خانه | خبر | اخبارایران

پلمپ ٨٧ قهوه‌خانه‌ ورستوران‌ و لغو مجوز ١٥ آژانس گردشگری

یکشنبه, 1391-04-25 13:38
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ
ماموران پليس امنيت عمومي، پليس اماكن و پليس امنيت اخلاقي تهران، به صورت مشترک،٨٧ قهوه‌خانه و رستوران سنتي منطقه فرحزاد تهران را پلمپ و برخی افراد را به بهانه بدحجابی بازداشت کردند.
 
خبرگزاری دانشجویان ایران (ايسنا)، امروز یکشنبه ۲۵ تیرماه گزارش داد، ماموران پليس امنيت، پليس اماكن و پليس امنيت اخلاقي به صورت مشترك، بعدازظهرروز گذشته شنبه ۲٤ تیرماه  پس از پلمپ ٨٧ قهوه‌خانه‌ ورستوران‌ سنتي، برخی افراد حاضر در این مكان‌ها را  به دلیل بدحجابي بازداشت كردند.
 
سرهنگ عليرضا محرابي، رئيس پليس امنيت عمومي تهران در این زمینه گفت:"ماموران معاونت نظارت بر اماكن پليس امنيت عمومي تهران بزرگ عصر شنبه ۲٤ تیرماه، در راستاي اجراي طرح امنيت محله ‌محور و به درخواست شهروندان تهراني از بيش از ١٠٠ رستوران سنتي و قهوه‌خانه در منطقه فرحزاد تهران بازديد كردند كه از اين ميان ٨٧ رستوران سنتي و قهوه‌‌خانه را به دليل رعايت نکردن شئونات اسلامي، ارائه قليان به بانوان و نداشتن پروانه فعاليت، پلمپ کردند."
 
مدیرکل امور مراکز و خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران، از لغو مجوز  ١٥ آژانس گردشگری به بهانه برپایی تورهای غیراخلاقی درطول هفته گذشته خبر داد
محرابي با تاكيد بر ادامه روند اجراي طرح امنيت محله‌محور درسایر مناطق تهران گفت:"باوجود صدور ابلاغيه‌هاي قبلي به مالكان قهوه‌خانه‌ها پیرامون ممنوع بودن ارائه قليان به بانوان،درصورت سرپیچی مالكان واحدها از موارد اعلام شده این واحدها به عنوان واحدهاي متخلف، پلمپ خواهندشد. "
 
٢٠ تیرماه سال جاری نیز، در راستای اجرای "طرح امنيت محله‌محور"، پليس تهران ۵۳ کافی‌شاپ در پايتخت را پلمپ کرد.
 
به گفته سرهنگ عليرضا محرابی، رئيس پليس امنيت عمومی تهران، "اين کافی‌شاپ‌ها به خاطر رعایت نکردن شئونات اسلامی پلمپ شدند."
 
درخردادماه سال جاری نیز، مأموران پليس تهران در ادامه "طرح تشديد امنيت اخلاقی و برخورد با بدپوششی، بد حجابی و مانکن‌ها" شماری از غرفه‌های جشنواره غذاهای سنتی ايران را به دليل "بدحجابی" فروشندگان آن‌ها تعطيل و تعدادی را نيز بازداشت کردند.
 
در لرستان و آذربايجان غربی نیز ده‌ها رستوران، قهوه‌خانه و کافی‌شاپ توسط نيروهای انتظامی پلمپ شدند و سرهنگ الماسيان، رئيس پليس اطلاعات و امنيت عمومی لرستان از پلمپ ۹۰ واحد صنفی متخلف در اين استان خبر داده بود.
 
قانون منع عرضه قلیان در مهر سال ۸۵ خورشيدی، تصويب شد اما اجرایی نشد. به گفته مسئولان جمهوری اسلامی این قانون امسال به‌طور کامل اجرامی‌شودپيش از اين در سال گذشته وزارت کشور ورود زنان به قهوه‌خانه‌ها را ممنوع کرده بود.
 
افزون براین، مرتضی شریفی، مدیرکل امور مراکز و خدمات گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران، امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس از لغو مجوز  ١٥ آژانس گردشگری به بهانه برپایی تورهای غیراخلاقی درطول هفته گذشته خبرداد.
 
وی با اشاره به آغاز فعالیت "گشت‌های غیرمحسوس" ارزیابی عملکرد آژانس‌های گردشگری گفت: "اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران برای هفت آژانس متخلف دیگر نیز پرونده ایجاد کرده است."
 
شریفی  افزود:"برای نمونه تعدادی از تورهای غیرمجاز گردشگری که از مبدأ میدان آرژانتین، سفر خود را آغاز می‌کردند ، شناسایی شدند."
Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما