خانه | خبر | اخبارایران

طرح پوشش مردان هم اجرا می‌شود

چهارشنبه, 1391-08-17 20:21
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

به گفته معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران، رعايت "عفاف و پوشش" برای مردان از سال ١٣۹۲ اجرا می‌شود.

 

حميد شاه‌آبادی، معاون امور هنری وزارت ارشاد در گفت‏وگو با خبرگزاری فارس با بيان اين مطلب افزود: "بسياری از پوشش‌های آقايان با شاخصه‌های ايرانی و اسلامی مغايرت دارند بنابر اين بايد لباس آقايان نيز ساماندهی شود."

 

وی افزود: "طرح شناسه يکپارچه‌سازی مد و لباس ايرانی اسلامی (شيما) نيز بايد در مورد لباس آقايان اجرا شود."

 

شاه‌آبادی با اعلام اينکه بايد لباس‌های دارای شناسه در جامعه رواج پيدا کنند تأکيد کرد: "کميته‌های تخصصی بسياری بايد لباس‌ها را بررسی کنند و مواردی مبنای سرمايه‌گذاری قرار گيرند تا مؤلفه‌های اسلامی و ايرانی داشته باشند."

 

به گفته اين مقام مسئول، "بسياری از کالاهای وارداتی نيز تناسبی با فرهنگ ما ندارند که در جامعه رواج زيادی يافته‌اند."

 

حميد قبادی، عضو شورای سياست‌گذاری بنياد ملی مد و لباس: افرادی که از لباس‌هايی با کد شناسه استفاده می‌کنند در طرح گشت ارشاد مورد مخالفت نيروی انتظامی قرار نخواهند گرفت، چرا که همه ضوابط در طراحی اين نوع پوشاک درنظر گرفته شده است

حميد قبادی، عضو شورای سياست‌گذاری بنياد ملی مد و لباس، آبان‌ماه جاری در جمع خبرنگاران گفته بود: "تاکنون فقط کتاب و موسيقی دارای شناسه ملی با عنوان «شابک» و «شاون» بودند که اکنون لباس هم مانند اين دو دارای شناسه ملی با عنوان "شيما" شد که در روز نهم آبان‌ماه هم‌زمان با آغاز به‌کار نمايشگاه مد و لباس و پوشش سر رونمايی خواهد شد."

 

وی با اشاره به تصويب قانون ساماندهی مد و لباس کشور در سال ١٣٨۵ افزوده بود: "براساس ماده دو اين قانون يعنی تأکيد بر ترويج الگوی اسلامی - ايرانی بايد از رواج نمادهای غيرملی و غيراسلامی جلوگيری شود."

 

اين مقام مسئول با اشاره به کدگذاری پوشاک به منظور يکپارچه‌سازی و تجاری‌سازی مد و لباس گفته بود: "لباس هم مانند محصولات فرهنگی ديگر بايد دارای کد شناسه شود تا از اين طريق شناسايی لباس‌های ايرانی چه از نظر کيفيت و قيمت و چه از نظر استانداردهای لازم برای خريداران راحت‌تر شود."

 

قبادی همچنين افزوده بود: "افرادی که از لباس‌هايی با کد شناسه استفاده می‌کنند در طرح گشت ارشاد مورد مخالفت نيروی انتظامی قرار نخواهند گرفت، چرا که همه ضوابط در طراحی اين نوع پوشاک درنظر گرفته شده است."

 

تيرماه سال جاری، بهمن کارگر، معاون اجتماعی وقت نيروی انتظامی در سخنانی گفته بود:" ناجا به مسائل و حريم شخصی افراد کاری ندارد."

 

وی با بيان اينکه پليس با استفاده‌کنندگان از کراوات برخورد نمی‌کند افزوده بود: "با اين‌که مؤسسه يا سازمانی کارکنانش را مجبور به استفاده از کروات کند و يا از کارکنان زن بخواهد آرايش کنند، برخورد می‌کنيم."

 

اين مقام پليس ايران در حالی گفته بود نيروی انتظامی با استفاده‌کنندگان از کراوات برخورد نمی‌کند که خردادماه سال جاری، خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) گزارش داده بود "فروش کراوات با سخت‌گيری مواجه شده است."

 

حکومت ايران پس از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به تدريج معيارهای جديدی در زمينه پوشش اعمال کرد که به‌ويژه می‌توان به حجاب اسلامی برای زنان و پيراهن‌های بی‌يقه و آستين‌بلند برای مردان اشاره کرد.

 

به نظر می‌رسد سياست يکسان‌سازی لباس در محيط‌های کاری و آموزشی که اخيراً از سوی مسئولان جمهوری اسلامی مطرح شده بخشی از سياست حکومت برای تحميل حجاب و حذف کامل آزادی‌ پوشش است.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آیا مرد و مردی هنوز در ایران هست؟؟؟!!! اگر هست چرا نامردان بر قدرتند.

بابا اینا دیگه چقدر بیکارن
این همه و پول و امکانات به جای این چرندیات برین برج سازیتون رو ادامه بدین

غارت داراییها و سرمایه های کشور، واریز نشدن نیمی از درامدهای نفتی( برای مثال ) سالهای 86 و 87 بگزارش رحیمی رئیس وقت دیوان محاسبات و معاون کنونی رئیس جمهور، فروش نفت روی دریا، تریلی تریلی دلار و طلا که از کشور خارج میشود، یک نمونه آن سال پیش در مرز ترکیه به دست دولت آن کشور افتاد، درامدهای نجومی بنیاد مستضعفان ، شهید ، 15 خرداد ، علوی ، ستاد فرمان امام ، .... ، آستان رضوی و دیگر امام زاده ها مانند شاه ( شیخ ) عبدالعظیم با ده ها شرکت وابسته ، درامدها و سرمایه های مخابرات ، پیمانکاریهای سپاه که درامدشان سر به اسمان زده ، گرفتن پول از شرکتهای خودرو سازی ، تبدیل ریال به دلارهای نفتی و خارج کردن از کشور ، هزینه های سپاه ، بسیج ، اطلاعات ، نیروی انتظامی ، هزینه مصلاها از جمله مصلای تهران ، هزینه های آخوندها ی مرجع و غیر مرجع ، هزینه امامان جمعه ، هزینه های آخوندها در سازمانها ی دولتی ، هزینه های ساختن گنبد و مرقد و مناره طلا و مسجدها در سامرا و نجف و کربلا و سوریه و ... ، هزینه های سرسام آور ارتش و دولت سوریه ، هزینه سپاه جنوب لبنان ، هزینه حسن نصرالله و سازمانش ، هزینه های بازسازی و مفت خوران در لبنان ، هزینه دولت غزه ، هزینه های بی حساب و نجومی تبلیغات داخل و خارج کشور ، نابودکردن جنگلها و مراتع ، فروش سنگ و خاک و آب و... ، هزینه های هزاران امامزاده ( عربهای متجاوز 1400 سال پیش و قرنهای بعد که به ایران تجاوز کرده بودند و نابود شدند ، تازه وزیر ارتباطات اعلام کرد که برای امامزاده ها اینترنت پرسرعت میگذارند ! و ..... ، انواع هزینه های نجومی دشمنی بی دلیل و بی منطق و احمقانه با اسرائیل ، هزینه اتمی ، هزینه های فرستادن سلاح به دیگر کشورها و هزینه های تظاهرات و مفت خورهای طرفدار رژیم در خارج کشور، هزینه های سازمانهای آخوندی مانند تبلیغات اسلامی ، حوزه های آخوندی ، هزینه های مراجع حکومت ساخته ، هزینه های بنیادهای بین المللی (!) الغدیر و اهل بیت و ... و پایگاه شیعه و مرکز پژوهشی و آموزشی (!) شیخ مصباح و ..... ؛ بر دوش این ملت بد بخت است و شکنجه و زندان و خفقان و سرکوب و تجاوز و اعدام و فقر برای مردم و همه جور فساد در میان آخوندها و حاکمان از بالا تا پایین ( هرچه بالاتر انواع فساد بیشتر ) ، بیکاری ، گرانی ، نوکری چین و روسیه و امارات و دولت بعثی سوریه و ... ؛ تمامی ندارد ! حالا ننگ پوشیدن لباس آخوندی مانده بود که این ملت باید آن را هم تحمل کند ! ای حاک بر سر ما ! برای راهپیمایی بدون شعار هم همراهی نمی کینم ! بدون شعار هم نمی آییم بیرون راه برویم تا جمعیت میلیونی بشود . تهران : بابک

حاج اقا ، تورو خدا به مقام معظم ولی امر مسلمین جهان بگید ، آقایون برادرها خواهش دارند مقنعه و چادرش مشکی نباشد ! یا اگر عبا و عمامه هست رنگارنگ باشد ! تهران : شهروند درجه سه

ضمن تشکر ازنویسنده مقاله وپوزش از شاید بی ادبی من ؛
یادم هست وقتی دلیل ممنوعیت پوشیدن پیراهن آستین کوتاه مردها را از صاحبنظران اسلامی
جویا میشدم ؛هیچگاه پاسخ روشنی دریافت نکردم تا سرانجام کسی که از من تضمین گرفت نام
اورا فاش نکنم توضیح داد که آرنج مردان حس جنسی زنان را تحریک میکند ؛
وقتی ازایشان ارتباط گودرز و شقایق را جویا شدم ایشان درفشانی فرموده و بنده را چیز فهم کردند
که مردان هزارو چهارصد سال پیش بسب چند زنی یا اختیار کردن همسران متعدد بعضا از برآوردن خواسته های جنسی آنان عاجزمیشدند و بناچاراز آرنج خود برای ارضای جنسی همسران خود بهره میبردند ؛ دلیل دیگری را تا بحال نشنیده ام چنانچه شیرپاک خورده ای دلیل این مطلب مهم ؛ حیاتی وعلمی را میداند ما را از فیض چنین مسئله بغرنجی محروم نفرمایند.

در تهران رسم است می گویند برای پرهیز از ایدز باید حتما از عمامه استفاده شود. پریروز پدر من به من گفت پدر جان عمامه را همیشه در جیب داشته باش٬ برای پیشگیری از ایدز باید سر آخوندت عمامه بگذاری! بخودم گفتم ای که هی! بچه های جنوب شهر چه حرفهایی را که در دهان بزرگان نمی گذارند. ...ده باد اسلام ناب و راستین.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما