خانه | خبر | اخبارایران

عذرخواهی دومين رئيس قوه قضائيه جمهوری اسلامی از مردم

جمعه, 1391-03-12 14:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آيت‌الله عبدالکريم موسوی اردبيلی، دومين رئيس قوه قضائيه جمهوری اسلامی ايران در سخنانی گفت همه مسئولان گذشته و کنونی حکومت، به‌ويژه روحانيان، بايد به‌دليل خطاهای خود از مردم عذرخواهی کنند.

پايگاه اطلاع‌رسانی آيت‌الله موسوی اردبيلی از مراجع دينی شيعه و از مسئولان اصلی سال‌های آغازين جمهوری اسلامی ايران، سخنان وی در پايان سال تحصيلی طلاب را منتشر کرد.

آيت‌الله موسوی اردبيلی در اين سخنان گفت: "اگر اين انقلاب ضايع شود، علاوه بر فرصت‌هايی که از يک ملت ضايع شده است، آبرو و اعتبار روحانيت شيعه هم مخدوش می‌شود."

وی عمل مسئولان و "قصور و تقصير‌ها"ی آنان را به اسلام و تشيع مربوط ندانست اما با اين حال گفت مردم چنين قضاوت نمی‌کنند.

آيت‌الله موسوی اردبيلی گفت: "امروز جوان‌های زيادی اعتماد و علاقه‌شان سست شده است. ايمان‌هايی در معرض خطر است. اين‌ها تلفات سنگينی است که بايد جدی گرفته شود."

وی افزود: "ما خيرخواهانه پا در اين راه گذاشتيم، اما شايد کوتاهی کرده‌ايم، شايد غفلت کرده‌ايم. اگر مشکلات و نارسايی‌هايی که هست به من مستند است، از همه عذر می‌‎خواهم."

آيت‌الله موسوی اردبيلی: نکند خدای ناکرده از اين همه تلاش و فداکاری نتيجه مطلوب نگيريم. نکند فردای قيامت پشيمانی و شرمندگی بر ما عارض شود. نکند آيندگان از ما به بدی ياد کنند

تدوينگر قوانین کیفری، جزائی و حقوقی دادگستری در جمهوری اسلامی گفت: "اگر بنده کاری کرده‌ام که نبايد می‌کردم يا ترک فعلی کرده‌ام که بايد انجام می‌دادم، از همه عذر می‌خواهم، از همه حلاليت می‌طلبم. من از طرف خودم حرف می‌زنم، به ديگران کاری ندارم. من از کارهای کرده و نکرده خودم نگرانم. اگر همه ما درست عمل کرده بوديم وضع اين نبود. ولی گمان می‌کنم همه ما، همه مسئولين، از سابق تاکنون، بايد از مردم عذرخواهی کنيم. ضرورت اين کار البته برای مسئولينی که در لباس روحانيت‌اند بيشتر است."

وی "عذرخواهی و حلاليت‌طلبی" مسئولان را مثبت دانست و افزود: "مردم از کلام ما، لحن صداقت را می‌فهمند. اگر صادقانه عذرخواهی کنيم و درصدد تدارک مافات باشيم، مردم می‌فهمند، خدای تعالی هم ياری می‌کند. نکند خدای ناکرده از اين همه تلاش و فداکاری نتيجه مطلوب نگيريم. نکند فردای قيامت پشيمانی و شرمندگی بر ما عارض شود. نکند آيندگان از ما به بدی ياد کنند."

آيت‌الله موسوی اردبیلی پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ عضو شورای انقلاب، عضو مجلس خبرگان قانون اساسی، نماینده دوره نخست مجلس خبرگان رهبری، دادستان کل کشور، رئيس دیوان عالی کشور و شورای عالی قضائی از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ وعضو شورای بازنگری قانون اساسی بود و وظیفه تدوین قوانین کیفری، جزائی و حقوقی دادگستری و انطباق آن‌ها با موازین شرع و فقه اسلامی را داشت.

وی در رويدادهای پس از دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران در سال ۱۳۸۸ از خشونت مأموران امنيتی جمهوری اسلامی در برابر معترضان انتقاد می‌کرد و با خانواده‌های بازداشت‌شدگان ملاقات‌هايی داشت.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

اون موقع که قدرت دستشون بود حسابی می تازوندند و صدتا صدتا دستور اعدام می دادند، حالا که خودشون تبدیل به اپوزیسیون شده اند جانب مردم را می گیرند؟ اگر دوباره به قدرت برسند چه می شود؟ لابد باز یادشون می ره که از مردم حلالیت طلبیده اند.

کسانيکه دستشان به شکنجه و قتل و تجاوز و اعدام و تهديد و شلاق و سرکوب مردم بيگناه و اختلاس اموال عمومي آلوده است بايد در دادگاه علني و با شرکت وکيل و هيات منصفه محاکمه شوند و بقيه به مساجد برگردند.......

مگر آبرويي هم مانده.... مردم کوچه وبازا ر سالهاست آخوندها و عوامل حکومت را لعنت ميکنند....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما