خانه | خبر | اخبارایران

انصراف ۱۴ نماينده از طرح پرسش از احمدی‌نژاد

یکشنبه, 1391-07-30 10:31
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

يک نماينده مجلس ايران گفت ۱۴ تن از نمايندگانی که طرح پرسش از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران را امضا کرده بودند، از پيگيری اين طرح "انصراف دادند."

 

منصور حقيقت‌پور، عضو کميسيون امنيت ملی و سياست خارجی مجلس به خبرگزاری کار ايران (ايلنا) گفت: "نمايندگان به دنبال اين هستند که در کارهای مردم گشايش ايجاد کنند و اگر دولت قول بدهد که وضع موجود را سامان داده و بپذيرد که در راستای کنترل بازار و قيمت ارز اشتباه کرده است، نمايندگان نيز از طرح سئوال خود صرف‌ نظر خواهند کرد."

 

چند روز پيش نيز محمدعلی پورمختار، رئيس کميسيون اصل ۹۰ مجلس ايران گفته بود: "پنج الی شش نفر از امضاکنندگان، امضای خود را از طرح سئوال از رئيس‌جمهور قرار است پس بگيرند و ممکن است طرح سئوال از رئيس‌جمهور منتفی شود."

 

ظاهراً طرح سئوال از احمدی‌نژاد اکنون بيش از ۸۰ امضا دارد. محورهای طرح سئوال از احمدی‌نژاد را "آشفتگی بازار ارز، واردات گندم و واردات خودرو" تشکيل می‌دهند. بر اساس قوانين ايران، طرح سئوال از رئيس‌جمهور بايد به امضای يک چهارم نمايندگان مجلس برسد. شمار نمايندگان مجلس ايران در حال حاضر ۲۹۰ نفر است که بايد اين طرح دست‌کم ۷۴ امضا داشته باشد.

ظاهراً طرح سئوال از احمدی‌نژاد اکنون بيش از ۸۰ امضا دارد. محورهای طرح سئوال از احمدی‌نژاد را "آشفتگی بازار ارز، واردات گندم و واردات خودرو" تشکيل می‌دهند. بر اساس قوانين ايران، طرح سئوال از رئيس‌جمهور بايد به امضای يک چهارم نمايندگان مجلس برسد. شمار نمايندگان مجلس ايران در حال حاضر ۲۹۰ نفر است که بايد اين طرح دست‌کم ۷۴ امضا داشته باشد.

 

در همين حال خبرگزاری خانه ملت که به مجلس ايران وابسته است از قول محمد دامادی، يکی از نمايندگان مجلس گزارش داد: "سئوال از رئيس‌جمهور در جهت مشکلات مردم است چرا که ما بايد پاسخگو باشيم. بنابراين سعی کرديم و بازهم سعی می‌کنيم تا اين سئوال به دور از حواشی سياسی برگزار شود."

 

اين خبرگزاری از محمد دامادی به عنوان "طراح اصلی" سئوال از احمدی‌نژاد نام برده است.

به گفته دامادی، "مجلس تنها به دنبال رفع مشکلات اقتصادی است و قصد بی‌حرمتی و يا توهين به رئيس‌جمهور را ندارد و نبايد از يک کارکرد قانونی به اشتباه چنين برداشت‌هايی کرد."

 

هفته گذشته فراکسيون اصولگرايان مجلس ايران، طرح سئوال از محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور اين کشور را "تنش‌زا" خواند و اعلام کرد: "اين اقدام نمايندگان (طرح سئوال) به ظن قوی کمکی به حل مشکلات موجود نمی‌کند، بلکه می‌تواند تنش‌زا و التهاب‌آفرين باشد."

 

به گفته اين فراکسيون، "تجربه سئوال قبلی از رئيس‌جمهور اين احتمال را تقويت می‌کند که طرح سئوال از رئيس‌جمهور فضا را غبار‌آلود و جنجالی خواهد کرد".

 

محمود احمدی‌نژاد اسفند سال گذشته نيز با به جريان افتادن طرح سئوال از رئيس‌جمهور در مجلس حاضر شد و پاسخ‌هايی عمدتاً با کنايه و طنز به سئوالات نمايندگان داد که باعث خشم آن‌ها شد.

Share this
Share/Save/Bookmark

احمدی نژاد در تمام دوران ریس جمهوریش یکمرتبه حقیقتی را بیان کرد انهم به خبرگذاری بی بی سی وقتیکه خبرنگار از او پرسید که مجلس گفته جرا 160 نفر را با خودت اوردی به امریکا.

اول یک کاری میکنند بعد بهش فکر میکنند. بیشتر به سیرک شبیه تا مجلس شورای ملی.

کارت سوخت و وعده خودرو گرفته اند....بي آبروترين مجلس تاريخ ايران را بثبت رساندند.

دولت و مجلس را ببندند و کار را دست دفتر بدهند که مجری اصلی است .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما