خانه | خبر | اخبارایران

هشدار آمريکا درباره گريز کشتی‌های ايرانی از تحريم‌ها

جمعه, 1391-04-30 18:26
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزارت خزانه‌داری آمريکا با صدور بيانيه‌ای به بنادر هشدار داد که شرکت کشتيرانی جمهوری اسلامی ايران احتمالأ از کشتی‌هايی که نامی برای آن‌ها به ثبت نرسيده است، استفاده می‌کند.

به گزارش وال استريت ژورنال، در اين بيانيه که روز گذشته، پنج‌شنبه ۱۹ ژوئيه (۲۹ تير) انتشار يافت آمده است که شرکت کشتيرانی جمهوری اسلامی ايران سعی داشته با "رفتارهای فريبکارانه" راه گريزی از تحريم‌ها پيدا کند.

تعداد کشورهايی که به خاطر تحريم‌های آمريکا و اتحاديه اروپا عليه ايران، از ارائه پرچم خود به کشتی‌هايی که به نوعی با شرکت کشتيرانی ايران در ارتباط هستند خودداری می‌کنند، همچنان در حال افزايش است.

شرکت کشتيرانی جمهوری اسلامی ايران از سپتامبر ۲۰۰۸ تحت تحريم‌های آمريکا بوده است.

تعداد کشورهايی که از ارائه پرچم خود به کشتی‌های مرتبط با شرکت کشتيرانی ايران خودداری می‌کنند، همچنان در حال افزايش است

طبق بيانيه وزارت خزانه‌داری آمريکا، سيرالئون آخرين کشوری محسوب می‌شود که قرار ارائه پرچمش برای کشتی ايران و هند "امين" را در اين رابطه لغو کرده است.

در اين بيانيه همچنين آمده است: "از آن‌جا که تعداد کشورهايی که از ارائه پرچم برای کشتی‌های شرکت کشتيرانی ايران خودداری می‌کنند در حال افزايش است، احتمال برخورد افراد با کشتی‌هايی از اين شرکت که پرچم درستی بر آن‌ها نصب نشده باشد نيز بيشتر شده است."

اين بيانيه می‌افزايد: "از اين رو، مسئولان در حوزه بنادر و کشتيرانی بايد برای احتمال حضور کشتی‌هايی از شرکت کشتيرانی ايران که نام يا پرچمی برای آن‌ها به صورت جعلی به ثبت رسيده است در باراندازها و ورودی کانال‌ها آمادگی داشته باشند."

اين بيانيه پس از ارسال نامه‌هايی از سوی هوارد برمن، سناتور جمهوری‌خواه و عضو بلندپايه کميته روابط خارجی مجلس سنای آمريکا به مقامات کشورهای تانزانيا و تووالو و درخواست لغو قرار ارائه پرچم‌ اين کشورها به کشتی‌های ايرانی، صادر شد.

اداره نظارت بر دارايی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمريکا اعلام کرده است که اوليای امور و ديگر دست‌اندرکاران حوزه بنادر و کشتيرانی بايد بدانند که ياری رساندن به شرکت کشتيرانی جمهوری اسلامی ايران يا شرکت‌های وابسته به آن برای پرچم‌گذاری مجدد کشتی‌های‌شان می‌تواند به‌منزله تخلف از تحريم‌ها قلمداد شود و به اين ترتيب، خود آن‌ها نيز مورد تحريم قرار بگيرند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

آمریکایی ها متخصص خبرسازی و کنترل بنگاه های خبرپراکنی هستند. در حالی که همه دنیا باید منتظر مجازات آمریکایی ها برای حمله به کشتی ماهیگیری و قتل و جرح سرنشینان آن باشند، یک باره خبری درباره مدارک کشتی های ایرانی پخش می شود و همه ی رسانه های دنیا آن را می پراکنند. و باز هم رادیو زمانه فراموش می کند در کلیدواژه های خبر پیوندی میان این خبر و خبر حمله به کشتی ماهیگیر برقرار کند تا مگر خواننده ی فراموشکار دنیای نئولیبرال بفهمد داستان از چه قرار است. (در پرانتز این را هم بگویم که دست کم رادیو زمانه دیدگاه خوانندگان را چاپ می کند، باقی رسانه ها، بی بی سی و آر اف آی فرانسه و دویچه وله، که اصلا جایی برای دیدگاه ها ندارند یا هر دیدگاه مخالف را حذف می کنند)

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما