خانه | خبر | اخبارایران

کلينتون: فشارها عليه ايران بايد ادامه پيدا کند

پنجشنبه, 1391-02-14 07:58
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هيلاری کلينتون، وزير خارجه آمريکا که در چين به سر می‌برد، گفت فشارها عليه ايران بايد ادامه پيدا کند تا اين کشور به تعهدات بين‌المللی خود عمل نماید.

 

به گزارش رويترز، کلينتون ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ گفت: "ايران بايد ثابت کند که برنامه‌ای هسته‌ای آن کشور صرفاً دارای مقاصد صلح‌آميز است."

وی افزود ايالات متحده اميدوار است که چين به توقف فعاليت‌های هسته‌ای ايران و کره شمالی کمک کند و به دولت سوريه برای متوقف کردن خشونت‌ها فشار وارد کند.

هيلاری کلينتون: ايران بايد ثابت کند که برنامه‌ای هسته‌ای آن کشور صرفاً دارای مقاصد صلح‌آميز است

کلينتون همچنين گفت: "ما اعتقاد داريم که همه دولت‌ها بايد پاسخگوی آرزوهای مردم در خصوص کرامت و حاکميت قانون باشند و هيچ کشوری نمی‌تواند و نبايد اين حقوق را انکار کند."

وزير خارجه آمريکا اين سخنان را در حالی بيان کرده که اين کشور به همراه پنج قدرت جهانی (بريتانيا، فرانسه، روسيه، چين و آلمان) سوم خرداد سال جاری خورشيدی قرار است مرحله دوم دور تازه گفت‌وگوهای هسته‌ای را با ايران دنبال کنند.

ايران همواره می‌گويد در گفت‌وگوها خواهان "احترام متقابل" است و "هرگونه فشار و تهديدی" را رد می‌کند.

ايران و غرب سال‌هاست که بر سر برنامه اتمی‌ با هم دچار تنش هستند. اين تنش‌ها و اختلافات باعث شده تا شورای امنيت سازمان ملل و کشورهای غربی تحريم‌هايی را با هدف توقف برنامه اتمی ايران عليه اين کشور برقرار کنند.

آمريکا و متحدان غربی خود ايران را متهم به تلاش برای دستيابی به سلاح‌های هسته‌ای می‌کنند، اما ايران همواره اين ادعا را رد کرده‌است و بر صلح‌آميز بودن برنامه‌های هسته‌ای خود تأکيد می‌کند.

در همين حال و در کنار سياست فشار و تحريم عليه ايران، تلاش‌هايی نيز برای حل مناقشه اتمی از طريق ديپلماسی نيز در جريان است.

از جمله اين تلاش‌ها گفت‌وگوهای چند ساله شش قدرت جهانی (آمريکا، فرانسه، بريتانيا، چين، روسيه و آلمان) با ايران است.

تازه‌ترين دور اين مذاکرات ۲۶ فروردين سال جاری خورشدی در استانبول برگزار شد. کشورهای غربی و ايران اين مذاکرات را "سازنده و سودمند" توصيف کردند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

متاسفانه خانم وزیر امور خارجه امریکا دارند فقط روی مساله اتمی پافشاری میکنند در حالیکه می بایستی احترام به حقوق بشر هم با مذاکرات هسته ای هماهنگ و همراه کنند. این به میان نکشیدن موضوع خشونت و نفقض حقوق بشر توسط حکومت ایران و اتصال ندادن ان به مذاکرات هسته ای میتواند نوعی فرصت سوزی محسوب شود. به خصوص که اگر ایران قبول کند که برنامه هسته ای را متوقف کند انوقت دیگر نمیشود درباره حقوق بشر با ایران چانه زد.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما