خانه | خبر | اخبارایران

حکم قصاص قديمی‌ترين زن زندانی ايران صادر شد

دوشنبه, 1391-09-13 16:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به‌گفته وکيل مدافع فاطمه مطيع، قديمی‌ترين زن زندانی ايران، حکم قصاص اين زن زندانی صادر و ابلاغ شده است.

 

عبدالصمد خرمشاهی، وکيل مدافع فاطمه مطيع، قديمی‌ترين زن زندانی ايران امروز دوشنبه ۱۳ آذرماه به خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: "حکم قصاص فاطمه مطيع، معروف به قديمی‌ترين زن زندانی ايران روز گذشته از سوی شعبه ١٠۵ دادگاه عمومی جزايی شهرری به من صادر و ابلاغ شد."

 

وی افزود: "۲۰ روز مهلت داريم که به ديوان عالی کشور اعتراض خود را نسبت به حکم اعلام کنم."

 

وکيل مدافع فاطمه مطيع توضيح داد: "شعبه ١٠۵دادگاه عمومی جزايی شهرری در سال ۱۳٨٩ نيز حکم قصاص فاطمه مطيع را صادر کرده بود که به علت نقص تحقيقات اين حکم در ديوان عالی کشور نقض شده بود."

 

فاطمه مطيع، ۵٣ ساله متهم است در تيرماه سال ۱۳٧٢دوست همسرش به نام مجيد را به قتل رسانده است

به‌گفته خرمشاهی، فاطمه مطيع نزديک به ۲۰ سال است که در زندان به‌سر می‌برد و تاکنون بارها حکم قصاص وی صادر و سپس نقض شده است.

 

وی همچنين با بيان اين‌که "چهار تن از مجموع هشت شاهد اين پرونده فوت کرده‌اند" به خبرگزاری مهر گفت: "يکی از آن‌ها مفقودالاثر بود اما سه نفر ديگر در اين دور از محاکمه در دادگاه حاضر شدند که همه آن‌ها منکر اطلاع از قتل شدند."

 

اين وکيل تأکيد کرد: "اين بار نيز قاضی بر اساس علم خود اقدام به صدور رأی کرده است. حال آن‌که اقرارهای اوليه فاطمه همگی ساختگی بوده و شهود نيز چيزی نگفتند."

 

خرمشاهی آذرماه سال گذشته در اين زمينه به تارنمای خبرآنلاين گفته بود: "يکی از ايرادات اين پرونده شهادت بود زيرا شهود از شهادت‌شان برگشته بودند، بنابراين شهادت نمی‌توانست از ادله‌ای باشد که موجبات علم قاضی را فراهم کند از طرفی ديوان اعلام نقص کرده و خواسته بود شهود دوباره در دادگاه حاضر شوند."

 

اين وکيل مدافع تأکيد کرده بود: "يکی از مواردی که باعث اطاله اين پرونده شده اعتبار قائل شدن برای اقرار اوليه خانم مطيع است در حالی که بعدها ثابت کرديم آن اقرار ارزش نداشته است."

 

وی توضيح داده بود: "همچنين خانم مطيع اقرار کرده بود که به مقتول مرگ موش داده است در حالی که بعدها ثابت شد که اصلا سم نباتی به مقتول خورانده شده است."

 

به گزارش منابع خبری ايران، فاطمه مطيع، ۵٣ ساله متهم است در تيرماه سال ۱۳٧٢دوست همسرش به نام مجيد را به قتل رسانده است. فاطمه پس از بازداشت گفته بود که مجيد را با خوراندن دوغ مسموم به سم گياهی به قتل رسانده است.

 

در پی اعتراف‌های متهم، کارشناسان پزشکی قانونی نيز پس از کالبدشکافی و آزمايش‌های سم‌شناسی، علت مرگ را استفاده از سم گياهی اعلام کردند.

 

در حالی که فاطمه مطيع در جلسات بازجويی منکر قتل شده بود و خود را بی‌گناه دانسته بود چند تن از اعضای خانواده و بستگان وی در تحقيقات قضايی، عليه او شهادت دادند.

 

فاطمه در جلسه دادگاه نيز قتل را انکار کرد و گفته بود که وقتی مأموران سراغ من و همسرم آمدند شوهرم از من خواست اعتراف کنم.

 

فاطمه مطيع در سال ۱۳٨۵ تبرئه شد و دو سال بيرون از زندان بود تا اين‌که اوليای دم اعتراض کردند و ديوان عالی رأی را نقض کرد و وی به زندان بازگشت.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این دیقه چه مدلش هاست از مردم میخاید که به گفتیه خودتون پینگیلیسی ننویسن والی خودتون فیلد رو بدونه ترجمه به فارسی مینویسید؟
(محتویات این فیلد)

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما