خانه | خبر | اخبارایران

اهدای سکه، بيمه و تغديه رايگان برای فرزندآوری بيشتر ايرانيان

پنجشنبه, 1391-07-27 15:18
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران برای تشويق مردم ايران به فرزندآوری مصوبه‌ای شامل ارائه تسهيلاتی نظير وام قرض‌الحسنه فرزند، واگذاری زمين مسکونی، اهدای سکه بهار آزادی، افزايش مدت مرخصی استعلاجی زايمان، بيمه اجباری درمان و سبد بهداشتی درمانی و تغذيه رايگان را برای اجرا ابلاغ کرد.

 

خبرگزاری کار ايران (ايلنا) گزارش داد، محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور ايران و رئيس شورای عالی انقلاب فرهنگی مهرماه سال جاری برای جلوگيری از کاهش نرخ باروری و ارتقای آن متناسب با آموزه‌های اسلامی، مصوبه راهبردها و اقدامات ملی را برای اجرا ابلاغ کرده است.

 

برپايه اين مصوبه خانواده‌های دارای چهار فرزند و بيشتر می‌توانند وام خريد مسکن را به ميزان دو برابر سقف وام‌های اعطايی بانک مسکن، با بازپرداخت ۳۰ ساله و حداقل سود بانکی بخش مسکن دريافت کنند.

 

اين خانواده‌ها همچنين می‌توانند يک قطعه زمين مسکونی به مساحت۱۵۰ تا۲۰۰ مترمربع در شهرستان محل سکونت به‌شرط ساخت و حداقل ۱۵ سال سکونت در آن را به جز کلان شهرهای کشور دريافت کنند.

 

پرداخت سکه بهار آزادی به‌عنوان هديه تولد فرزند به مادر نيز يکی ديگر از تسهيلات مصوبه يادشده است.
پدر و مادرهای زير ۲۵ سال برای فرزند نخست نيم‌ سکه، برای فرزند دوم يک سکه و برای فرزند سوم يک‌ونيم سکه دريافت خواهند کرد.

 

آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران: یکی از خطاهایی که خود ما کردیم این بوده که تحدید نسل از اواسط دهه ۷۰ به این طرف باید متوقف می‌شد. مسئولان کشور در این باره اشتباه کردند و خود بنده هم سهیم هستم

به پدر و مادر ۲۵ تا ۲۹ سال نيز برای فرزند دوم نيم سکه برای فرزند سوم يک سکه و برای فرزند چهارم يک‌ونيم سکه تعلق خواهد گرفت.

 

پدر و مادرهای ۳۰ تا ۳۹ ساله نيز برای فرزند سوم نيم سکه و برای داشتن فرزند چهام يک سکه دريافت خواهند کرد.

 

افزون بر اين، به خانواده‌هايی که سن مادر حداکثر ۳۹ سال باشد وام قرض‌الحسنه "فرزند" به مبلغ يک‌صد ميليون ريال برای فرزندان سوم تا پنجم با بازپرداخت ۱۰ ساله و بدون الزام به سپرده‌گذاری توسط بانک‌های عامل بر مبنای نرخ پايه سال ۱۳۹۱پرداخت خواهد شد.

 

برپايه مصوبه يادشده مدت مرخصی استعلاجی زايمان به ۹ ماه، مرخصی بدون حقوق به ۲۱ ماه و جمعاً ۳۰ ماه به‌ازای هر فرزند و در مجموع ۱۰ سال به‌صورت شناور با حفظ شغل برای همه شاغلان بخش دولتی و غيردولتی افزايش يافته است.

 

در اين مصوبه يک مرخصی استحقاقی دو هفته‌ای برای تولد فرزند به پدرها نيز اختصاص يافته است.

 

افزون بر اين، دانشجويان مادر دارای فرزند زير سه سال نيز می‌توانند تا ۵۰ درصد واحدهای درسی نظری دوره تحصيلی خود را به صورت نيمه‌حضوری يا مجازی بگذرانند.

 

مادران شاغل دارای سه فرزند و بيشتر نيز می‌توانند با داشتن هر ميزان سابقه کار، علاوه بر ميزان سنوات خود به‌ازای هر فرزند، با يک سال افزايش سنوات بازنشسته شوند.

 

در اين مصوبه ضمن تأکيد بر پوشش کامل بيمه‌ای برای درمان ناباروری‌های اوليه و ثانويه و پوشش بيمه اجباری درمان رايگان مادر و کودک از ابتدای بارداری تا پايان دو سالگی کودک به ارائه سبد تغذيه رايگان ماهانه شامل پروتئين، لبنيات، برنج و حبوبات به ميزان يک تا دو ميليون ريال و نيز اختصاص بسته بهداشتی درمانی رايگان شامل مکمل‌های غذايی، دارو، آزمايش‌های دوره‌ای و موردی و معاينه‌های ماهيانه به مادران باردار و دارای فرزند زير دو سال اشاره شده است.

 

در مصوبه شورای انقلاب فرهنگی بر کاهش مدت خدمت سربازی متناسب با سن ازدواج، تعداد فرزندان و افزايش حقوق و تسهيلات آنها با رعايت ضوابط و مقررات مورد عمل ستاد کل نيروهای مسلح تأکيد شده است.

 

همچنين در اين مصوبه به افزايش دو برابری حق عائله‌مندی در تمامی قوانين ‌و مقررات استخدامی ايران و نيز پرداخت پاداش اولاد به‌صورت ماهانه و به صورت پلکانی تاکيد شده است.

 

از سوی ديگر محمد ابراهيم محمدی، مديرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش ايران امروز از آموزش مهارت‌های همسرگزينی و ارتباطی به ٤٠ هزار نفر از دانش‌آموزان  در قالب "طرح خانواده پايدار" خبر داد.

 

روز گذشته نيز مريم مجتهدزاده، رئيس مرکز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوری ايران در سخنانی گفت: "در سال جاری يک بسته آموزشی برای آماده‌سازی و افزايش آگاهی نوجوانان در زمينه ازدواج مناسب و تغيير و تحولات جسمانی، روانی و اجتماعی دوران بلوغ آنان طراحی کرده‌ايم که در ۵۰ هزار مدرسه راهنمايی و دبيرستان سراسر کشور اجرا می‌شود.

 

چندی پيش، آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، طی فرمانی برنامه‌ کنترل جمعيت را متوقف کرد. دولت محمود احمدی‌نژاد به‌ويژه وزارت بهداشت نيز چندی پيش برنامه‌های کنترل جمعيت را متوقف و بودجه مربوط به اين امور را قطع کردند.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

که چی که این بچه ها بزرگ شوند که در خیابان آنها را بزنند و ببرندشان زندان و آنجا صد تا بلا سرشان بیاورند و باقی هم در خارج آواره شوند و در فیس بوک اشک بریزند؟ هدیه پیش کش!

حکومت داری به شرط چاقو، بچه زایی به سبک گدایی، دینداری به شکل خونخواری، اقتصاد داری به شکل...با عرض پوزش، حضرت امام قبلان فرموده بودند که اقتصاد مال خر است.

به جای همه اینا اگه پارازیت ها رو قطع کنین بیشتر جواب میده ها
;-)

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما