خانه | خبر | اخبارایران

علی مطهری: رد چندهمسری به معنای رضايت به فحشا است

سه شنبه, 1391-06-21 18:17
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علی مطهری، نماينده اصولگرای مجلس ضمن دفاع از چندهمسری و ازدواج موقت گفت اگر استادی سکولار در بخش علوم انسانی ضمن تدريس، نظر شخصی بدهد و جنبه سياسی نداشته باشد، گناهی نيست.

 

علی مطهری، امروز سه‌شنبه ۲۱ شهريور در گفت‌وگو با تارنمای خبرآنلاين، در مورد ازدواج مجدد اظهارنظر کرد و آن را در مواردی "موفق" دانست که هر سه طرف يعنی مرد، همسر اول و همسر دوم "از سطح خوبی از معارف اسلامی" برخوردار باشند.

 

وی با بيان اينکه معمولاً در بيشتر جوامع، تعداد زنان آماده ازدواج از مردان آماده ازدواج به خاطر "مرگ‌ومير بيشتر مردان و مقاوم بودن زنان در برابر بيماری‌ها" بيشتر است گفت: "تعدادی از زنان بدون شوهر باقی می‌مانند و طبيعی است مشکلاتی برای جامعه به‌وجود می‌آورند."

 

مطهری گفت رد چندهمسری به معنای "رضايت به رواج فحشا" است و تأکيد کرد: "معمولأ زنان بيوه موافق اين حکم هستند و زنان شوهردار مخالف، و اين درست نيست."

 

اين نماينده محافظه‌کارمجلس ادامه داد: "اگر کسی در شرايطی باشد که به گناه می‌افتد و دچار فشار روحی و روانی می‌شود چنانچه امکان ازدواج دائم نيست، اسلام نگفته به خودت فشار بياور، بلکه راه حل ازدواج موقت را پيش پای او گذاشته است."

 

علی مطهری: برتراند راسل هم با نام ازدواج آزمايشی در غرب شبيه اين را مطرح کرد و مورد تمجيد روشنفکران قرار گرفت اما وقتی اسلام همان را می‌گويد، مخالفت می‌شود

وی در توضيح اين مطلب گفت: "برتراند راسل هم با نام ازدواج آزمايشی در غرب شبيه اين را مطرح کرد و مورد تمجيد روشنفکران قرار گرفت اما وقتی اسلام همان را می‌گويد، مخالفت می‌شود."

 

به گفته مطهری، "اگر بين برخی دختر و پسرها دوستی‌هايی هست و پدر و مادر آنها هم اطلاع دارند، ضروری است آن را در قالب ازدواج موقت قرار دهند و اگر لازم است، ثبت کنند تا ارتباطات به صورت گناه نباشد."

 

نماينده مردم تهران در مجلس افزود:" متأسفانه برخی خانواده‌ها ارتباط نامشروع را بر ازدواج موقت ترجيح می‌دهند. يعنی اگر يک مردی معشوقه‌هايی داشته باشد اشکالی ندارد اما اگر چند همسر داشته يا ازدواج موقت کرده باشد همه او را نکوهش می‌کنند."

 

علی مطهری يکی از موافقان چندهمسری است که سال گذشته با حذف ماده ٢٣ لايحه حمايت از خانواده در مجلس مخالفت کرده بود.

 

وی در سخنان خود بارها از ازدواج موقت جوانان دفاع کرده و آن را راه حلی برای جلوگيری از دوستی بين دختران و پسران حتی در حد صحبت کردن و معاشرت عادی دانسته است.

 

علی مطهری در بخش ديگری از سخنان خود به موضوع تفکيک جنسيتی در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت اين اقدام "اگر درست و در جای خود انجام شود امر مثبتی است".

 

وی تفکيک جنسيتی را در درجه نخست، تأسيس دانشگاههای دخترانه دانست و افزود "امروز در آمريکا هم از دانشگاه‌های دخترانه استقبال شده است" و "بسياری از خانواده‌ها مايلند که دخترشان در دانشگاه دخترانه تحصيل کند".

 

مطهری همچنين پيرامون سخنان اخير کامران دانشجو وزير علوم ايران در مورد اخراج استادان سکولار گفت: "در بخش علوم انسانی استاد [سکولار] اگر در ضمن تدريس، نظر شخصی بدهد طوری که بحث جنبه فکری و نه سياسی داشته باشد، گناهی نيست. فضای علمی دانشگاه را نبايد بست."

 

وی با بيان اينکه "اگر مقصود وزير علوم اين بوده که اساتيد سکولار بايد به‌طور مطلق اخراج شوند، حرف درستی نيست"، افزود: "حکم يک استاد سکولار در دانشکده مهندسی با دانشکده علوم انسانی متفاوت است. آن طور که من فهميدم، منظور وزير همان دسته اول است."

 

اين نماينده محافظه‌کار مجلس به مرتضی مطهری پدر خود اشاره کرد و گفت پدرش در آستانه پيروزی انقلاب اعلام کرده بود که حتی در دانشکده الهيات، استاد معتقد به مارکسيسم بايد باشد و به او اجازه تدريس چند واحد مارکسيسم نيز بدهند اما در مقابل، پاسخ او نيز داده شود.

 

کامران دانشجو، وزير علوم ايران روز گذشته در اين زمينه گفته بود:"اگر استادی سکولار باشد و تنها به صورت علم صرف، اقدام به تدريس کند مشکلی وجود ندارد اما اگر در دانشگاه به‌ويژه در علوم انسانی ترويج سکولاريسم کند موظفيم که جلوی او را بگيريم."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

برای اطلاع هم میهنان و اقای مطهری, ثیقه یا ازدواج موقت مختصه مسلک شیعه است و سنیها این کار را بسیار زشت میدانند.

معنی حرفهای مطهری دریک کلام اینست روسپیگری اسلامی

مگر در غرب چه خبر است؟ رابطه اقامت یک شبه یا دوستی های کوتاه مدت و غیره ... چطور در غرب نشانه روشنفکری است در اینجا نه؟ بنظرم مخالفان خودشان دلشان غنج می رود اما ریاکاری میکنند

مسلمانان با ***شان فکر ميکنند نه با مغزشان. من يک زنم با چند همسری موافقم و پولشون را مساوی ميدهند.اسلام مذهب ***های مقدس است.

آقای مطهری اجازه بدهند دختر یا پسرشان در همین فامیل روحانی زادگان ازدواج موقت کنند تا بقیه مردم هم پیروی کنند.

با سلام و خسته نباشید خدمت تمام دست اندرکاران رادیو زمانه. از مطالب اموزنده و تحلیلهای علمی و پر پیمونی که تو سایت میزارید بسیار ممنونم. شاید این چیزی که میخوام بگم ربطی به این پست نداشته باشه. اما نظرم رو اینجا تو این صفحه به اطلاعتون میرسونم تا بلکه اقدامی از طرف شما بشه. میخواستم اگر زحمتی براتون نیست مقاله، تحلیل و یا گزارش و یا کلا خبری در مورد ازمون دکتری در ایران بنویسید. وضع ازمون دکتری امسال در ایران بیش از سالهای پیش ناعادلانه بود. من خودم دانشجو بودم در یکی از رشته های علوم انسانی و مصاحبه در 4 گرایش در دانشگاهای سطح تراز اول کشور از تهران بگیر تا تربیت مدرس رفتم .رزومه خوبی هم داشتم . اما چون سنی بودم و تو 3 گرایش در مصاحبه اول شده بودم و قبولیم صد در صد بود و با اینکه هیچ فعالیت سیاسی نداشتم به وزارت اطلاعات احضار شدم .علاوه برمن تمام دوستان من که در واقع زیاد تو کار سیاسی نبودند به وزارت اطلاعات و گزینش وزارت علوم احضار شدند و تهدید شدند که دکتری قبول نمیشند و.....امسال قرار بود جواب دکتری رو 20 شهریور اعلام کنند اما یکدفعه کلا قضیه برعکس شد ویک روز مونده مشاور سازمان سنجش امد تو خبرگزاری های مختلف و شروع کرد به بد و بیراه گفتن به دانشگاها و استادا مخصوصا منظورش تو علوم انسانی بود و گفت اینا نمره مصاحبه های دکتری رو برای بعضیها غرض ورزانه بالا وبرای بعضی ها پایین رد کردند. خلاصه جریانات مختلفی پیش اومد و کلا طوری داره پیش میره که جمهوری اسلامی دارو دسته خودش رو داره وارد دوره دکتری میکنه و بچه های با استعداد رو به دلایل مختلف رد میکنند (علاوه بر این در مقطع دکتری از پارسال که سراسری شده چیزی به نام صلاحیت عمومی گذاشته شده که از نظر عقیدتی و سیاسی دانشچو ها رو برسی میکنند واگر دانشجو تو رشته خودش اول باشه اما صلاحیتش تایید نشه رد میشه. خلاصه جریانات زیادی هست. در مصاحبه دکتری امسال در رشته هایی مثل حقوق، علوم سیاسی، جامعه شناسی و.... در دانشگاه تهران و تربیت مدرس افراد مختلفی به نمایندگی از جمهوری اسلامی از معاون وزیر بگیر تا دانشجوی دانشگاهای اطلاعاتی و نظامی برای مصاحبه اومده بودند و هیچ رزومه ای هم نداشتند وهیچی چیزی هم از اون رشته حالیشون نمیشد اما اینا رو دارند میارند بالا. الان جمهوری اسلامی داره با سرنوشت 20 هزارن نفر تو کشور بازی میکنه کلا همه چیز به گند کشیده شده. من هر جا رفتم جواب سربالا دادند .سابتهاو خبرگزاری ها هم چون این موضوع رو امنیتی میدونند چیزی در موردش نمینویسند. من در دانشگاه تهران صدها دانشجو رو دارم میبینم که زندگی ایندشون بسته به این ازمون و دستکاری جمهوری اسلامی و هنوز نتایج رو اعلام نکردند ودارند دستکاری میکنند .به عنوان مثال بهتره سریع به این سایت بزنید و در بخش نظراتش دغدغه های افراد شرکت کننده در دکتری رو ببینید( نظرات مربوط به صحبتهای وزیر علوم و افزایش وزن ازمون کتبی دکتری)http://phdtest.ir/
به خدا راه دیگه ای ندارم .چون سایت شما پرطرفداره و قشر روشنفکر و دانشجو بیشتر اون رو مطالعه میکنند یک گزارش ویا یک تحلیل رو روسایت بزارید و بی عدالتی ها و نامردی های اموزش عالی تو ایران رو شرح بدید که وزارت علوم و سنجش داره چیکار میکنه. میخواد به بهانه اینکه اساتید دانشگاهای مطرح مثل تهران دانشجویای خودشون رو تو مصاحبه نمره بالاتری میدند و این نکته که وزن ازمون کتبی بره بالا امسال یک سری افراد خاص رو بیاره. حالا بماند که فرایند برگزاری ازمون متمرکز دکتری و سوالاتش و محتواش چقدر داقون و پر اشکاله. خواهش میکنم شما بنویسید. اینطوری شاید نظرات جلب بشه و با توجه به اینکه نهادهای امنیتی این سایتها رو چک میکنند حداقل اینطوری فکری بکنند و بدونند که بعضیها از کارشون خبر دارند. چون نهادهای دیگه اطلاع رسونی نمیکنند. حتی بعضی از بچه ها در دانشگاه تهران و بهشتی به دفتر بازرسی رئیس جمهوری نامه نوشتند و به صدا و سیما اعلام کردند اما هیچ کس پاسخگو نیست. حداقل شما صدای ما باشید .پیشاپیش از لطفتون ممنونم.

ای مولا،ای پاکدل،ای مبارز تو، از **** خودت شروع کن تا سندی گویا برای حرفهات باشی‌.اگر آنها شکل خودت باشند کمی‌ چندش آور است ،اما جهنم خودم حاضرم دختران و خواهران تو را صیغه بکنم فقط بخاطر جلوگیری از فحشا.

به ایشان پیشنهاد می کنیم برای اینکه حسن نیت خود را نشان دهند اینکار را از خوانواده خود شروع کنند

احمق و بی شرم مثل پدرش.

با50% حرفای آقای مطهری موافقم.اگه خداوند توفیق بده،من یکی حاضرم سنت جدم رسول ا...احیاکنم.چون اینکار باعث همبستگی،اتحاد،صمیمیت و باعث مصون موندن جامعه ازفساد میشه.امیدوارم دخترا وزنای ایرونی هم ظرفیتشونو ببرن بالا ومردارو درک کنن.ازهمه مهمتر ازدواج درجوامع عربی واسلامی مقدور به صرفه تراز ازدواج تو ایرانه(تو ایران مهریه بیشتره.دخترام بی وفا وسربه هوا هستن وجای زن ومرد باهمدیگه عوض شده<بخصوص تو جوامع فارسی زبان> وبیشترشون،**** تشریف دارن)

عزیزی که گفته بودن تفاوت ازدواج موقت با دوستی های ناپایدار در غرب چیست باید بدانند تفاوت زیاد است. اولن این دوستی ها برپایه پول نیست یعنی شرط ضروری اش نیست شما در ادواج موقت باید مهر بدهید یا به قول معروف پولی در قبال بدنی که در اختیارتان است بدهید. پس شما یک بدن زنانه را می خرید. در دوستی ها شما نمی گوید بدنت چند؟ دومن دوستی امر مساوی و برابر است هر کسی می تواند با هر کسی دوست شود (لااقل ماهیت دوستی این چنین است) اما در ازدواج موقت برابری ای میان زن و مرد نیست یکی فروشنده و دیگری خریدار است . دقیقن عین فاحشه خانه. ضمناً حتا در ازدواج موقت شما باید سطحی از درامد داشته باشی تا بتواند مهر را پرداخت کنید پس باز حاج اقا های بازاری برنده اند.
و سراخر اینکه این قضیه چیزی نیست جز یک فرهنگ زن ستیزانه گندیده که سویه ای دیگر از کثافت 33 سال اخیر است.
روشنفکری اقای مطهری من را کشته است . دقت کنید، استاد سکولار ار جنبه فکری می تواند مخالفت کند نه سیاسی.
شما فکری را بخواند خفه شدن و خنثی شدن.

اگر مردی هم نتوانست زنش را ارضاکند،بهتر است زنش چند همسر اختیار کند تا به مفسده نیفتد!

برگشت به عصر حجر؟!
پول نامحدود و چندين زن و ديگر چه ميخواهند؟!
به آقايون چه مربوط که مردم پول پرداختن اجاره ندارند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما