خانه | خبر | اخبارایران

طرح پوشش اسلامی دانشجويان از مهرماه اجرا می‌شود

شنبه, 1391-03-20 17:51
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

قائم مقام وزير کشورايران در امور اجتماعی و فرهنگی از اجرای "دستورالعمل پوشش دانشجويان برای ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها" خبر داد.

علی‌رضا افشار، قائم مقام وزير کشورايران در امور اجتماعی و فرهنگی امروز، شنبه بيستم خرداد در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر گفت: "دستورالعمل پوشش دانشجويان در اول مهرماه سال جاری اجرا می‌شود. اميدواريم با اجرای اين مصوبه زمينه مناسبی برای ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌ها ايجاد شود. "

وی افزود: "اقدامات فرهنگی بر پايه راهبردها و راهکارهای حجاب و عفاف، تصويب شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا می‌شوند."

افشار با بيان اين که "مجلس از سال ۸۴ تا ۸۹ بودجه لازم برای برنامه‌ريزی ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در کشور را تأمين نکرد"، گفت: "مجلس نهم، با تصويب اين بودجه، وزارت کشور را در اجرای طرح عفاف و حجاب کمک کند."

عبدالرضا سيف، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، نيز امروز گفت مراحل طراحی "پوشش ملی ايرانی اسلامی" در دانشگاه تهران تا پيش از مهرماه سال جاری نهايی می‌شود

وی از صدا و سيما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نيز خواست تا در اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تلاش بيشتری کنند.

قائم مقام وزير کشور ايران در امور اجتماعی و فرهنگی، "تلاش نيروی انتظامی را در برخورد با باندهای فساد و فحشا، زنان خيابانی و شرکت‌ها و صنف‌های متخلف" که به گفته وی نقش اصلی را در ترويج بدحجابی و فساد اخلاقی بر عهده دارند، "ناکافی" دانست.

از سوی ديگر، عبدالرضا سيف، معاون فرهنگی دانشگاه تهران، نيز امروز گفت مراحل طراحی "پوشش ملی ايرانی اسلامی" در دانشگاه تهران تا پيش از مهرماه سال جاری نهايی می‌شود.

ارديبهشت‌ماه سال جاری، با مصوبه کميسيون تلفيق بودجه ۹۱ مجلس دولت محمود احمدی‌نژاد مجاز شد برای ترويج "فرهنگ عفاف و حجاب" حداکثر ۱۵ ميليارد تومان در سال جاری اختصاص داده شد.

اسلامی کردن محيط مراکز آموزشی از دغدغه‌های اصلی مسئولان کنونی وزارت علوم و آموزش و پرورش ايران است.

پس از رويدادهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران، مسئولان جمهوری اسلامی، از جمله آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر حکومت، مراکز آموزشی را جزو مکان‌هايی دانستند که در آن "تفکرات غربی" و "مخالف با اسلام" رشد می‌کنند.

به همين خاطر تلاش آنان در جهت ايجاد تغييرات بنيادی در دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی است تا از اين طريق به مقابله با "توطئه‌های دشمنان انقلاب" بپردازند.

تغييرات در رشته‌های علوم انسانی در دانشگاه‌ها، طرح جداسازی دانشجويان دختر و پسر، و برکناری و بازنشسته کردن استادان دانشگاه، از جمله برنامه‌های کنونی جمهوری اسلامی در اين زمينه است.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

چه کسی مجوز تصميم گيری راجع به حجاب را به شورای عالی انقلاب فرهنگی !! داده؟ !
مگر اينها ملا هستند که فتوا راجع بحجاب بدهند؟...

پس چي هستن ؟ شوراي عالي انقلاب فرهنگي همه ملا هستن ديگه

وقتی پس از 30 سال ستم و غارت 3 میلیون نفر به خیابان میایند در سکوت و سپی به فاصله کوتاهی همه افراد ی که جو کیر شدند یا از ایران میروند و یا سکوت دائمی پیش میگیرند آیا حق این مردم این نیست که در ایران حتی امروز فردا شلوار پای جهار پایان کنند . ما ایرانیان فقط ادعا کردیم ار زمان کوش کبیر نقشه را نگاه کنید تا به امروز همینطور کوچک شدیم و حق ما همینه . چون همیشه به دنبال ناجی بودیم .

درود بر شما
طرح عفاف برای این است که خداوند را به چالش بکشند !
او دوستدار زیبایی است اما زیبایی در خفا!!! زنها کالای زیبایی و مردان مانند حیواناتی که قادر به کنترل خواستهای خویش نیستند .
این یعنی اهانت
این یعنی توهین به مقام انسانی و توهین مستقیم به خلقت خدا .
از این بگذریم من نمیدانم طرح عفاف چه بودجه ای میخواهد ؟
آیا میخواهند پول چادر ها و یا پیراهن های آخوندی را بدهند ؟!؟!؟
یا مزد خادمین خویش را که خشونت به مردم را نشان میدهند ؟
باشد که صدایمان را کسی که دادگر است بشنود
هیوا سروش

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما