خانه | خبر | اخبارایران

تجمع مخالفان و هواداران فیلم سینمایی "من مادر هستم"

شنبه, 1391-09-11 15:47
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

تجمع مخالفان و هواداران فیلم سینمایی من مادر هستم ساخته فریدون جیرانی بدون واکنشی از سوی مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پایان یافت.

 

منابع خبری ایران گزارش دادند، از ساعت ۱۱ صبح امروز شنبه ۱۱ آذر ماه  گروهی از سوی انصار حزب‌الله در اعتراض به اکران فیلم سینمایی "من مادر هستم" ساخته فریدون جیرانی در برابر در  اصلی ساختمان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در خیابان بهارستان تهران تجمع کردند. 

 

  ما اهالی سینه‌سوخته سینما با گردهمایی خود در مقابل وزارت ارشاد و در مواجهه با گروهی که خود را انصار می‌نامیدند و با الفاظ رکیک‌، مسئولین فرهنگی و سیاسی را نام می‌بردند‌، اعلام می‌داریم اگر کسی راجع به فیلمی اعتراضی دارد نباید کف آسفالت خیابان با فحاشی به مسئولان و دیگران به آن بپردازد" 

این افراد با در دست داشتن پلاکاردهایی در اعتراض به این فیلم اعلام کردند که "باید انقلاب فرهنگی در این وزارتخانه رخ بدهد"، هم‌زمان جمعی از سینماگران و هواداران این فیلم  نیز در حمایت از پخش این فیلم در در برابر ساختمان وزارت ارشاد تجمع کردند.

 

پس از آن‌که انصار حزب الله با انتشار بيانيه‌ای تهدید کرد که در صورت لغو نشدن پروانه انتشار  فیلم من مادر هستم، در مقابل وزارت ارشاد تجمع می کند، جامعه صنفی تهیه‌کنندگان سینمای ایران نیز در فراخوانی از اهالی سینما برای حضور در مقابل وزارت ارشاد دعوت کرد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سینماگران حاضر دراین تحصن پس از درگیری لفظی با  انصار حزب‌الله  با انتشار بیانیه‌ای این تجمع را ترک کردند.

 

در بخشی از  این بیانیه آمده است: ما اهالی سینه‌سوخته سینما با گردهمایی خود در مقابل وزارت ارشاد و در مواجهه با گروهی که خود را انصار می‌نامیدند و با الفاظ رکیک‌، مسئولین فرهنگی و سیاسی را نام می‌بردند‌، اعلام می‌داریم اگر کسی راجع به فیلمی اعتراضی دارد نباید کف آسفالت خیابان با فحاشی به مسئولان و دیگران به آن بپردازد. 

 

آنها در این بیانیه افزودند: مگر زمانی که به گرانی ارز اعتراض داشتیم به خیابان‌ها ریختیم؟ مگر سه هزار میلیارد تومان در بانک‌ها غیرقانونی جابه جا شد به خیابان‌ها ریختیم؟

 

این سینماگران، با اعلام این‌که اعتراض به این چند فیلم  بیشتر اهداف سیاسی را دنبال می‌کند گفتند: از مسئولین فرهنگی و سیاسی می‌خواهیم قرص و محکم در مواضع بر حق خود بایستند و از این حرکت‌های انحرافی سیاسی هیچگونه هراسی نداشته باشند.  

 

ضیاء هاشمی، رئیس شورای صنفی نمایش حبیب کاوش، سخنگوي شوراي صنفي، علی سرتیپی، پخش کننده و تهیه‌کننده سینما عباس بابویهی، عضو کانون کارگردانان خانه سینما، حسین فرحبخش، تهیه‌کننده سینما و کارگردان فیلم "خصوصی" غلام‌رضا موسوی، تهیه‌کننده "من مادر هستم" و چند تن دیگر از سینماگران در این تجمع حضور داشتند.

 

هواداران فیلم جیرانی در این تجمع شعارهایی چون "خوارج حیا کن، سینما رو رها کن"  " سینما سینما حمایتت ‌می‌کنیم"، " هنرمند با غیرت حمایت حمایت" ، " زنده باد قانون زنده باد سینما" سر دادند.

 

انصار حزب الله در تجمع مقابل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از اعلام درخواست پایین کشیدن برخی فیلم‌ها، خواستار  انقلاب فرهنگی در این وزارتخانه شدند.

 

سخنگوی هوادار گروه حزب الله در این تجمع فیلم "من مادر هستم" را یک فیلم مبتذل و غیراخلاقی عنوان کرد و گفت: اعتراض ما تا توقیف و ابطال کامل مجوز ساخت و اکران فیلم‌های غیراخلاقی ادامه خواهد داشت.”

 

انصار حزب الله در این تجمع شعارهایی نظیر "این سینما مروج فساد است" ،‌"تعطیل آن برای ما صواب است"، "کو عفت‌، کو غیرت مسئولین فرهنگی،‌ خجالت" و "این سینمای فاسد تعطیل باید گردد" سر دادند.

 

با این وجود، مهدی عظیمی میرآبادی سرپرست اداره شورای نظارت و ارزشیابی امروز در سخنانی به خبرگزاری مهر گفت: برای برطرف شدن سوء‌تفاهم‌های پیش آمده در مورد فیلم" من مادر هستم" قرار است پایان‌بندی این فیلم سینمایی تغییر کند بدون اینکه فیلم از اکران پائین کشیده شود.

پيش از اين نيز اکران فيلم‌های"گشت ارشاد" به کارگردانی سعيد سهيلی و "خصوصی" به کارگردانی محمدحسين فرح‌بخش در فروردين‌ماه سال جاری حاشيه‌های بسياری را از سوی گروه انصار حزب‌الله به دنبال داشت.

 

 انصار حزب‌‌الله اين فيلم‌ها را "ضدارزش و مبتذل" خوانده بود و خواهان جلوگيری از نمايش عمومی آنها شده بود

Share this
Share/Save/Bookmark

عجب گیری افتادیم ها ....هی آقا هل نده دیگه .....هی شونت می خوره به دماغم ..دماغم درد گرفت .....چیه برو کنار دیگه مگه کوری اینجا اومدم اعتراض کنم ...گور پدره خودت و اون دماغت .....مادر...فلان... توهین می کنی ......پر رو نشو دیگه مثل آدم حرف بزن ....میگم شونه صاحب مردت می خوره به دماغم ....بد میگم ....مثلیکه تنت می خواره .....میزنی تو عنتر مادر ....لهت می کنم...آقا ولم کن بزار بزنمش ....آقا خونسر باشید .. چیزی نشد که بیا این دستمال رو بگیر ...خوشحال که مشت حسن با موتورش از رو پاهات رد نشده ....آقا شما اومدی اینجا دعوا یا اومدی اینجا اعتراض کنی که چرا من مادر هستم و پدر نیستم ...؟ نه خیر جونم من اومدم اینجا که فقط این سوسوله رو با اون دماغ سوسولیش یه گوش مالی بدم...!!آقا حیا کن دیگه ...ما صبح می بایست می رفتیم صف مرغ و به خودمون زحمت دادیم اومدیم جا ..حالا شما اینجا دعوا راه می اندازی؟ چشمت کور مگه من گفتم بیا اینجا در معرکه بگیر....اومدی که بگی مادرنه.. پدرباشه..چرا منتش رو سر من میزاری...؟؟اقایون ساکت باشید بتونیم بشنویم که اون آقا چی میگه.....ساکت باشید دیکه ....حضار سی و چند ساله بیکاره معترض که اینجا حضور دارند ..مسئله مربوط به این فیلم در وزارت خرشاد اسلامی حل شد و قرار شد فیلمی به عنوان بی پدر و مادر ساخته شود....یالله اینجا رو خلوت کنید و زود برید که به صف بندی مرغتون برسید...آقا کیف پولم رو زدن ....دزده کجا رفت ....بیچاره اومد اینجا کیف پولش رو هم زدن ...روزگاری بدی شده اینجا روزی صد بار جیب مردم رو میزنن حوج آقوه!!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما