خانه | خبر | اخبارایران

شماری از زندانيان سياسی زن در ايران دست به اعتصاب غذا زدند

پنجشنبه, 1391-08-11 10:41
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

شماری از زندانيان سياسی زن در ايران با اعلام اينکه از سوی مأموران زندان مورد "هتک حرمت و آزار" قرار گرفته‌اند، دست به اعتصاب غذای "دسته‌جمعی" زدند.

 

به گزارش تارنمای کلمه، "حمله‌کنندگان به بند بانوان که شامل حدود ۲۰ زن از نيروهای گارد يگان حفاظت زندان اوين بودند با ورود به حريم خصوصی و شخصی زندانيان سياسی باعث برهم زدن نظم و سلب آسايش آنان شده و پس از يورش به بند سياسی بانوان زندانيان را به شکل توهين‌آميزی بازرسی بدنی کردند."

 

اين بازرسی با واکنش فائزه هاشمی رفسنجانی يکی از زندانيان اين بند روبه‌رو شده است.

 

بر اساس اين گزارش، مأموران حفاظت زندانيان سياسی را به حياط کوچک بند هدايت کرده و برای ساعتی همه زندانيان سياسی را در فضای کوچک و نامناسب محبوس کرده و شروع به تفتيش وسايل شخصی آنان کردند که اين حرکت با واکنش زندانيان زن روبه‌رو شد.

 

مأموران حفاظت زندانيان سياسی را به حياط کوچک بند هدايت کرده و برای ساعتی همه زندانيان سياسی را در فضای کوچک و نامناسب محبوس کرده و شروع به تفتيش وسايل شخصی آنان کردند که اين حرکت با واکنش زندانيان زن روبه‌رو شد

به گزارش کلمه در پی اين اقدام، زندانيان به نشانه اعتراض اقدام به سر دادن شعار "يا حسين ميرحسين، مرگ بر ديکتاتور، موسوی زنده باد کروبی پاينده باد و..." کردند.

 

تا کنون ۹ تن از زندانيان سياسی زن به اين اعتصاب غذا پيوسته‌اند. بهاره هدايت، نازنين ديهيمی، ژيلا بنی‌يعقوب، شيوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکيمه شکری، ژيلا کرم‌زاده مکوندی، نسيم سلطان‌بيگی و راحله زکايی ۹ زندانی‌ای هستند که در اعتراض به اين اقدام مأموران حفاظت اطلاعات زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

 

زندانيان سياسی زن خواهان "عذرخواهی رسمی رئيس زندان اوين و مسئولان اداره حفاظت اين زندان و همچنين ارائه ضمانت‌هايی از سوی آنان مبنی بر عدم تکرار چنين رفتارهای شده‌اند."

 

به گفته تعدادی از زندانيان، "دردی‌زاده و سلامی از جمله مأمورانی هستند که با شيوه‌های غيراخلاقی و توهين‌آميز در هنگام تفتيش بدنی، اقدام به آزار بدنی زندانيان کرده‌اند."

 

کلمه نوشته است: "پس از شروع به کار علی‌اشرف رشيدی به‌عنوان رئيس زندان اوين، فشارها به زندانيان سياسی افزايش يافته است."

 

بر پايه اين گزارش "اين فشارها طی هفته‌های گذشته با سخت‌گيری برای اعزام و درمان زندانيان سياسی، بازرسی‌های بدنی در هنگام خروج و ورود و اجازه دخالت مأموران امنيتی در امور زندان تشديد شده که اين موضوع باعث نارضايتی و نگرانی زندانيان سياسی شده است."

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما