خانه | خبر | اخبارایران

"تحريم‌ها ايران را مجبور به بستن چاه‌های نفت خود کرد"

چهارشنبه, 1391-04-21 17:05
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

خبرگزاری رويترز نوشت تحريم‌های شديد غرب عليه ايران اين کشور را وادار به بستن چاه‌های نفت و کاهش توليد نفت خود تا سطحی کرده که در اين دو دهه بی‌سابقه بوده ‌است.

بر اساس اين گزارش، ايران در آستانه تحريم‌های اتحاديه اروپا که از يکم ژوئيه به اجرا گذاشته شد تلاش بسياری کرد تا نفت خود را به فروش برساند و در عين حال توانست توليد نفت خود را تا سطح سه ميليون بشکه در روز حفظ کند، اما در نهايت ناگزير از ذخيره نفت در مخازن خود بر خشکی يا کشتی‌هايش شد.

اين گزارش می‌افزايد، اکنون فروش نفت ايران به نسبت سال قبل نصف شده‌ است و مخازن آن نيز پر می‌شود. از اين رو ايران به‌عنوان آخرين راه‌ حل به بازسازی مخازن قديمی خود متوسل شده ‌است.

از سويی توليد نفت ايران نيز اکنون به زير سه ميليون بشکه در روز رسيده ‌است که مجموع اين‌ها باعث شده‌ است ميلياردها دلار متضرر شود.

يکی از مديران ارشد اجرايی در صنايع نفتی غرب: فشارها به‌طور حتم در اوج است، اگرچه جزئيات آن را نمی‌دانيم. وضعيت بسيار پيچيده و حساس است و خيلی چيزها به عموم گفته نمی‌شود

رويترز نوشته‌ است، با اين حال به نظر می‌رسد تهران تسليم غرب می‌شود و در هر صورت جايگاه بالای خود در توليد نفت در جهان را به رقيب سابق خود، عراق می‌سپارد چرا که اگر ظرفيت توليد نفت کاهش شديدی يابد، احيای آن ديگر مشکل است.

يکی از منابع مطلع در امور نفت ايران که خواست نام او منتشر نشود، گفت: "ما در موقعيتی هستيم که مجبوريم توليد خود را کاهش دهيم. بنابراين می‌توانيم کار نوسازی ميدان‌های نفتی خود را طولانی‌تر کنيم."

او افزود: "اما اين اشتباه است که فکر کنيد اين مسائل باعث می‌شود ما دست‌هايمان را بالا ببريم. ايران تسليم نخواهد شد."

فروش نفت ايران از ماه مارس و در پی تحريم‌های شديد ايالات متحده آمريکا کاهش يافت، اما ايران تنها به کاهش فروش نفت خود در ماه ژوئن اعتراف کرده‌ است.

يکی از مديران ارشد اجرايی در صنايع نفتی غرب با اشاره به تأثيری که اين تحريم‌ها بر ايران گذاشته ‌است، گفت: "فشارها به‌طور حتم در اوج است، اگرچه جزئيات آن را نمی‌دانيم. وضعيت بسيار پيچيده و حساس است و خيلی چيزها به عموم گفته نمی‌شود."

غرب با هدف بازداشتن ايران از ادامه برنامه هسته‌ای خود به تحريم‌های گسترده‌ای عليه آن دست زده ‌است که نفت ايران را نشانه می‌رود. دولت ايران اما می‌گويد که اين تحريم‌ها بی‌تأثير است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

تنها میلیاردر ها از این چاهها ارتزاق می کردند و سرقت. برای همین هم در این چند روزه بانکها نهایت جریان پول از ایران را به اروپا و آمریکا بکار انداخته اند. تمامی بسازبفروشها و تمامی بازاریان٬ ملاها و حتا ملاهای تلقین خوان هم به پیروی از ولایت مولای متقیان در حال تنقیه ی پول به خارجند. کسی که در بانک ملی شعبه ی بازار کار می کند می گفت امروز حتا از زمان رونق پول نفت هم بیشتر ارز خارج می شود. او می گفت امروز صبح فقط یک نفر صد و سی هفت میلیارد تومان ارز را با نرخ دولبتی از این خارج کرده. او میگفت این تنها یک رقم بزرگ بوده و از صدملیون یا این رقم فقط در عرض چهارساعتی بوده که او جلو گیشه بوده٬ بقیه رفقای او نیز در این ارقام واردند. او می گفت بطور متوسط بین ده تا پانزده میلیارد دلار و یورو در هفته فقط از بانک ملی به خارج فرستاده می شود. میانگین سن و سال این آقا زادگان بین بیست تا سی و سه چهار سال است. آنها از چنان موقعیتی برخوردارند که اصلا نمی دانند با اینهمه پول چه بکنند. او می گفت که یک جوان بیست و سه ساله که برای فرستادن هفتصد هزار یورو به بانک آمده بود زن جوان و زیبایش هم همراش بود. فرزند سه ساله ی او یک آی پاد آخرین مدل اسباب بازیش بود! ناگهان آیپاد از دست فرزند خردسال افتاد و پدر جوان عقب عقب رفت و پایش را گذاشت میانه صفحه ی آی پاد و شیشه اش ترکید٬ بچه به گریه افتاد و پدر و مادر هر دو بچه را آرام می کردند و میگفتند: مگه حالا چی شده!!! همین حالا یکی دیگه برات میخریم. آن دوست ما می گفت که پدر آن بچه آی پاد را به من داد و گفت آقا ترا خدا اینو بندازین تو سطل خاک تا دیگه بچه اینو نبینه!! آری پول مردم مسلمان و با هوش ایران اینطوری در سطل خاک می رود. در جاهها را بسته اند اما در دیگ شرم و حیا باز است و ثروت خلق قهرمان ایران مثل آب هرز و یا رگ بریده ی ایران بسوی خارج در رفت است بی آنکه بازگشتی برآن بتوان تصور کرد.

لورانت فابیوس اعلام کرده که برای سوریه تمامی تمهیدات آماده است و بزودی رییس جمهوری جدید شروع بکار خواهد کرد. باید گفت خاک محله ی یهودیان بر سر بشار اسد که مملکت را به این کشانده و خال محله علویان سوریه بر سر رهبری و روحانیون بر قدرت در ایران که با مردم خودشان چنان کرده اند که اینک مردم آرزویی جز حمله ی نظامی ندارند تا از ترس شغلان بر قدرت بدام گرگان بیفتند. روحانیت شیعه از تمامی دشمنان ایران با ایران بدتر رفتار کرده است. اگر مردم ایران دلش برای ایران نسوزد و به خیابانها نیاید و کار روحانیت و سپاه پاسداران را برای همیشه و بیکجا یکسره نکند کشورش را به بیگانه هدیه کرده است. و این برازنده ی نه ریش روحانیت که برزنده ی یقه و کروات روشنفکران و هنرمندان و سیاسیون ایران است. به ت دو نقطه!

بوي حلواي حکومت دزد و غارتگر بلند شده.
مدتهاست خانواده ها را را به کشورهاي ديگر فرستاده اند و خانه هاي آنچناني خريده اند.
خاوري يکيشان بوده که لو رفت !

شهردار تهران گفت : کارنامه ما امروز در حوزه اقتصاد قابل قبول و قابل دفاع نیست با درآمد 16 میلیارد دلاری بحران بیکاری، تورم و ضعف داشته ایم و امروز با درآمد 120 میلیارد دلاری هم مشکلات بیکاری تورم و گرانی داریم.!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما