خانه | خبر | اخبارایران

جنگنده‌های آمريکايی در امارات مستقر شدند

یکشنبه, 1391-02-10 09:17
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

آمريکا جنگنده‌های اف ۲۲ را با هدف رويارويی با "تهديدات ايران" در امکارت متحده عربی مستقر کرد.

 

به گزارش گلف‌نيوز، نيروی هوايی ارتش آمريکا پيشرفته‌ترين جنگنده‌های رادار گريز "اف ۲۲" خود را در پايگاه هوايی امارات که حدود ۳۰۰ کيلومتر با مرزهای ايران فاصله دارد، مستقر کرده است.

ارتش آمريکا استقرار اين جنگنده‌ها را با هدف نمايش قدرت عليه ايران و يا ارتباط آن با اقدام نظامی احتمالی عليه تاًسيسات هسته‌ای ايران رد کرده و گفته است استقرار اين جنگنده‌ها بخشی از همکاری‌های امنيتی واشنگتن با شرکايش در خليج فارس است.

در همين حال مقامات آمريکايی به صورت محرمانه به فاکس نيوز گفته‌اند اين جنگنده‌ها در پايگاه هوايی "الظفره"‌ امارات مستقر شده‌اند.

استقرار اين جنگنده‌ها در امارت در حالی انجام شده که امارات و ايران در دو هفته گذشته بر سر مالکيت جزاير ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک دچار تنش لفظی شده‌اند

به گفته يکی از مقامات نيروی هوايی آمريکا اين جنگنده‌، "پيشرفته‌ترين جنگنده‌های آمريکايی است. اين جنگنده‌ها رادار گريز و مخصوص جنگ‌های هوايی هستند اما در می‌توان از آن‌ها در حملات هوايی هوا به زمين نيز استفاده کرد."

در واکنش به اين اقدام آمريکا، حشمت‌الله فلاحت پيشه، عضو کميسيون ملی و سياست خارجی مجلس ايران گفته است: "واقعيت اين است که کشورهای عربی در شرايط کنونی که ايران و ۱+۵ گام‌های اوليه را در راستای ديپلماسی برداشته‌اند، از اين موضوع به شدت نگران هستند."

به گفته وی " در چنين شرايطی تحت عنوان يک مشغله سياسی مسايلی از قبيل اعزام هواپيماهای اف ۲۲ آمريکايی يا مانور مشترک سپر جزيره و مواردی از اين دست مطرح می‌شود."

استقرار اين جنگنده‌ها در امارت در حالی انجام شده که امارات و ايران در دو هفته گذشته بر سر مالکيت جزاير ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک دچار تنش لفظی شده‌اند.

ايران همواره ادعای مالکيت امارات بر اين جزاير را رد کرده و می‌گويد درباره مالکيت اين سه جزيره مذاکره نخواهد کرد.

شورای امنيت سازمان ملل متحد نيز در سال ۱۹۷۱ اعتراض امارات به مالکيت ايران بر جزاير سه‌گانه را رد کرد.

ولی اسماعيلی نماينده مجلس ايران نيز گفته است: "نمايندگان مجلس قصد دارند طرحی را برای تشکيل استان توريستی و فرهنگی خليج‌فارس به مرکزيت بوموسی را در دستور کار قرار دهند. تهيه اين طرح در مراحل مقدماتی قرار دارد و قرار است که نمايندگان بيشتری به جمع امضا‌کنندگان اين طرح بپيوندد."

همچنين سرتيپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نيروی زمينی ارتش ايران گفته است: "به هيچ کشوری اجازه کوچک‌ترين دست‌اندازی را نمی‌دهيم، اگر اين‌طور شود و اين شيطنت‌ها از طريق ديپلماسی حل نشود، نيروهای نظامی آماده‌اند اقتدار نظام را به کشور متعرض نشان دهند."

به گفته وی "حاکميت اين جزاير (ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک) از قديم‌الايام متعلق به ايران بوده و جمهوری اسلامی نيز از اين حق خود قاطعانه و با قدرت دفاع می‌کند."

 

Share this
Share/Save/Bookmark

واقعا جای تاسف است امروز در کوچه ما زنی که فرزندش در جنگ کشته مشت بر سینه می زد و می گفت ای خدا برسد روزی که من این آخوندها را سر دار ببینم٬ برسد روزی که سپاه پاسداران پوتین سربازان آمریکایی را بلیسد. این بدبختانه وضع جامعه ی ایران است. این حکومت ضد انسان با مردم ایران چنین رفتار کرده که آرزوی یک زن فرزند کشته این چنین است. مردم ایران باید با یک خیزش روحانیت را و سپاه پاسداران را از اریکه ی قدرت به زیر بکشد. تنها راه رهایی برگرداندن آخوند به مسجد است.

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما