خانه | خبر | اخبارایران

بریتانیا نقض حقوق بشر در ایران را "شرم‌آور" خواند

شنبه, 1391-06-04 16:20
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
وزیر امور خارجه بریتانیا موارد اخیر نقض حقوق بشر در ایران را به شدت محکوم کرد و آن را "شرم‌آور" و "ننگین" خواند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، ویلیام هیگ روز جمعه، ۲۴ آگوست (سه شهریور) گفت که به خاطر اتفاقات چند ماه اخیر که نمادی "ننگ‌آور" از نقض بنیانی‌ترین موارد حقوق بشر" محسوب می‌شود، "عمیقا متاسف" است.
 
او در سخنان خود به شکنجه و صدور احکام اعدام برای پنج تن از اعراب ساکن خوزستان اشاره کرد که تنها به فاصله چند هفته از "اعدام مخفیانه" چهار تن دیگر به جرم "محاربه با خدا" اتفاق افتاده‌ است.
 
وزیر امور خارجه بریتانیا: "تداوم آزار و اذیت اقلیت‌های قومی و مدافعان حقوق بشر و زندانیان سیاسی در ایران شرم‌آور و باعث ننگ رهبران آن است" 
وزیر امور خارجه بریتانیا گفت، در این مدت آزار و اذیت اقلیت‌های مذهبی از جمله مسیحیان و بهاییان در ایران ادامه یافته‌است همچنان‌که مقامات ایران حتی مانع درمان بیماری‌های جدی زندانیان شده‌اند.
 
او اضافه کرد، بریتانیا نسبت به ادامه این موارد همچنان نگران است.
 
هیگ همچنین گفت: "متاسفانه این‌ها رویدادهای نادری در ایران نیستند بلکه بسیاری از ایرانیان اکنون از دست حکومت خود در رنج و عذاب هستند."
 
او افزود: "تداوم آزار و اذیت اقلیت‌های قومی و مدافعان حقوق بشر و زندانیان سیاسی در ایران شرم‌آور و باعث ننگ رهبران آن است."
 
ویلیام هیگ در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: "حکومت ایران باید بداند که تلاش سیستماتیک آن برای نقض آزادی شهروندان ایرانی را جامعه جهانی به چالش خواهد کشید و این روند باعث تنهاتر شدن حکومت ایران خواهد بود."
 
او در انتها گفت: "من از حکومت ایران می‌خواهم که به سرعت این احکام اعدام را تغییر دهد و به شکنجه شهروندان خود و آزار و اذیت سیستماتیک اقلیت‌های قومی پایان دهد."
 
روابط سیاسی بریتانیا و ایران پس از اشغال سفارت بریتانیا در تهران در نوامبر توسط کسانی که خود را "دانشجوی بسیجی" می‌نامیدند قطع شده‌ است و دو طرف سفارتخانه‌های خود را تعطیل کرده‌اند. بریتانیا همچنین از مخالفان سیاست‌های هسته‌ای ایران است وهمگام با آمریکا و متحدان اروپایی خود تحریم‌های گسترده‌ای علیه ایران وضع کرده‌ است. 
Share this
Share/Save/Bookmark

فقط به خاطر اتفاقات چند ماه اخیر؟
اين حکومت از همان روز اول جوخه های تيرياران و چوبه دار براه انداخت و برای بقای خود دهها هزارايرانی ميهن پرست را کشته ....

ننگیم بودن رفتاره حکومت ایران که هیچ شک و شبهه ای به جای نگذاشته، اما حکوکت بریتانیا روی همه را را با ظلم و تفرقه افکنی و استثمارهای چند صد ساله سفید کرده. دیگه اینها نمیتونن حرفی بزنن. ضمنا همینا هستند که حکومت ایران را پروار می کنند. راست می گن سران حکومت و خانواده هایشان را راه ندهند. وقتی اینها به انگلیس می روند و ملیاردها تومان پول خرج می کنند آنها به روی خودشان نمی آورند.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما