خانه | خبر | اخبارایران

وزير ارشاد "خط قرمز"های نمايشگاه کتاب را مشخص کرد

جمعه, 1391-02-08 17:50
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت در نمايشگاه کتاب تهران اجازه "استفاده از اسامی جعلی درباره خليج فارس، ترويج افکار و انديشه‌های تفرقه‌افکن و ترويج عرفان‌های کاذب و ساختگی" داده نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد حسينی، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی ايران امروز جمعه هشتم ارديبهشت در سخنرانی پيش از خطبه نماز جمعه تهران گفت: "هر کس نمی‌تواند هر کتابی را به‌نام فکر و انديشه در نمايشگاه کتاب عرضه کند."

وی "خطوط قرمز" در نمايشگاه کتاب تهران را مورد توجه دانست و گفت: "در شرايطی که ما کنگره شعری را بر روی آب‌های نيلگون خليج فارس برگزار می‌کنيم اجازه نخواهيم داد در نمايشگاه کتاب‌مان کسی از اين نام‌ها استفاده کند."

وی همچنين افزود: "افرادی که در شرق کشور عمليات انتحاری اجرا می‌کنند شايد بخواهند مبانی فکری خود را در قالب کتاب منتشر کنند اما به‌طور حتم آن‌ها مجالی برای فعاليت در کشور امام زمان را نخواهند داشت."

وزير ارشاد به گروه جندالله اشاره می‌کند. جندالله يک گروه پيکارجو و ناراضی اهل سنت در شرق ايران است که می‌گويد برای دفاع از حقوق اقليت بلوچ مبارزه می‌کند.

محمد حسينی: در پايان سال گذشته ۲۰۰ ميليارد تومان برای نهضت حفظ و قرائت قرآن اختصاص يافت

عبدالمالک ريگی، رهبر پيشين گروه اين گروه در خرداد ١٣٨٩ به اتهام "محاربه و فساد فی‌الارض" در زندان اوين اعدام شد.

وزير ارشاد در بخش ديگری از سخنان خود گفت: "همچنين «عرفان‌های کاذب و ساختگی» در کشوری با وجود سالکان و عارفان برجسته‌ اجازه انتشار ندارند."

حسينی با بيان اين‌که "نگاه مبتذل هنرمندان باعث نگرانی علما می‌شود"، افزود: "هفته آينده جشنواره فيلم‌نامه‌نويسی انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و در اين مراسم از انديشمندان و فضلای حوزه علميه کمک می‌گيريم."

وی بر لزوم ترويج "فعاليت‌های قرآنی" در ايران تأکيد کرد و گفت: "در پايان سال گذشته ۲۰۰ ميليارد تومان برای نهضت حفظ و قرائت قرآن اختصاص يافت. در اين راستا تا امروز تعداد کانون‌های قرآنی در کشور به ۱۳ هزار و ۱۰۰ کانون رسيده است که می‌تواند برکات زيادی داشته باشد."

در خردادماه سال گذشته، علی‌رضا افشار قائم مقام وزير کشور در امور فرهنگی و اجتماعی از اجرای طرح "شناسايی و پيش‌گيری فرهنگی از فرق و عرفان‌های کاذب و مدعيان دروغين و فرقه‌های انحرافی از طريق ارتقای فرهنگ عمومی در ۱۰ استان" ايران خبر داده بود.

از سال گذشته مقام‌های حکومتی ايران تبليغات گسترده‌ای را عليه "عرفان‌های نوظهور"، "شيطان‌پرستی"، "رمالی" و "جن‌گيری" آغاز کرده‌اند.

افزون بر اين‌که در ايران گروه‌های متعدد عرفانی تشکيل شده‌اند، بخشی از تبليغات عليه "رمالی" و "جن‌گيری" به اختلافات درون حکومتی در ايران بازمی‌گردد.

اصول‌گرايان حکومتی می‌گويند بخشی از اين "رمالان" و "جن‌گيران" ارتباطات نزديکی با "جريان انحرافی" نزديک به دولت دهم دارند که برخی از آنان نيز دستگير شده‌اند.

اصول‌گرايان رهبر اين "جريان انحرافی" را اسفنديار رحيم‌مشائی، رئيس دفتر محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران می‌دانند.

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما