خانه | خبر | اخبارایران

ایران از حضور در اسکار انصراف داد

سه شنبه, 1391-07-04 10:50
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ايران اعلام کرد به دليل ساخت فيلم ضد اسلامی و سکوت دست‌اندرکاران اسکار در برابر اين فيلم، امسال از حضور در هشتادوپنجمين دوره جوايز اسکار خودداری می‌کند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران گفت: "کار هيائت انتخاب نماينده ايران (برای اسکار) طبق روال انجام شده بود و فيلم ارزشمند «يه حبه قند» اثر آقای ميرکريمی برای اين مراسم انتخاب شده بود. اما از سوی آقای شمقدری (رئيس سازمان سينمايی ايران) درخواستی مبنی بر اين که در صورت موافقت دست‌اندرکاران اين فيلم (حوزه هنری) در مراسم اسکار شرکت نکنيم، مطرح شد."

 

وی افزود: "طی صحبت‌هايی که با حوزه داشتيم، ديديم که آن‌ها هم با اين اقدام موافق هستند و به همين دليل رسماً اعلام می‌کنم ما به عنوان واکنش جدی در قبال اهانت و جسارت غيرقابل تحمل به ساحت پيامبر اسلام، امسال از شرکت در مراسم جايزه اسکار ممانعت می‌کنيم و از ساير کشورهای اسلامی هم تقاضا داريم که اين‌گونه اعتراض خود را نشان دهند."

 

اشاره حسينی به فيلم "بی‌گناهی مسلمانان" است که اعتراض‌های گسترده‌ای را در کشورهای اسلامی به دنبال داشت.

 

جواد شمقدری، معاون امور سينمايی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران روز گذشته خواسته بود تا اسکار تحريم شود

جواد شمقدری، معاون امور سينمايی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران روز گذشته با وجود فرستادن فيلم سينمايی"يه حبه قند" به نمايندگی از ايران در بخش فيلم خارجی‌زبان هشتادوپنجمين دوره جوايز اسکار، خواسته بود تا اسکار تحريم شود.

 

شمقدری در بخشی از اين پيام گفته بود: "پيشنهاد می‌نمايم تا زمانی که دست‌اندرکاران آکادمی اسکار نسبت به سازندگان فيلم موهن به ساحت قدسی و ملکوتی پيامبر، واکشنی در خور شأن نشان نداده‌اند به‌عنوان همدلی و همراهی با قلوب مجروح و زخم‌ديده يک ونيم ميليارد مسلمانان جهان و بلکه هفت و نيم ميليارد آزادگان جهان از مشارکت سينمای ايران در اين رويداد سينمايی امتناع شود."

 

سال گذشته فيلم سينمايی "جدايی نادر از سيمين" به کارگردانی اصغر فرهادی، فيلمساز ايرانی جايزه اسکار بهترين فيلم خارجی‌زبان را دريافت کرد.

 

اسامی نامزدهای هشتادوپنجمين دوره جوايز اسکار ٢١ دی‌ماه (دهم ژانويه ۲۰۱۳)  اعلام و مراسم اهدای جوايز دوشنبه هفتم اسفند به وقت ايران (٢۴ فوريه) در هاليوود اند هايلند سنتر در لس آنجلس برگزار می‌شود.

 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

این کار ، یه خیانت بزرگه . همیشه خودمان جلوی پیشرفتمان را میگیریم !
کاش انسانهای شایسته تری ، به جای محمد حسينی بر سر قدرت بودند!

هر چي آقاي شمقدري بگن همونه، اصلان شركت در اسكار از نظز اسلام حرومه و تا زماني هم كه مردم ايران اسلام رو مي خوان اصلان جايي براي چنين كارايي نمي مونه. همه ما از نظر اسلام آدماي صغير و محجوري هستيم و آقا اما م زمان ودر زمان غيبتش ولي فقيهشون كه نايب ايشونه مالك مال، جان و ناموس مردم و از خودشون به مال، جان و ناموس شون اولي تره مگر اينكه مردم سر عقل بيان كه بعيد مي دونم حالا حالا ها اين اتفاق بيوفته. لا اقل تا 300 سال آينده.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما