خانه | خبر | اخبارایران

"مهدی هاشمی به دستور قاضی پرونده در انفرادی است"

جمعه, 1391-07-28 14:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

غلام‌حسين اسماعيلی، رئيس سازمان زندان‌های ايران ضمن تأييد اين‌که مهدی هاشمی در زندان انفرادی به‌سر‌ می‌برد گفت با وی، فائزه هاشمی و علی‌اکبر جوانفکر مثل بقيه زندانی‌ها رفتار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری آريا، غلام‌حسين اسماعيلی، رئيس سازمان زندان‌های ايران امروز جمعه ۲۸ مهرماه گفت: "وضعيت مهدی و فائزه هاشمی و علی‌اکبر جوانفکر در زندان مانند بقيه افراد است و هر يک از آنها در جای متناسب با خود قرار دارد."

 

اسماعيلی با بيان اينکه مهدی هاشمی در انفرادی است، افزود:‌ "وی به دستور قاضی پرونده در انفرادی است چرا که کار تحقيقات و رسيدگی به پرونده اين شخص در حال انجام و بررسی است.

 

به‌گفته رئيس سازمان زندان‌ها فائزه هاشمی و جوانفکر چون محکوم هستند در بخش‌های گروهی زندان اوين هستند.

 

به‌گفته رئيس سازمان زندان‌ها فائزه هاشمی و جوانفکر چون محکوم هستند در بخش‌های گروهی زندان اوين هستند

محمود عليزاده طباطبايی، وکيل خانواده هاشمی رفسنجانی هفته گذشته گفته بود مهدی هاشمی از زمان بازداشت در انفرادی و ممنوع‌الملاقات است. طباطبايی گفته بود به اين وضعيت معترض است.

 

ظاهراً يک روز پس از اين اعتراض در روز پنج‌شنبه ۲۰ مهرماه به خانواده مهدی هاشمی اجازه ملاقات داده شد.

 

فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام که پس از انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در خارج از ايران مقيم شده بود، پس از بازگشت به تهران، روز سوم مهر ۱۳۹۱ بازداشت شد.

 

اتهامات مهدی هاشمی به‌صورت رسمی اعلام نشده اما حاميان حکومت ايران، فرزندان هاشمی رفسنجانی را به هدايت "فتنه ۸۸" متهم می‌کنند و خواهان محاکمه آن‌ها هستند.

 

"فتنه ۸۸" اصطلاحی است که حکومت ايران درباره اعتراضات به نتيجه انتخابات دهمين دوره رياست‌جمهوری به کار می‌برد.

 

همچنين يک روز پيش از بازگشت مهدی هاشمی، فائزه هاشمی رفسنجانی، فعال سياسی و فرزند ديگر اکبر هاشمی رفسنجانی شامگاه شنبه، يکم مهر در منزل شخصی خود بازداشت و به زندان اوين منتقل شد.

 

دليل بازداشت فائزه هاشمی اجرای حکم محکوميت شش ماهه وی اعلام شده است. اين محکوميت به دليل مصاحبه وی با تارنمای روزآنلاين است که در آن حاکمان ايران را "اراذل و اوباش" توصيف کرده بود.

 

علی‌اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران و مدير خبرگزاری جمهوری اسلامی ايران (ايرنا)، ساعت ۱۸ و ۳۰ دقيقه چهارشنبه پنجم مهرماه، هم‌زمان با سخنرانی محمود احمدی‌نژاد در مجمع عمومی سازمان ملل، برای اجرای حکم محکوميت خود از سوی دادستانی استان تهران بازداشت شد.

 

جوانفکر از سوی دادگاه کيفری استان تهران در ۲۵ آبان‌ماه سال گذشته به تحمل شش ماه حبس تعزيری به اتهام نشر مطالب خلاف موازين اسلامی و شش ماه حبس تعزيری ديگر به اتهام انتشار مطالب خلاف عفت عمومی در روزنامه ايران محکوم شده بود.

 

اين دادگاه همچنين وی را به دليل انتشار ويژه‌نامه‌ "خاتون" در روز شنبه ۲۲ مردادماه سال گذشته که در آن مطالبی پيرامون حجاب اسلامی و جايگاه زن در اسلام منتشر شده بود و جنجال برانگيز شد، از هرگونه اشتغال و فعاليت مطبوعاتی در هر رده و سمتی اعم از دولتی و يا خصوصی به مدت سه سال محروم کرده بود.

 

ديوان عالی کشور تمامی موارد اتهامی جوانفکر را يک جرم تلقی و وی را به تحمل يک سال حبس تعليقی و سه سال محروميت از هر گونه فعاليت مطبوعاتی محکوم کرد.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

مهدی هاشمی اسما تو زندونه ولی در عمل در کاخ تصرفی آیت اله پدرشان لم داده پذیرایی می شه و طبیعتا اگر در در بند عمومی باشه این امکان ازش سلب می شه و لو میره.

***ینها دیدن دارن..گردنشو نگاه کنید...از مال غارت ملت ایران تبر هم نمیزندش ی*** ایران را به کجا رسوندند....لعنت به انگلیس که صد سال پاشو از کفش ایران بیرون نمیبره...از دوران قهرمان ملی..مرحوم مصدق تا به حال.روزی که دیر خواهد بود همه حقیقت ها بیرون میاد و نوکران جیره بگیر انگلیس با نام ها یشان برای مردم ایران روشن میشه که خب...خیلی دیر خواهد بود...باید به سرنوشت خودمون خون بگیریم روی نفت نشسته ایم....سد علی سکان دار این مرزو بوم شده احمدی نزاد......طائب..رضائی...لاریجانی های تماما ساخت انگلیس....عمر ما قد بده سرنوشت این خائنین و دزدان و قاتلان فرزندان ایران رو ببینیم...تنها ارزوی من پیر مرد اینه نمیرم و ببینم ازادی ایران رو...و محاکمه این جانیان رو که روی هیتلر ..استالین رو سفید کردند.این غارت گران از خدا بی خبر ...یک مشت ندید بدید و گشنه و بی سواد افتاده به جان این کشور ثروتمند و مردمانش میخورند و به اجنبی مفت و مفت میبخشن.انگار که ارث پدری شان است و این همه فقیر و بدبختی فساد و فحشا .بعد از تایلند میگن ایران...عرب میاد ایران برای عیش و نوش و زن بارگی.....خمینی ما و کشور ما رو به کجا برده است....خمینی که یک غیر ایرانی ...هندی و عرب مخلوط...چه به روز گار ما اوردند..هیهات باید خون نگریست.....و ما هنوز ساکت و ارام....هستیم...پس کی...کی باید ریخت تو خیابون بابا ملت...تکان

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما