خانه | خبر | اخبارایران

محمد خاتمی: "وضع خوب نیست"

یکشنبه, 1391-05-22 17:29
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین ایران در جمع شماری از خبرنگاران گفت که "وضع خوب نیست" و "امید به آینده کم‌رنگ‌تر شده است."
 
به گزارش وب‌سایت رسمی محمد خاتمی، وی که به مناسبت هفدهم مرداد روز خبرنگار در ایران، با شماری از خبرنگاران دیدار داشت، گفت: "ما بر این باوریم که وضع خوب نیست، در حالی که در آمدی که از ناحیه نفت در این سال‌ها مملکت داشته است قابل مقایسه با گذشته نیست و می‌بایست شاهد پیشرفت‌های سریع و همه جانبه و کم شدن مشکلات و بهبود زندگی مردم باشیم. "
 
رئیس جمهور پیشین ایران ادامه داد: "اگر گرانی و تورم هست، اگر تولید لطمه خورده است، اگر امید به آینده کم رنگ‌تر شده است، پرداختن به این امور در کنار مسائل سیاسی و رسیدن به راه حل‌هایی که هم وضع کشور بهتر شود، هم وضع مردم و مدیریت جامعه بهبود یابد و از امکانات به نفع مردم و حل تنگنا‌ها و مشکلات روزمره آنان بهره برداری شود نیز لازم است."
 
محمد خاتمی:"اینک هر چه گفته شود گرانی و تورم نیست بالاخره مردمی که به بازار می‌روند می‌بینند قیمت مرغ و بسیاری از کالا‌ها چندبرابر شده است چه احساسی دارند؟"
وی در رابطه با گرانی‌های اخیر که بر روی قیمت شماری از کالاهایی اساسی مورد نیاز مردم تاثیر گذاشته است، گفت: "اینک هر چه گفته شود گرانی و تورم نیست بالاخره مردمی که به بازار می‌روند می‌بینند قیمت مرغ و بسیاری از کالا‌ها چندبرابر شده است چه احساسی دارند؟"
 
برخی مقامات رسمی و امامان جمعه  گرانی‌های اخیر را "کاذب" و "جنگ روانی دشمن" عنوان کرده‌اند.
 
محمد خاتمی در بخشی دیگر از سخنانش به بازداشت و زندانی بودن روزنامه‌نگاران منتقد پرداخت  و بار دیگر خواستار آزادی زندانیان سیاسی شد و گفت: "متأسفم که در کشور به صراحت اعلام می‌شود که اصلاً زندانی سیاسی نداریم. خیر، زندانی سیاسی داریم. وقتی گفته می‌شود آنان که گرفتارند نه روزنامه نگارند و نه سیاسی دست برای هرگونه برخورد با این افراد باز می‌شود."
 
در چهار سال گذشته  در پی حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری شمار زیادی از فعالان سیاسی، مدنی و روزنامه‌نگاران منتقد بازداشت شده‌اند. مسئولان امنیتی و قضایی ایران وجود زندانی سیاسی در این کشور را انکار می‌کنند و بازداشت‌شدگان پس از انتخابات را "فتنه‌گر" می‌نامند.
 
رئیس جمهور دوران اصلاحات با انتقاد از "فضای نامطلوب فرهنگی و دانشگاهی کشور" ادامه داد: "برخوردهای نادرستی نسبت به اساتید و دانشجویان هست و فشارهایی که روی هنرمندان و روزنامه نگاران و ناشران وارد می‌آید، حتی روزنامه‌ها از طریق بعضی تشکیلات دچار محدودیت می‌شوند."
 

به گفته وی: "الان گلوگاه‌ها و فیلترهایی که بر سر راه کتاب، فیلمنامه و … هست هنرمند و نویسنده را در تنگنا قرار می‌دهد. تازه اگر هم از این‌ها بگذرد معلوم نیست که با فشارهای بعدی بتواند با امنیت کارش را بکند."   

Share this
Share/Save/Bookmark

اقای خاتمی ابراز این درد دلها زمانی مشکل را حل میکنه که با طرف مقابل فقط و فقط اختلاف سلیقه باشه حال انکه خود جنابعالی اذعان دارید که مشکل نوع نگاه به انسانهاست و بلاخره مشکل جای دیگری ا ست .

خطاب به آقای خاتمي!
فرموده ايد وضع خوب نيست! 34 سال است وضع خوب نيست! ايران بعد از شاه انبار قلعه ای بود که تا به حال از آشفتگي بر آمده از انقلاب کاسته بود. 6 مليون ايرانی از کوه و کوير گريختن، حال وضع خوب نيست؟ سينما rex Abadan را همين رهبر معظم الله آتش زد ؛ شما از اين جنايات با خبر نبوديت ! شما که محبوب اين ملت بوديت به عمره اين رژيم افزوديت! وقتی آن پيره مرد تصميم به ادامۀ جنگ گرفت ، شما چه گفتيد؟ خواهشمندم اون عمامۀ سياه که نشانۀ غارت به ايران است بردار! شما ايران را برای برادران عربتان غارت کرديت در صورتيکه معاويه ايرانی نبود! دلم به حال اين ملت ميسوزد که شمای گرگ را بره ديدن.زندانی نوشته بود بعد از شکنجه شما شصت پايتان را در چمشش کرديت!
از آنروز ايران ويرانه شد که نان آورش فرزندان قريش شد.لعنت بر خريت اجدادمان !

مگر در دوره تو خوب بود؟یک دروه با خنده و یک دوره با گریه  مردم را فریفتید، این دوره حتما میخواهید با  «ناله» ریئس جمهور 
شوید. روباه مکاره

خاتمی مشکلات سیاسی واجتماعی را در حد گرانی مرغ  و تخم مرغ پایین کشیدند، 

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما