خانه | خبر | اخبارایران

محروم کردن مهاجران خارجی غيرمجاز در استان فارس از خريد مواد غذايی

دوشنبه, 1391-04-12 23:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مديرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری فارس گفت نانوايی‌ها، اغذيه‌فروشی‌ها و مراکز مربوط به بهداشت اجازه ارائه خدمات به مهاجران و اتباع خارجی غيرقانونی را ندارند.

روابط عمومی اداره کل امور اتباع و مهاجرين خارجی به نقل از غلامرضا غلامی، مديرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری فارس اعلام کرد که اين اقدام به منظور جلوگيری از شيوع بيماری‌های واگيردار از طريق اتباع خارجی غيرمجاز که "به علت ورود غيرقانونی، هيچ کدام از مراحل قرنطينه را هنگام ورود به کشور طی نکرده‌اند"، صورت می‌گيرد.

به گفته غلامرضا غلامی اقدام فوق با هماهنگی مجمع امور صنفی، دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس صورت گرفته و نيروی انتظامی  و مراجع قضايی استان با فروشندگان کالا و ارائه‌دهندگان خدمات به اتباع خارجی غيرمجاز به شدت برخورد خواهند کرد.

غلامی اين نگرانی را "منطقی" خواند و گفت: "برای رفع نگرانی مردم شريف استان فارس به‌ويژه شهر مقدس شيراز، آمادگی کامل داريم تا با همکاری ساير دستگاه‌های مرتبط نسبت به برخورد قانونی و پلمب برخی مراکز از جمله نانوايی‌ها و اغذيه‌فروشی‌ها و مراکزی که با بهداشت مردم سر و کار دارند اقدام کنيم."

اين مقام مسئول از مغازه‌داران و مردم خواست که کارت اقامت اتباع خارجی را از آن‌ها بخواهند و در اين رابطه افزود: "کارفرمايان و صاحبان حِرَف و مشاغل در استان فارس برای دور ماندن از عواقب قانونی اين طرح، کافی است قبل از ارائه خدمات به اتباع بيگانه، از هويت آن‌ها با رؤيت کارت و مجوز اقامت قانونی آن‌ها اطمينان حاصل کنند."

غلامرضا غلامی پيش از اين در فروردين‌ماه سال جاری گفته بود اتباع غيرمجاز تا پايان خردادماه امسال مهلت دارند که اين استان را ترک کنند

وی همچنين افزود: "هر يک از شهروندان برای اطمينان يافتن از ناقل نبودن اتباع خارجی که در اماکن عمومی از جمله اتوبوس و وسايل نقليه و صف نانوايی‌ها حضور می‌يابند می‌توانند مشخصات هويتی اتباع را مطالبه و رؤيت کنند و اتباع نيز ملزم به همراه داشتن کارت و مجوز اقامت قانونی خود هستند."

مديرکل اتباع و مهاجران خارجی استانداری فارس اين اقدام را در راه "حفظ امنيت روانی جامعه در خصوص فعاليت سالم اتباع خارجی" دانسته است.

غلامرضا غلامی پيش از اين در فروردين‌ماه سال جاری گفته بود اتباع غيرمجاز تا پايان خردادماه امسال مهلت دارند که اين استان را ترک کنند.

وی افزوده بود: "پس ازجمع‌آوری اتباع غيرمجاز و انتقال آن‌ها به اردوگاه، از آن‌ها انگشت‌نگاری صورت می‌گيرد و سپس به کشورشان انتقال داده می‌شوند."

وی شمار اتباع مجاز و غيرمجاز شناسايی شده استان فارس را به ترتيب ۶۳ هزار نفر و ۱۴۴ هزار نفر اعلام کرده بود.

در روزهای اخير برخورد با مهاجران خارجی، به‌ويژه اتباع افغان در ايران شدت بيشتری يافته است.

در اين روزها در پی انتشار خبری مبنی بر تجاوز به يک دختر ۱۸ ساله در يزد که رسانه‌های ايران متهمان آن را دو مهاجر افغان عنوان کردند، گروهی به خانه‌های مهاجران افغان در اين شهر حمله کرده، آن‌ها مورد ضرب و شتم قرار داده و چند خانه را به آتش کشيدند.

اين ماجرا تنش‌هايی را ميان جمهوری اسلامی ايران و افغانستان ايجاد کرد.

فرامرز تمنا، از سخنگويان وزارت امور خارجه افغانستان، روز گذشته (يکشنبه ۱۱ تيرماه) در يک نشست خبری در کابل گفت هيئتی از سوی سفارت افغانستان برای بررسی اين موضوع به اين شهر اعزام می‌شود. هم‌زمان وزارت امور خارجه ايران، شاه مردان قل، کاردار سفارت افغانستان در تهران را در ارتباط به اين موضوع احضار کرد.

سازمان عدالت برای ايران روز سه‌شنبه، ۱۶ خردادماه جاری گزارش جامعی از نقض حقوق افغان‌ها در ايران را به احمد شهيد، گزارشگر ويژه سازمان ملل درباره وضعيت حقوق بشر در ايران تسليم کرد.

در اين گزارش با تأکيد بر محروميت افغان‌های مقيم ايران از بسياری از حقوق اوليه انسانی در زمينه بهداشت، کسب و کار و آموزش، از احمد شهيد خواسته شده است که دولت ايران را وادار سازد به کمپين گسترده خود عليه پناهندگان افغان پايان دهد.

برپايه آمارهای رسمی، بيش از يک‌ميليون و نيم پناهنده افغان به‌شکل رسمی و بيش از دو و نيم‌ميليون نفر به‌صورت غيررسمی و غيرقانونی در ايران زندگی می‌کنند.

بسياری از اين مهاجران، به دليل نداشتن کارت اقامت قانونی، از حق کار و استخدام‌های قانونی در ايران محروم‌ هستند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

نژادپرستی و فاشیسم اسلامی مگر حدی داره؟ واقعا شرم آواره!

لابد باید بزودی شاهد بستن اجباری بازو بند به بازوی مهاجران افغانی باشیم. !! این همان کاریست که در دوران هیتلر در المان کردتد. اول در خیابان از یهودیان کارت شناسائی خواستند بعد هرکسی ،از نانوا و نجار و همسایه تشویق به کنترل این کارتهای شناسائی شدند بعد یهودیان مجبور به بستن بازوبند شدند بعد ورودشان به همه جا ممنوع شد ،از جمله به پارک و قهوه خانه و مغازه و مطب دکترو غیره، بعد خانه هایشان به بهانه های مختلف غارت و یا به اتش کشیده شد و سرانجام خودشان روانه کوره های آدم سوزی شدند. باید به هموطنانی که در دام این اداهای سرگرم کننده و قهرمان نمائیهای سرداران فاتح سازندگی/ بخوان سرداران ویرانسازی این مملکت میافتند گفت: این سرداران مرگ و ویرانی ماندنی نیستند اما شما و فرزندانتان و فرزندان فرزندانتان سالهای سال در این سرزمین خواهید زسیت. آتش زدن به خانه و آشیانه ی دیگری بجز بدنامی و عذاب وجدان ابدی چیزی برای شما ببار نخواهد آورد. هموطن !
نگذار این جنایت تاریخی به نام تو در تاریخ جهان و بشریت ثبت شود!

اين قوم بدتر از مغول که حکومت و مملکت را غصب کرده حالا به پناهندگان بي نوا هم رحم نميکنند؟!......

حکومت دجالی آخوندها که ادعای اسلام ناب شان گوش فلک را کر کرده است با این گونه اعمال ضد انسانی و ضد اسلامی چه توجیحی جز نفرت پراکنی به ارمغان خواهند آورد
در ابتدا به خاطر استفاده از یارانه ها، این مهاجرین درمانده که با ایرانی ها نزدیک ترین مشترکات فرهنگی و دینی را دارند، با انواع مختلف تحت فشار گرفتند و اکنون که موضوع استفاده از یارانه هم در میان نیست، به این گونه اعمال فاشیستی ادامه می دهند
آخر وجدان این حکومت گران کج اندیش به کجا رفته است که یک مهاجر بی نوا را که روز تا شب در سخت ترین شرایط کارگری می کند تا لقمه نانی بدست آورد این قدر عذاب می دهند همانا دیر نخواهد بود که ادامه این وضعیت نوید پایان قدرت پوشالی صحنه گردان های کهریزک است

‫آمریکا دقیقأ بدتر از این برخورد را با شهروندان لاتین دارد و اسپانیا و ایتالیا و یونان
‫را فراموش نکنیم که بدترین جنایات بشری را در برابر مهاجرین و پناهندگان بخصوص
‫افغانی ها مرتکب شده و میشونند، اما اگر مسئله افغانهای مقیم ایران را هم میخواهید
‫به عنوان یک ‫وسیله دیگر برای نابودی نظام تشویق و خبرسازی کنید فکر بدی نیست
‫ولیکن فکر آینده را هم ‫بکنید و گرنه کشوری که با مشکل بیکاری و تحریم و تورم رو در
‫رو ‫است ‫توانائي جذب بیش ‫از ۳ میلیون افغانی را ندارد. ایرانیان پناهنده که در زندان های
‫اروپائي و استرالیا بسر می برنند شرایط بدتری دارنند و یک صدم اخبار آنها منعکس
‫نمی گردد. امید است که ‫کشورهای دموکراتیک و حامی حقوق بشر چون عربستان و
‫کویت ، بحرین ، امارات ، اسرائيل ،عمان ، ترکیه ‫ترکمنستان ، ارمنستان و گرجستان و
‫که از حمایت آمزیکا و اروپا ‫برخوردار میباشند هر کدام با جذب ۲۷۰ هزار نفر از برادران
‫عزیز افغانی از حقوق این عزیزان ‫حمایت بکنند و ایرانیان خیلی دل سوز و حامی حقوق
‫بشر هم حساب بانکی باز کنند و هزینه دو تا آبجو در ماه برای فرنگی ها و داخلی ها
‫هم هزینه یک مرغ راماهیانه صرفه جوئي و حواله کنند تا عزیزان ‫افغانی بتوانند ‫از حقوق
‫انسانی بهتری برخوردار باشند. و دولت احمدی نژاد هم تا میتواند تا این یکسال تمام نشده
‫به گند کارها و غارت بیت المال اقدام کند چون آینده خوبی نخواهند داشت حداقل با
‫پول های دزدیده شده ملت ایران بتوانند در قلب تمدن بشری آمریکائي و اروپائي در امنیت
‫کامل ادامه حیات بدهند و در آینده بتواننداز خارج از کشور به خراب کاری در ایران ادامه دهند.
‫زنده باد ایران با فرهنگ ۷ میلیون ساله .

اسلام همین است. فرهنگ ایرانی حتا به سگ و خوک هم درستی و انسانیت روا می دارد. اسلام دین ضدیت با شبر است. ایرانیان ننگتان باد که این دینتان است و این آیینتان. مرگ بر من.

"هر يک از شهروندان برای اطمينان يافتن از ناقل نبودن اتباع خارجی که در اماکن عمومی از جمله اتوبوس و وسايل نقليه و صف نانوايی‌ها حضور می‌يابند می‌توانند مشخصات هويتی اتباع را مطالبه و رؤيت کنند و اتباع نيز ملزم به همراه داشتن کارت و مجوز اقامت قانونی خود هستند."
این یعنی دقیقا همان کاریست که هیتلر در مورد غربتی ها و همجنسبازان و کمونیستها و یهودیان می کرد. شرم باد بر ایرانیانی که هنوز هم خودشان را مسلمان می دانند.

خُب بعله تحریم هاست و عدم صدور نفت و نگرانی و خشم مردم در اثر گرانی و بیکاری ، باید آنها را انداخت جان خارجی ها و افغان ها تا خشمشان را اینطوری مستهلک کنند و جای دیگری خالی نکنند و مطالبه نداشته باشند. این سیاست رویارو کردن شهروندان با نهاجران، همه جای دنیا شناخته شده است

باید ار شر این رژیم جبار رها شویم.

کاربر مهمان ، این پناهندگان بینوا که میگویید ، پناهندگان جنگ هستند. اکنون که در کشورشان جنگ نیست. چرا باز نمیگردند؟

این خبر تکذیب شده است. غلامی اعلام کرده که مطلب دیگری گفته است. هیچ موردی هم از چنین برخوردی در فارس دیده نشده است. شما که این خبر را با یک شرح کامل منعکس می کنید لطفا تکذیبیه را هم در همین حد اعلام کنید.

خبر درست است! اگر تکذیبی شده همانا بخاطر خبر رسانی ست. اسلام دین ضد بشری ست و باید بساطش از ایران جمع شود. این تازه اسلام رحمانی ست که جاری می شود.

آقا چه ربطی به نوع حکومت داره؟!
برادرهای افغان بیش از سی ساله مهمان ما هستن،الان که کشورشون جنگ نیست.کشور ما هم دچار مشکل اقتصادی شده،دیگه وقتشه برگردن کشورشون.
با تشویق و احترام که نرفتن باید با اجبار ازشون خواست که برن.
تازه این طرح واسه اوناییکه به صورت غیر مجاز وارد کشور شدن نه اوناییکه مجوز دارن.
اینکه از هر بهانه ای واسه ایراد به حکومت استفاده میکنین دقیقا کاری که کیهان انجام میده.
تفاوت شما در یک کراوات خلاصه میشه!!

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما