خانه | خبر | اخبارایران

تامین امنیت اجلاس سران با سپاه است

دوشنبه, 1391-05-30 17:30
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

یک مقام امنیتی در تهران گفته است که برقراری امنیت اجلاس سران کشور‌های عضو جنبش عدم تعهد بر عهده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. او همچنین تعطیلی تهران در زمان برگزاری این اجلاس را تدبیری عاقلانه دانسته است.

صفر‌علی براتلو، معاون سیاسی- امنیتی استانداری تهران، این موضوع را در گفت‌و‌گو با برنامه "گفت‌و‌گوی روز" که از "رادیو گفت‌و‌گو"ی ایران پخش می‌شود، مطرح کرده و گفته است که "برگزاری این اجلاس موضوعی ملی است و تنها مختص بخشی از مسئولان نظام و استانداری‌ها نخواهد بود. مردم و دستگاه‌ها باید همکاری کنند تا تراز و توانمندی جمهوری اسلامی ایران را به نمایش بگذاریم."
 
او در این گفت‌و‌گو که هفته گذشته انجام شده، ضمن تاکید بر تامین امنیت این اجلاس توسط سپاه، گفته است: "از امنیت سایر شهرها غافل نیستیم."
 
آقای براتلو درباره محدودیت‌های اعمال شده در دو فرودگاه امام خمینی و مهرآباد نیز گفته است که "محدودیتی برای عموم مردم نخواهیم داشت و هر دو فرودگاه آمادگی کامل خود را برای ارائه خدمات اعلام کرده‌اند. قرار است تغییراتی در پروازها ایجاد نشود و پروازها بر اساس برنامه‌ریزی قبلی صورت گیرد".
 
معاون سیاسی- امنیتی استانداری تهران در مورد تاثیر احتمالی تعطیلی تهران بر اقتصاد کشور هم گفته است: "تعطیلی تهران تدبیری عاقلانه است، اما در خصوص اینکه در بحث اقتصادی لطمه‌ای وارد می‌کند یا خیر، مطالعه‌ای نداشته‌ایم."
این در حالی‌ است که در همین برنامه، محمد‌رضا فرقانی، مدیر کل امور بین‌الملل دفتر ریاست جمهوری و سخنگوی ستاد برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد، گفته است که "برای ایجاد سهولت و تامین امنیت پروازها، از هشتم تا یازدهم شهریور، پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با تغییراتی همراه خواهد بود".
 
معاون سیاسی- امنیتی استانداری تهران در مورد تاثیر احتمالی تعطیلی تهران بر اقتصاد کشور هم گفته است: "تعطیلی تهران تدبیری عاقلانه است، اما در خصوص اینکه در بحث اقتصادی لطمه‌ای وارد می‌کند یا خیر، مطالعه‌ای نداشته‌ایم."
 
روز گذشته (یک‌شنبه، ۲۹ مرداد) هم احمد‌‌رضا رادان، جانشین رئیس پلیس ایران، از آماده‌باش کامل نیروی انتظامی در زمان برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران خبر داد و گفت که این نیرو در زمان برگزاری اجلاس با کسی شوخی ندارد.
 
شانزدهمین اجلاس رهبران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، از پنجم تا دهم شهریور امسال در تهران برگزار خواهد شد و گفته می‌شود برای ۱۳۸ کشور عضو اصلی و ناظر این جنبش، برای شرکت در این نشست دعوتنامه فرستاده شده است. قرار است از میان صد کشوری که برای شرکت در اجلاس اعلام آمادگی کرده‌اند، ۳۵ کشور در سطح سران در این نشست حاضر شوند.
 
به گفته محمد‌رضا فرقانی، سخنگوی ستاد برگزاری شانردهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد، "برخی کشورها برای عدم حضور سران غیر‌متعهدها در تهران، بر آنها فشار می‌آورند" و به همین دلیل هنوز نام کشورهایی که در سطح سران در این اجلاس شرکت می‌کنند، اعلام نشده است.  
Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز