خانه | خبر | اخبارایران

پليس آلمان از شاهين نجفی حفاظت می‌کند

جمعه, 1391-02-22 14:15
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

پس از اجرای ترانه‌ای به‌نام "نقی" از سوی شاهين نجفی، خواننده رپ ايرانی و تهديد وی به مرگ از طرف نيروهای تندرو جمهوری اسلامی ايران، پليس آلمان اعلام کرد که از جان اين هنرمند حفاظت می‌کند.

تارنمای روزنامه "راينيشه پست" آلمان، امروز ۲۲ ارديبهشت‌ماه به نقل از سخنگوی پليس شهر کلن خبر داد که روز گذشته طی نشستی، بخش امنيت ملی اداره پليس کلن به موضوع تهديد به مرگ شاهين نجفی، خواننده رپ ۳۲ ساله ايرانی ساکن اين شهر رسيدگی کرد.

بنا به اين گزارش در اين نشست چند مقام امنيتی و همچنين بخش حفاظت از قانون اساسی و پليس جنايی فدرال شرکت داشتند.

در اين جلسه تدابير حفاظتی در مورد شاهين نجفی به تصويب رسيد.

روز گذشته پيش از برگزاری اين جلسه شاهين نجفی به اداره پليس کلن رفته و در آن‌جا شکايت خود را تقديم کرده بود.

ترانه رپ "نقی" با اجرای شاهين نجفی در روزهای اخير جنجال بسياری به‌پا کرده است.

در اين ترانه شاهين نجفی امام نقی يا امام هادی، دهمين امام شيعيان را مورد خطاب قرار داده و در آن نگاه انتقادی خود از شرايط کنونی اجتماعی و سياسی ايران را بازگو کرده است.

شاهين نجفی در گفت‌گوهای خود اعلام کرده است که قصدش از اجرای ترانه رپ "نقی" توهين به باورهای دينی مردم نبوده و هدفش مطرح کردن مشکلات اجتماعی در ايران بوده است

اين ترانه تاکنون، در يک نوبت بيش از هزار و ۷۰۰ و در نوبتی ديگر بيش از چهار هزار و ۶۰۰ بار "لايک" خورده است و صد‌ها بار توسط کاربران فيس‌بوک به اشتراک گذاشته شده است.

همچنين در سايت يوتيوب نيز تا به امروز نزديک به ۵۹ هزار بار شنيده شده است.

با بازتاب گسترده اين ترانه، محافل و نيروهای تندرو جمهوری اسلامی ايران، با استناد به فتوای اخير آيت‌الله صافی گلپايگانی، مرجع دينی شيعه، حکم "ارتداد" شاهين نجفی را صادر و وی را به مرگ تهديد کردند.

يک سال پيش از انتشار ترانه "نقی"، در شبکه اجتماعی فيس‌بوک گروهی از جوانان ايرانی کمپينی به‌نام "کمپين يادآوری امام نقی به شيعيان" راه‌اندازی کرده و در آن طنزهای اجتماعی را منتشر می‌کردند که اين نيز در فضای مجازی گسترش يافت.

فتوای آيت‌الله صافی گلپايگانی دو هفته پيش از انتشار ترانه شاهين نجفی منتشر شد.

يک مقلد اين مرجع دينی شيعه پرسيده بود: "مدتی است عده‌ای اجيرشده که عمدتأ از ضد انقلاب خارج از کشور می‌باشند، در فضای اينترنت، سايت‌ها و وبلاگ‌های خود به‌راحتی به امام مظلوم شيعيان حضرت امام هادی اهانت و جسارت می‌کنند (طراحی، جوک، کاريکاتور، فحاشی، دروغ بستن و ...) حکم اين افراد چيست؟"

آيت‌الله صافی گلپايگانی در پاسخ به اين پرسش شرعی فتوا داد: "چنان‌چه اهانت و جسارت به حضرت نموده باشند مرتدند. والله اعلم."

شاهين نجفی که پيش از ترانه "نقی" در ترانه‌های ديگر خود مسائل سياسی و اجتماعی را به‌نقد می‌کشيد اين بار به‌شدت از سوی محافل تندرو جمهوری اسلامی ايران مورد حمله قرار گرفت.

خبرگزاری فارس، در خبری تحت عنوان "تشکيل کمپين اعدام شاهين نجفی" به نقل از وبلاگی به‌همين نام نوشت: "از تمامی شيعيان و بلکه همه مسلمانان محب اهل بيت تقاضا داريم در صورتی که به هر نحوی به اين فرد مرتد دسترسی دارند او را به سزای اعمالش رسانده و روانه دوزخ ابدی‌اش نمايند."

پايگاه خبری "شيعه آنلاين" نيز برای کشتن شاهين نجفی مبلغ ۱۰۰ هزار دلار جايزه تعيين کرد.

تارنمای عصر امروز نيز نوشت: "شاهين نجفی خواننده رپ، اهل گيلان، که يد طولايی در خزعبل‌گويی و استفاده از کلمات رکيک و ناپسند دارد در تازه‌ترين اقدام خود، با انتشار آلبومی به برخی امامان معصوم (ع) و مقدسات دين توهين کرده است."

سايت عصر امروز و فارس از شاهين نجفی به‌عنوان "خواننده فتنه" نام بردند و در پايان با اشاره به آيه‌ها و روايت‌های اسلامی تأکيد کردند: "کسی که به ائمه و امامان(ع) توهين می‌کند حرام‌زاده است و بايد در نطفه‌اش شک کرد."

اين در حالی است که شاهين نجفی در گفت‌گوهای خود اعلام کرده است که قصدش توهين به باورهای دينی مردم نبوده و هدفش مطرح کردن مشکلات اجتماعی در ايران بوده است.

شاهين نجفی فعاليت در موسيقی را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد و از سال ۱۳۸۴ به آلمان مهاجرت نمود.

وی که دانشجوی اخراجی رشته جامعه‌شناسی در ايران بود، در آلمان ابتدا سرپرست گروهی به نام "اينان" شد و سپس به گروه "تپش ۲۰۱۲" پيوست و با اجرای ترانه‌های سياسی-اجتماعی رپ مطرح گرديد.

او پس از جدايی از گروه "تپش ۲۰۱۲" در سال ۱۳۸۸ گروه موسيقی "آنتی‌کاريزما" را تشکيل داد.
شاهين نجفی تاکنون چهار آلبوم استوديويی و دو آلبوم گروهی منتشر کرده است.

 

در همين زمينه:
:: درباره حکم ارتداد شاهین نجفی ـ لیدا حسینی‌نژاد ::
 

Share this
Share/Save/Bookmark

کلا رپ چیه که رپ ایرانی چی باشه و اونوقت شاهین نجفی کسی باشه ... یه خواننده لوده با اهنگ هایی لوده تر که همواره به دنبال دست آویزی برای شهرت است

به نظر من در این آهنگ هیچ توهینی به امامی نشده. کاش دوستان کمی بادقت به متن شعر گوش میدادند.
من به شجاعت و بزرگواری شاهین نحفی افتخار می کنم و تا پای جان ازش حمایت و پشتیبانی میکنم.
شاهین نجفی یکی از بزرگوارترین مردان وطن میباشد.
آرزومندم همواره سلامت و پایدار باشد.
ودر آخر من هم یک مرتدم..

من کلا با این که چی خونده کاری ندارم یا اینکه توهین کرده یا نکرده، ولی وقتی خود شاهین میگه توهین نکردم بعد عکس گنبد یکیو با عکس سینه ی زن ادیت میکنه اگر توهین نیست پس چیه؟ میخواد با این عکس به کدوم مشکل اجتماعی اشاره کنه دقیقا؟؟؟؟
کسی که توهین میکنه کلا به هرچیزی از کج فهمیشه و دلیلی نداره که کسی بهش مجددا توهین کنه یا انگشت اهانت سمتش ببره...

شاهین نجفی برای من خواننده ی محبوبی بود اما دیگر نیست.
من چه گناهی کرده ام که اسم کوچک من « نقی» است که حالا باید همه مرا مسخره کنند و اینجا دیگر جایی برای زندگی کردن برای من نگذارند.
من خودم از فعالان سال 88 بودم و مدتی را هم به این خاطر زندانی بودم. حالا خودتان بگویید گناه من چیست؟ مگر من انتقاد ندارم!!!!!
مطمئن باشید اگر قرار باشد حکومتی دموکرات و مردمی روی کار بیاید هرگز توهین به عقاید را تحمل نخواهد کرد. درست مثل سایر کشورهای دموکرات جهان...

این ترانه واقعا ارزش هنری ندارد بیشتر شبیه هجویات مبتذل است . هنر انتقادی بدون طلاعات عمیق به جایی نمی رسد .

به نظر من کار زشتی انجام داد
مگه داری با پسر خالت صحبت میکنی که نقی نقی میکنی
یعنی چی آخه
واقعا متاسفم براش

توهین شده باشه یا نباشه فرقی نمی کنه. نباید اجازه داد یک موجود ماقبل تاریخ مثل صافی گلپایگانی حکم قتل آدم ها را صادر کنه چون به اعتقاداتش توهین شده! این حکم قتل کسی که از اسلام برگشته را باید روش متمرکز شد نه اینکه آهنگ توهین آمیز بوده یا نبوده.
زنده باد شاهین نجفی

دوست داریم شاهین، به امید ریشه کنی خرافات

هی.... طرفداران دین توجه کنید که دیگر دوران قلدری شما به پایان رسیده است... هیچ چیزی مقذس نیست ... 1400 ساله که به ناموس و مادران شما تجاوز شده اونوقت سنگ اونا رو به سینه میزنید؟؟؟ هر عملی را باید با عملی از همون نوع پاسخ داد... اگر شاهین توهین کرده شما هم توهین کنید ولی تهدید جانی و ارتداد و .... دیگه ترس و رنگی نداره... وای به حال روزی که مویی از سر شاهین و امثال شاهین و کلا همه منتقدان دین کم بشه...!!! منتظر پاسخ دندان شکن از مردم و ره جویان حقیقت باشید....! موج عظیم روشنگری ضد دینی در راه است.... نابود باد خرافات و واپس گرایی.....

به نظرم من هم بسیار کار زشتی انجام داده و فقط برای شهرت بوده. من با حکم ارتداد و ... مخالفم اما کارش قطعا بسیار ناشایست و توهین آمیز به عده زیادی ازجمله مسلمانان و همجنسگرایان بوده.
از طرف دیگه چرا از پرچم دگرباش‌ها در طرح جلد استفاده کرده که باز اتهام دیگری متوجه ما همجنسگرایان باشه. ما به اندازه کافی در جامعه مشکل داریم و این کارها جلوی آرامش ما رو بیش ازپیش می‌گیره. واقعا متاسفم.

واقعا متاسفم که تو کشوری زندگی میکنم که خوانندگی و اعتراض در اون جرمه واقعا همین کسانی که ادعا میکنند شاهین در آنها به امام نقی اهانت کرده یک مورد از اهانت هاشو بگن واقعا که متاسفم برای هممون

همچنان با شاهینیم به امید ریشه کنی خرافات

بیاین ریشه یابی کنید که اهل بیت ما که دلیل خلقتن و دلیل وجود اصلا قابل به قیاسن با امثال شاهین نجس اخه شاهین کیه چیه چی میخوات ؟ اخه شاهین ها ما برا چی به این دنیا اومدیم ، اومدیم از کسی که به اعتقادات ملیونها شیعه احترام نگذاشته دفاع کنیم اخه نامردای روزگار اگر کسی پدرتون رو مقابل خودتون بزنه چیکار میکنین یا اگه توهین کنه به پدرتون ایا دفاع نمیکنین ایا نمیزنینش شایدم ب*شینش حالا پدر من و تو کجا و امام هادی کجا یکم فکر کنین با عقل شما عکس جلد رو ببینید اخه گنبد مولامون ولی نعمت ما ایرانیا رو به شکل سینه زن در اوردند همین بس نیست برای حقارت ؟ *****. *****

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما