خانه | خبر | اخبارایران

حذف "رقص و آواز" از برنامه‌ مهدهای کودک

سه شنبه, 1391-01-15 12:19
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

مديرکل بهزيستی استان تهران گفته است با مهدهای کودکی که "برنامه‌های غير اخلاقی از جمله رقص" به کودکان آموزش می‌دهند برخورد می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، ولی‌الله نصر، مديرکل بهزيستی استان تهران امروز سه‌شنبه ۱۵ فروردين گفت: "برنامه‌های آموزشی بايد در راستای موازين اسلامی باشد."

وی افزود: "تمامی برنامه‌های تدوين‌شده به مهدهای کودک ارسال شده‌اند به‌طوری که مهدها حق آموزش برنامه‌های غيراخلاقی را ندارند."

وی تأکيد کرد که يکی از اصلی‌ترين برنامه‌های سازمان بهزيستی در سال جاری کنترل برنامه‌های آموزشی در مهدهای کودک است و بايد اين برنامه‌ها در راستای "موازين اسلامی و شرعی" باشد.

مديرکل بهزيستی استان تهران با ابراز تأسف از اين‌که در سال‌های اخير برخی از مهدهای کودک برنامه‌هایی چون رقص و آواز به کودکان آموزش داده‌اند گفت: "امسال با مهدهای متخلف برخورد شديدی صورت می‌گيرد."

از پايان مردادماه سال گذشته به‌دستور وزارت آموزش و پرورش ايران در کلاس‌های پيش‌دبستانی، دخنران و پسران اجازه ندارند در کنار هم باشند

اين در حالی است که به‌دستور وزارت آموزش و پرورش ايران از پايان مردادماه سال گذشته در کلاس‌های پيش‌دبستانی، دخنران و پسران اجازه ندارند در کنار هم باشند.

وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ايران در دستور خود آورده بود: "اختلاط نوآموزان دختر و پسر در کلاس‌های پيش‌دبستانی ممنوع است و فقط در مراکزی که تعداد نوآموزان به حد نصاب نرسد اين امر با کسب مجوز از آموزش و پرورش منطقه بلامانع می‌باشد."

آموزش پيش‌دبستانی در ايران شامل دوره اختياری ويژه کودکان رده سنی چهار و پنج سال است که با هدف آمادگی آنان جهت ورود به مراکز آموزش ابتدايی فعاليت می‌کنند.

مقامات وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم ايران در دو سال اخير به‌شکل بی‌سابقه‌ای به اسلامی کردن مراکز آموزشی ايران روی آورده‌اند.

پس از رويدادهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری در ايران، مسئولان جمهوری اسلامی، از جمله آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر حکومت، مراکز آموزشی را جزو مکان‌هايی دانستند که در آن "تفکرات غربی" و "مخالف با اسلام" رشد می‌کنند.

به همين خاطر تلاش آنان در جهت ايجاد تغييرات بنيادی در دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی است تا از اين طريق به مقابله با "توطئه‌های دشمنان انقلاب" بپردازند.
 

Share this
Share/Save/Bookmark

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما