خانه | خبر | اخبارایران

مهدی هاشمی از چند روزنامه و سايت شکايت کرد

شنبه, 1391-08-13 10:14
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مهدی هاشمی رفسنجانی که هم‌اکنون در زندان اوين تهران به سر می‌برد از چند روزنامه و سايت شکايت کرد.

 

محمود عليزاده طباطبايی، وکيل هاشمی گفت: "حدود دو هفته پيش از نشريات کيهان، وطن امروز، جوان، مشرق، رجانيوز، ۹ دی و ندای انقلاب به اتهام افترا و نشر اکاذيب شکايت کرديم و دادسرای فرهنگ و رسانه به‌طور جدی در حال پيگيری اين شکايات است."

 

به گفته عليزاده طباطبايی، اين شکايات در شعبه‌های دوم، نهم و دوازدهم دادسرای فرهنگ و رسانه در حال رسيدگی است.

 

وی افزود: "تاکنون شعبه‌های نهم و دوازدهم مديران مسئول کيهان، وطن امروز، جوان، ايران و رجانيوز را احضار کرده‌اند."

 

وکيل مدافع مهدی هاشمی در مورد آخرين وضعيت موکلش نيز گفت: "مدتی است که از موکلم خبری نداريم و به درخواست ما برای تبديل قرار بازداشت او به قرار وثيقه هم ترتيب اثر داده نشده و در حال حاضر ما نگران سلامتی او هستيم."

 

کلمه: مهدی هاشمی در تماس تلفنی با پدرش ضمن انتقاد از وضعيت نگهداری خود گفته است بوی تعفن و سرويس بهداشتی سلول بسيار آزار دهنده است

تارنمای کلمه نيز هفته پيش خبر داد: "پس از آخرين تماس تلفنی مهدی هاشمی از بند دو الف سپاه با پدر خود، خانواده هاشمی رفسنجانی نگرانی‌های جدی از بابت وضعيت سلامت وی پيدا کرد‌ه‌‌اند."

 

بر پايه اين گزارش "وی در اين مکالمه تلفنی ضمن انتقاد از وضعيت نگهداری خود گفته است بوی تعفن و سرويس بهداشتی سلول بسيار آزار دهنده است."

 

کلمه نوشته است: "مهدی هاشمی تاکنون با سه نفر از جمله محمدرضا رجبی، زندانی سياسی، حسن معاديخواه فرزند عبدالمجيد معاديخواه وزير ارشاد دولت رجايی و اميرعلی آقاياری از ديگر زندانيان سياسی در زندان روبه‌رو شده است. اين ارتباطات درباره پرونده وی و سخنانی بوده که اين افراد درباره مهدی هاشمی داشته‌اند. هاشمی، اعترافات و ادعاهای مطروحه عليه خود را در شرايط زور، غيرعادی دانسته و آن‌ها را خلاف واقع عنوان کرده و تأکيد کرده اگر سندی از من داريد ارائه دهيد."

 

فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام که پس از انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در خارج از ايران مقيم شده بود، پس از بازگشت به تهران، روز سوم مهر ۱۳۹۱ بازداشت شد.

 

اتهامات مهدی هاشمی به‌صورت رسمی اعلام نشده اما حاميان حکومت ايران، فرزندان هاشمی رفسنجانی را به هدايت "فتنه ۸۸" متهم می‌کنند و خواهان محاکمه آن‌ها هستند.

 

"فتنه ۸۸" اصطلاحی است که حکومت ايران درباره اعتراضات به نتيجه انتخابات دهمين دوره رياست‌جمهوری به‌کار می‌برد.

 

همچنين يک روز پيش از بازگشت مهدی هاشمی، فائزه هاشمی رفسنجانی، فعال سياسی و فرزند ديگر اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه شنبه، يکم مهر در منزل شخصی خود بازداشت و به زندان اوين منتقل شد.

 

دليل بازداشت فائزه هاشمی اجرای حکم محکوميت شش ماهه وی اعلام شده است. اين محکوميت به دليل مصاحبه وی با تارنمای روزآنلاين است که در آن حاکمان ايران را "اراذل و اوباش" توصيف کرده بود.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما