خانه | خبر | اخبارایران

حسين رونقی ملکی بار ديگر دست به اعتصاب غذا زد

پنجشنبه, 1391-03-04 15:40
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

حسين رونقی ملکی زندانی سياسی بيمار که در زندان اوين به‌سر می‌برد در اعتراض به شرايط خود در زندان برای چندمين بار دست به اعتصاب غذا زد.

خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران (هرانا)، امروز پنج‌شنبه سوم خردادماه نوشته است حسين رونقی ملکی، وبلاگ‌نويس و فعال حقوق بشر به دليل عدم رسيدگی پزشکی و عدم انتقال وی به بيمارستان خارج از زندان در پی از کار افتادن يکی از کليه‌هايش، از روز گذشته دست به اعتصاب غذا زده است.

يکی از بستگان اين زندانی سياسی در گفت‌وگو با تارنمای "صبح امروز" اين خبر را تأييد کرد و گفت وی شب گذشته با خانواده‌اش تماس تلفنی گرفته و اعلام کرده که دست به اعتصاب غذا زده است.

اين وبلاگ‌نويس روز شنبه ۳۰ خردادماه دچار تشنج شديد شده بود و پزشکان نسبت به وضعيت جسمانی وی هشدار داده و گفته بودند اعتصاب غذا برای او برابر با مرگ است.

به‌گفته پزشکان ارولوژ براساس سيتی‌اسکن جديدی که از کليه‌های حسين رونقی ملکی گرفته شده کليه چپ اين وی به طور کامل از کار افتاده است و بايد تخليه شود.

پزشکان گفته‌اند وضعيت کليه راست حسين رونقی ملکی نيز به‌هيچ‌وجه رضايت بخش نيست و چنان‌چه به‌زودی تحت عمل جراحی قرار نگيرد از کار خواهد افتاد.

حسين رونقی ملکی در آذرماه سال گذشته در نامه سرگشاده‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نوشت: سلامتی من به‌خاطر وضعيت بيماری‌ام و نگهداری در شرايط بد زندان به خطر افتاده است

پزشکان چنين تشخيص داده بودند که حسين رونقی ملکی بايد مورد عمل جراحی جديد قرار گيرد و معالجه و درمان ديرهنگام وی باعث از بين رفتن کليه‌هايش خواهد شد.

به گزارش هرانا مسئولان زندان اوين هر روز جهت کاهش درد اين زندانی سياسی به‌طور غيراصولی از مسکن‌ها و تزريق مرفين که باعث سنگ کيسه صفرا شده است؛ استفاده می‌کنند.

حسين رونقی ملکی روز دوشنبه ۲۵ ارديبهشت‌ماه جاری بار ديگر به بيمارستان اعزام و به دليل عدم موافقت با مرخصی استعلاجی پس از عمل جراحی، مورد درمان قرار نگرفت و به زندان بازگردانده شد.

اين زندانی سياسی که در طول ۱۶ ماه گذشته از مشکل کليوی رنج می‌برد تاکنون چندين عمل جراحی انجام داده و چهار بار در بيمارستان هاشمی‌نژاد بستری و تحت عمل حراحی قرار گرفته است.

بارها نهادهای اطلاعاتی و امنيتی در روند پرونده اين زندانی سياسی دخالت کرده‌اند و بارها اطلاعات سپاه با مرخصی درمانی وی موافقت نکرده است. به همين خاطر اين فعال حقوق بشر و خانواده‌اش به مراجع قضايی شکايت کرده و اعتراض خود را اعلام نموده‌اند، اما تاکنون پاسخی دريافت نکرده‌اند.

حسين رونقی ملکی بارها در زندان در اعتراض به عدم رسيدگی به وضعيت خود دست به اعتصاب غذا زده است.

وی در آذرماه سال گذشته در نامه سرگشاده‌ای به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران نوشت: "سلامتی من به‌خاطر وضعيت بيماری‌ام و نگهداری در شرايط بد زندان به خطر افتاده است."

حسين رونقی ملکی که با نام مستعار بابک خرمدين وبلاگ می‌نوشت، يکی از معترضان به نتايج اعلام شده دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران بود.

وی در تاريخ ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان استان آذربايجان شرقی بازداشت و به گفته خانواده‌اش حدود ۳۰۰ روز در سلول‌های انفرادی بند دو الف زندان اوين به‌سر برد.

اين فعال حقوق بشر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزيری محکوم شد و اين حکم از سوی دادگاه تجديد نظر استان تهران تأييد گرديد.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

در یک هفته ی گذشته 7 زندانی در زندان رجایی شهر کرج جان خود را از دست داده اند.
سه تن از این هفت نفر در اثر سکته جان باختند و یک نفر از این تعداد زندانی سیاسی بوده است.
ضرب و شتم زندانیان سیاسی در زندان رجایی‌شهر متداول شده و نگهبانان و مسئولان زندان، زندانیان و به ویژه زندانیان سیاسی را به هر بهانه‌ای مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند.
در سالن ۱۲، از ۵۵ زندانی سیاسی ۲۵ نفر اصلا ملاقات ندارند!!.
یک تلفن تنها وسیله ی ارتباطی آنان بود که آن هم از یک سال و نیم پیش قطع است.
در این بند، هر روز ۳۷ الی ۳۸ نفر روزی ۲ ساعت اجازه دارند به هواخوری بروند.
این زندانیان، برخلاف قانون، از حق کار کردن هم محروم شده اند و هیچ سرگرمی دیگری ندارند، به جز مواد مخدر که فراوان است....

این رسمش نیست

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما