خانه | خبر | اخبارایران

صالحی: هفت ايرانی ربوده‌شده در ليبی به‌زودی آزاد می‌شوند

جمعه, 1391-06-10 13:22
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه ايران اعلام کرد خانواده‌های هفت مدير هلال احمر ايران که در ليبی ربوده شده‌اند با آن‌ها تلفنی تماس گرفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی درخواست خانواده‌های ايرانيان ربوده شده در ليبی از عاشور بن‌خيال وزير امور خارجه اين کشور مبنی بر تماس با اعضای خانواده خود در ليبی، صبح امروز، جمعه ۱۰ شهريورماه، آنها موفق شدند به صورت تلفنی با نزديکان خود صحبت کنند.

علی‌اکبر صالحی، وزير امور خارجه ايران ضمن اعلام اين خبر گفت هفت ايرانی ربوده‌شده به‌زودی آزاد می‌شوند.

عصر چهارشنبه، در حاشيه برگزاری شانزدهمين اجلاس کشورهای غيرمتعهد در تهران، خانواده هفت عضو هلال احمر ربوده شده در ليبی با رئيس کميته صليب سرخ جهانی و وزير امور خارجه ليبی ديدار کرده بودند که در اين ديدار عاشور بن‌خيال از سلامتی افراد ربوده شده خبر داد.

هفت ايرانی عضو هلال احمر روز دوشنبه نهم مردادماه سال جاری در راه بازگشت به هتل محل اقامت خود در بنغازی توسط گروه مسلح ناشناسی ربوده شدند

وزيران امور خارجه ايران و ليبی نيز امروز در حاشيه اجلاس جنبش عدم تعهدها ديداری داشتند که صالحی پس از اين ديدار گفت: "خوشبختانه اطلاع يافتيم افراد به گروگان گرفته‌شده در تماس تلفنی با خانواده‌های خود سلامتی کامل خودشان را به اطلاع آنها رسانده‌اند.

پيش از اين نيز رايزنی‌هايی ميان مقامات ايران و ليبی برای آزادی ايرانيان ربوده‌شده انجام شده بود.

هفت ايرانی عضو هلال احمر روز دوشنبه نهم مردادماه سال جاری در راه بازگشت به هتل محل اقامت خود در بنغازی توسط گروه مسلح ناشناسی ربوده شدند.

اين رويداد بزرگ‌ترين عمليات در نوع خود عليه خارجی‌ها در ليبی محسوب می‌شود که پس از سقوط معمر قذافی، ديکتاتور سابق اين کشور به‌وقوع پيوسته ‌است.

انجمن هلال احمر ليبی اعلام کرد که اين هفت ايرانی به عنوان مهمانان رسمی وارد بنغازی شدند تا به اين شهر کمک کنند. اين انجمن همچنين خواستار آزادی آن‌ها از دست آدم‌ربايان شد.

پويا حاجيان، مدير روابط عمومی جمعيت هلال احمر ايران روز يکشنبه ۱۵ مردادماه گفت روند پيگيری‌های مستمر برای آزادی هفت امدادگر ايرانی ربوده‌شده در طرابلس از ليبی و ايران ادامه دارد و در اين زمينه مذاکرات متعددی با هلال احمر ليبی و سفارت جمهوری اسلامی در طرابلس صورت گرفته است.

به گفته حاجيان، دولت ليبی اعلام کرده است که ايرانيان ربوده‌شده در جنوب شهر بنغازی نگهداری می‌شوند، اما تاکنون ربايندگان درخواست شفاف و دقيقی برای آزادی اين افراد اعلام نکرده‌اند.
 

 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما