خانه | خبر | اخبارایران

نمایش مسابقات فوتبال درسینماهای تهران بدون حضور زنان

یکشنبه, 1391-03-21 17:25
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، با نمایش مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا در سینماهای پایتخت، تنها با حضور مردان موافقت کرد.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امروز، یکشنبه ۲۱ خردادماه گزارش داد، در پی درخواست انجمن سینماداران پیرامون نمایش مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا در برخی از سینماهای تهران، مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: "مجوز نمایش این مسابقات برای سینماهای یاد شده، به خاطر حفظ شأن و شخصیت بانوان، صرفأ با حضور آقایان صادر می‌شود."

بنابر اعلام فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، "آن دسته از سینماهایی که قصد نمایش مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا را دارند می‌توانند از طریق انجمن سینماداران و با مراجعه به اداره اماکن فرماندهی انتظامی تهران بزرگ و دریافت مجوز برای پخش مسابقات یادشده اقدام کنند."

در همين حال سردار بهمن کارگر، معاون اجتماعی نيروی انتظامی امروز گفت: "پليس مستندسازی زيادی از حضور زنان و مردان در هنگام بازی فوتبال در سراسر کشور انجام داده است و متوجه شديم که هنگامی که زنان و مردان با يکديگر به تماشای فوتبال می‌پردازند، وضعيت مناسبی نيست."

سردار بهمن کارگر، معاون اجتماعی نيروی انتظامی: اين در شأن زنان نيست که با آقايان فوتبال نگاه کنند و زنان بايد از نيروی انتظامی در اين زمينه تشکر کنند

وی با بيان اين‌که "اختلاط زنان و مردان بايد رعايت شود"، گفت: "فوتبال بازی هيجانی است و فردی در هنگام تماشای اين بازی حواسش جمع نيست. مردان در هنگام بازی فوتبال هيجانی شده و بعضأ فحش‌های رکيک داده يا شوخی‌های بدی انجام می‌دهند، آيا اين در شأن زنان است که در اين مکان حضور بيابند؟"

معاون اجتماعی نيروی انتظامی افزود: "اين در شأن زنان نيست که با آقايان فوتبال نگاه کنند و زنان بايد از نيروی انتظامی در اين زمينه تشکر کنند."

پیش از این، روز جمعه ۱۹ خردادماه، علی‌رضا سجادپور، مديرکل نظارت و ارزشيابی سازمان سينمايی در نامه‌ای به انجمن سينماداران، برای نمايش مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا در سينماها شش شرط اعلام کرده بود.

برپايه اين نامه، پخش مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا از سيمای جمهوری اسلامی به‌طور هم‌زمان در سينماهای ايران مشروط به هماهنگی و دريافت مجوز از اداره اماکن عمومی نيروی انتظامی جمهوری اسلامی و نيز حضور مدير سينما، به‌عنوان مسئول اجرای شش شرط ياد شده تا پايان زمان پخش مسابقات در محل سينما است.

رعايت کامل موازين اسلامی و دارا بودن شرايط لازم برای پخش هم‌زمان از سوی سينماهای متقاضی نيز از ديگر شرط های این اداره کل اعلام شده بود.

پخش مسابقات مهم فوتبال در سالن‌های سينما، به‌ويژه در سطح مسابقات تيم‌های ملی، با وجود پخش زنده در شبکه‌های تلويزيونی، به‌طور عمومی در بيشتر کشورهای جهان رايج است.

اين اقدام در ايران با نمايش مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ در پرديس‌های سينمايی تهران آغاز شد که با آغاز پانزدهمين دوره جام ملت‌های آسيا در قطر و حضور تيم ملی فوتبال ايران در اين مسابقات نيز با استقبال مردم روبه‌رو شد.

با اين وجود، ۳۰ دی‌ماه ۱۳۸۹ اداره اماکن عمومی ورود زنان به سالن‌های سينما برای تماشای مسابقات فوتبال را ممنوع کرد.

اين تصميم پس از آن گرفته شد که علاقمندان به تماشای فوتبال، ديدار تيم‌های ملی فوتبال ايران و امارات را در سه پرديس سينمايی ملت، زندگی و آزادی ديدند. در پی آن، نمايش فوتبال در سينماها به‌طور کلی متوقف شد.

سردار اسماعيل احمدی‌مقدم، فرمانده نيروی انتظامی ايران ۱۱ خردادماه همان سال گفته بود: "چه ضرورتی دارد در کشور ما که فوتبال به‌طور زنده از تلويزيون پخش می‌شود مردم در سينما فوتبال ببينند."

مسابقات فوتبال جام ملت‌های اروپا از روز جمعه ۱۹ خرداد آغاز شده و تا يکشنبه ۱۱ تيرماه (هشتم ژوئن تا يکم ژوئيه) در کشورهای لهستان و اوکراين ادامه خواهد داشت.

در اين مسابقات ۱۶ تيم، شامل اسپانيا (مدافع عنوان قهرمانی)، هلند، آلمان، فرانسه، انگليس، ايتاليا، سوئد، دانمارک، پرتغال، روسيه، کرواسی، جمهوری چک، جمهوری ايرلند، يونان، لهستان (ميزبان) و اوکراين (ميزبان) شرکت دارند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

یکی از مشکلات فکری و روانی مدیران جمهوری اسلامی ابتلا به عقده های شدید جنسی است. ***** این جماعت مادر خودشان را هم با حجاب دیده اند و احتمالا یقه باز خواهرشان هم موجب تحریک جنسی اشان میشده. از این گروه انتظاری جز این رفتارها نمیرود . داستات کاردار سفارت در برزیل و دستمالی دخترکان توسط ایشان نمونه بارز عقده های جنسی مدیران جمهوری اسلامی است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما