشد کانديدا شود مگر اين‌که قبلا از کسانی تأييديه بگيرد، سياستش را کسی تأييد کند و دينداريش را کسی ديگر، آيا اين مکانيزم انتخاب رئيس‌جمهور است؟

محمود احمدی‌نژاد، تنها ساعتی پس از تصويب کليات اين طرح، بار ديگر مجلس شورای اسلامی و مجمع تشخيص مصلحت نظام را مورد انتقاد قرار داد و اين طرح را "مغاير با قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران" دانست.

 

بر اساس طرح اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوری، "کانديدای انتخابات رياست‌جمهوری بايد دارای هشت سال سابقه وزارت بوده و ۳۰۰ نفر از سياسيون که در رزومه کاری خود سابقه کاری حداقل استانداری يا مشاغل هم‌تراز به بالاتر را داشته باشند، وی را از نظر توان مديريتی تأييد کنند."

 

احمدی‌نژاد روز گذشته در اين‌باره گفت: "اين‌که ما بر خلاف قانون اساسی کاری کنيم که کسی حق نداشته باشد کانديدا شود مگر اين‌که قبلا از کسانی تأييديه بگيرد، سياستش را کسی تأييد کند و دينداريش را کسی ديگر، آيا اين مکانيزم انتخاب رئيس‌جمهور است؟"

 

لاريجانی امروز درباره اصلاح قانون انتخابات گفت‌: "بحث‌های حاشيه‌ای زيادی درباره اين قانون مطرح شده است که برخی از آن‌ها مبنای حقوقی ندارد اما به نگرانی‌ها دامن زده شده است."

 

وی تشخيص ضوابط ذکرشده در اين طرح را وظيفه شورای نگهبان دانست و گفت: "اگر بخواهيم نظم وجود داشته باشد تشخيص خلاف قانون بودن آن با شورای نگهبان است."

 

وی افزود‌: "اين‌که می‌گويند آزادی را محدود می‌کنند خلاف است و حرف درستی نيست. می‌خواهيم با آرامش اين اصلاح صورت گيرد‌. در اين مسئله اختياری از وزارت کشور سلب نشده است."

 

رئيس مجلس با اشاره به اين‌که مجلس مايل نيست اين قانون را به مجمع تشخيص مصلحت نظام بفرستد، گفت: "مشکل اصلی ما در کشور اين است که در تحليل مسائل و موضوعات به دنبال اين هستيم تا مسائل بی‌ربط را با همديگر آميخته کنيم چراکه طرح اصلاح قانون انتخابات رياست جمهوری ربطی به طرح مجمع تشخيص مصلحت نظام ندارد چراکه در طرح مجمع تشخيص مصلحت نظام آورده شده است کميته‌ای ديگر در جای ديگر بر انتخابات رياست جمهوری نظارت کند اما در طرحی که ما به دنبال آن هستيم وزارت کشور راحذف نکرده ايم بلکه در کنار وزارت کشور از معتمدين محلی استفاده کرده‌ايم تا معتمدين محل نيز در سطح کلان برگزاری انتخابات رياست جمهوری نيز نظارت داشته باشند."

 

احمدی‌نژاد روز گذشته مجمع تشخيص مصلحت نظام را نيز مورد انتقاد قرار داد و با اعلام آن‌که "مجمع تشخيص مصلحت برای استثناءهاست نه قاعده و نه دور زدن قانون اساسی" افزود: "نمی‌شود عده قليلی بگويند مصلحت ملت را ما تشخيص می‌دهيم و ملت قادر به تشخيص نيست چون در اين صورت ديگر قانون اساسی لازم نيست."

 

علی لاريجانی در پاسخ به اين سخنان احمدی‌نژاد امروز گفت: "اختيارات مجمع تعريف روشنی در قانون اساسی دارد و بندهايی از قانون اساسی نيز مربوط به اين مسئله است."

 

وی افزود‌: "نمی‌توانيم حقوق مجمع را ناديده بگيريم چرا که وظيفه مجمع روشن است فی‌الحال اين اصول وظايف مجمع را مشخص کرده است و ما مشکلی نداريم الان فصل اين صحبت‌ها نيست.  الان مردم مشکلاتی دارند مخصوصا درباره معيشت يا مشکلاتی از قبيل گرانی يا بيکاری اما فکر می‌کنم همه قوا جايگاه‌شان مشخص است‌."

 

يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوری ايران در شرايطی در روز ۲۴ خردادماه سال ۱۳۹۲ در ايران برگزار خواهد شد که از هم اکنون چالش‌های بسياری را ميان طيف‌های مختلف جريان اصول‌گرا در ايران در پی داشته است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

علی لاريجانی انگشتش هم بالا کرده وبه احمدی نژاد اخطار می کنه...یا میلیاردها که دزدی برامون میارئی یا بیچارت می کنیم ...احمدی نژاد یادت باشه که ما سه تا براداریم.....تمام مجلس مال ماسه نفره ..تمام ایران مال ما سه برادر و فک و فامیل هامونه .....من خیست می کنم اون یکی برادرم می چلونه تت اون برادر سومی هم رو بند آویزونت می کنه ...اینقدر خودت لوس نکن ....تو از اژدها خونخوار علی خامنه ای قوی تر نیستی که ما سه تا بردار اگر بهش بگیم "اونجا" رو ماچ کن پیرمرده دولا میشه میگه چشم ...و از رفسجانی مار صفت تر و کلک بازتر نیستی که ترتیبش رو داریم میدیم ...حالا اگر فکر می کنی که با قانون بازی و چرند بازی یه قفس دور خودت میسازی که کسی بهت کاری نداشته کور خوندی...مطهری رو می فرستم لولت کنه !!صبر کن دوره رئیس جنونهوریت تموم بشه .....

ومن ادامه میدم: حاج محمود این انگیشتو میبنی! این عن گوشتریال گوشتش مال امام حاج علی خانه٬ بقیه اش ما توست. ما از پشت رهبری رو پشتی بانی می کنیم. رهبری پشتش به ما گرمه٬ ما خودمون گرمش میکنیم٬ گرم می کنیمش. این اصلا خو امام زمونه٬ ما اینو میگیم. روحانیتو ما میکنیمش تو اونجای خر درش میاریم میزاریمش رو منبر موعضه کنه. حاج محمود قرار بود ماها با هم بدزدیم٬ طوری بشه که گندش در نیاد تو رفتی پیش خود امام زمون شماره حسابشو گرفتی و اینهمه میلیارد ریختی به حساب امام زمون. اون خود فروخته ام که حالا تو آمریکا پناهنده شده. خاک بر سرت کنن. حالا برا همین می خای با آمریکا مجامعت کنی. حالا دیگه رو دست هاشم آقا بلند میشی. اکبر خان هاشمیو میگم. مردیکه تو قرار بود همون ملیجک باقی بمونی حالا دیگه خودت رفتی بدون سلسله مراتب با امام زمون مجامعت کردی. خیال کردی امام زمون به نایب خود هرزت آقا نمیگه و بعد هرزت آقا تو خلوت به ما نمی گه٬ پریشب امام خامنه ی و امام زمون و با ما پنج برادر که در حال خلوت جماع ت بودیم همه چیو گفت. خاک بر سرت که به امام زمون اطمینان کردی. او مردک هر جاییه. مگه نشنیدی که اون میتونه در یک لحظه همه جا باشه. مثلا همین الان هم واشنگتنه٬ هم سمرقنده٬ هم اصفهانه٬ هم شیرازه٬ هم پاریسه٬ هم لندنه٬ هم کربلاست٬ هم توکیوهه٬ هم رفسنجونه٬ هم یزده٬ هم کاشونه٬ هم عزادار نراقیه٬ هم در جشن ختنه سورونه رهبریه و از این امام هرجاییتر وجود مداره! مریکه تو این آخر عمری آدم شو٬ بزودی امام اراده خواهد کرد که پودر شوی! قراره یا سکته کنی٬ یا تصادف کنی٬ یا یه خودسر یه تیر تو مغزت بزنه و بعدم یکی فوری اونو بکشدتش و بعدم یکی اون یکیو بکشه و خلاصه خر تو خر بشه و بعدم بگن که اسراییلیا کشتنت. خلاصه مواضب باش من خبر موثق دارم که کارتو میسازن٬ قبل اینی که کاتو بسازن٬ کارتو بسازیم انتقام بگیر در هر صورت ترا و چند تا رو تصادف خواهیم داد تا دیر نشده کاری بکن. دست کم تو هم دستبکار شود تو دیگه هیچی نداری از دست بدی. حتا اونجاتم رهبری خراب کرده٬ تو هم ریش رهبری تو آنجاته٬ بنابر این بترک٬ ترکیدن که دیگه کاری نداره!haghighatg راست میگه! یالا! یا الله!

خدایی بی رگ تر وترسو تر و بی بخار تر از برادران لاریجانی تو عمرم ندیدم

این نظرات از چنان قدرتی برخوردارن که امام زمون گوله اش میکنن. مرگ بر ضد ولایت قبیح.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما