خانه | خبر | اخبارایران

نتانياهو: در سازمان ملل حقايق را در مورد ايران می‌گويم

جمعه, 1391-06-10 21:57
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

نخست‌وزير اسرائيل اعلام کرد در نشست عمومی سازمان ملل "حقايق" را در مورد ايران و تهديدات آن با جهانيان در ميان خواهد گذاشت.

خبرگزاری روسی ريانووستی، امروز، جمعه، ۳۱ اوت (۱۰ شهريور) از تصميم بنيامين نتانياهو، نخست‌وزير اسرائيل برای شرکت در نشست عمومی سازمان ملل که در ماه آينده در نيويورک برگزار خواهد شد، و سخنرانی وی در مورد "تهديدات ايران" خبر داد.

نتانياهو به‌عنوان يکی از سياستمداران اسرائيلی که از مقابله قاطع با ايران سخن می‌گويند و حتی از احتمال حمله نظامی عليه تأسيسات هسته‌ای ايران دفاع می‌کنند شناخته شده است.

نتانياهو که در ديدار با داويد مک‌آليستر، وزير ايالت نيدرزاکسن آلمان در اورشليم (بيت‌المقدس) سخن می‌گفت، اظهار داشت: "در مجمع عمومی سازمان ملل مردم جهان از تمامی حقايق در مورد حکومت تروريستی ايران صحبت خواهم کرد، حکومتی که بزرگ‌ترين تهديد جامعه جهانی است."

نتانياهو اجلاس تهران را "لکه ننگی" بر دامن جامعه جهانی خواند و از کشورهايی که نماينده‌ای به آن نفرستادند تشکر کرد

به گفته مقامات اسرائيلی تصميم وی برای سفر در روزهای ۲۷ تا ۳۰ سپتامبر به نيويورک متأثر از برگزاری اجلاس کشورهای غيرمتعهد گرفته شده است که هم‌اکنون در تهران در جريان است.

اسرائيل پيش از اين از برگزاری شانزدهمين اجلاس کشورهای غيرمتعهد در ايران انتقاد کرده بود.

نتانياهو اجلاس تهران را "لکه ننگی" بر دامن جامعه جهانی خواند و از کشورهايی که نماينده‌ای به آن نفرستادند تشکر کرد.

نخست‌وزير اسرائيل گفت: "در تهران نمايندگان ۱۲۰ کشور تهمت‌های خونين به دولت اسرائيل زدند و در اين‌باره سکوت شد. بايد اين سکوت پايان يابد."

در سخنان روز گذشته سران کشورهای غيرمتعهد نسبت به سياست‌های اسرائيل انتقاداتی شد که تندترين آنها را آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران و محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور اين کشور بيان کردند.

نخست‌وزير اسرائيل افزود: "بيش از ۱۲۰ کشور در تهران از حکومتی استقبال کرده‌اند که نه فقط هولوکاست را نفی می‌کند بلکه دولت يهودی را به نابودی تهديد می‌کند؛ حکومتی که مردم خود را سرکوب می‌کند و در کشتار هزاران سوريه‌ای بی‌گناه شريک است و ميليون‌ها نفر را با شعارهای «مرگ بر آمريکا، مرگ بر اسرائيل» به خيابان‌ها می‌کشاند."

بان کی مون، دبيرکل سازمان ملل متحد که در ميان انتقادات اسرائيل و آمريکا برای حضور در اجلاس کشورهای غيرمتعهد به تهران سفر کرده است در ديدار با رهبران ايران از آنها خواست تا ماهيت صلح‌آميز برنامه هسته‌ای خود را به اثبات رسانند، به وضعيت حقوق بشر در ايران توجه نشان دهند و از سخنان ضداسرائيلی پرهيز کنند.

اسرائيل برنامه هسته‌ای ايران را در جهت دستيابی به سلاح اتمی ارزيابی می‌کند و جمهوری اسلامی را عاملی می‌داند که موجوديت اين کشور را تهديد می‌کند.

رهبران جمهوری اسلامی ايران بارها از نابودی اسرائيل دفاع کرده‌اند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما