خانه | خبر | اخبارایران

کلينتون: ايران برای نشان دادن حرام بودن سلاح اتمی اقدام عملی کند

دوشنبه, 1391-01-14 06:57
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

هيلاری کلينتون، وزير خارجه آمريکا از ايران خواست تا اعتقادش به "حرام بودن" سلاح اتمی را به‌طور عملی به نمايش بگذارد.

 

به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، کلينتون روز يکشنبه اول آوريل ۲۰۱۲ (۱۳ فروردين ۱۳۹۱) در جريان سفر به ترکيه گفت: "به آن‌ها (مقام‌های ترکيه) گفته شده رهبر ايران ساخت سلاح اتمی را حرام می‌داند."

اشاره کلينتون به ديدار اخير رجب طيب اردوغان، نخست‌وزير ترکيه با آيت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ايران است. اردوغان پس از ديدار با آيت‌الله خامنه‌ای گفت: "آن‌ها (مقام‌های ايران) می‌گويند بر اساس قوانين اسلام، در پی ساخت سلاح اتمی نيستند."

وی افزود: "جامعه جهانی اکنون می‌خواهد اين باور دينی و اقدام عملی را در کنار هم ببيند."

وزير خارجه آمريکا: ما با ايرانی‌ها به گفت‌وگو می‌نشينيم تا ببنيم اين باور‌ دينی (حرام بدون ساخت سلاح اتمی) چگونه عملی می‌شود

آيت‌الله خامنه‌ای چند سال پيش در فتوايی اعلام کرد سلاح اتمی "حرام" است. وی به تازگی و در نخستين روز سال جديد خورشيدی نيز در جريان يک سخنرانی به "حرام بودن" ساخت سلاح‌های هسته‌ای اشاره کرد.

وزير خارجه آمريکا گفته است: "ما با ايرانی‌ها به گفت‌وگو می‌نشينيم تا ببنيم اين باور‌ دينی چگونه عملی می‌شود."

قدرت‌های غربی نگران ماهيت برنامه اتمی اين کشور و احتمال وجود "ابعاد نظامی" در آن هستند اما ايران می‌گويد ماهيت برنامه اتمی‌اش صرفاً "صلح‌آميز" است.

بر پايه همين اختلاف درباره ماهيت برنامه اتمی ايران، اين کشور از سال ۲۰۰۶ تاکنون چندين بار از سوی شورای امنيت سازمان ملل مورد تحريم قرار گرفته است.

با اين حال ايران اعلام می‌کند در برابر تحريم‌ها تسليم نمی شود و به برنامه اتمی خود ادامه خواهد داد.

در همين حال ايران و گروه ۱+۵ اعلام کرده‌اند تازه‌ترين دور گفت‌وگوهای هسته‌ای ۲۵ فروردين سال جاری خورشيدی برگزار می‌شود.

مذاکرات تازه ايران و گروه ۱+۵ در خصوص برنامه اتمی تهران ۱۴ ماه پس از آخرين مذاکرات اين دو طرف برگزار خواهد شد. مذاکرات ۱۴ ماه پيش که در بهمن ۱۳۸۹ خورشيدی در ترکيه برگزار شد، نتيجه خاصی به دنبال نداشت.

در يک سال گذشته همزمان با توقف گفت‌وگوهای هسته‌ای، فشارها و تحريم‌ها عليه ايران شدت بيشتری گرفته است.

تحريم بانک مرکزی و تحريم نفت ايران از سوی اتحاديه اروپا شديدترين تحريم‌هايی است که در دو ماه گذشته عليه ايران برقرار شده است. تحريم نفت ايران از تير ۱۳۹۱ اجرا می‌شود.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

وزير خارجه آمريکا: ما با ايرانی‌ها به گفت‌وگو می‌نشينيم تا ببنيم اين باور‌ دينی (حرام بدون ساخت سلاح اتمی) چگونه عملی می‌شود !
خانم جان ! هيلاري جان ! شما گويا .... ! آدم چه بگويد؟! .... شما گويا دراين سي سال در كره زمين نبوديد كه تازه ميخواهيد جمهوري اسلامي راستي را به شما ثايت كتد! چي را به شما ثابت كنند؟ اگر دراين سي سال چيزي براي شما ثايت نشده بيخود خودتان را خسته نكنيد. سي سال ديگر بگذرد هم ثابت نخواهد شد. خانم جان ، برويد خانه به شوهرتان برسيد كه روز به روز دارد فرسوده تر ميشود. برويد خانه ديگتان را بشوريد . نمي خواهد جمهوري اسلامي را بيش ازاين بشناسيد. همين اندازه شناختيد براي هفت كه نه ، براي هفتاد پشتمان بس است. يك زماني پايبندي و حفظ احكام اسلام از حلال و حرام واجب بود، بعد امام كه به حكومت رسيدند گفتند كه حفظ خود اسلام از احكام اسلام واجب تر است. يعني براي حفظ اسلام احكامش را زير پا بگذاريد. اگر به شما ثابت نشد بقيه را بخوانيد شايد چيزكي ثابت شود. بعد كه عده اي اعتراض كردند كه ديگر چيزي از اسلام نمي ماند امام گفتند حفظ حكومت اوجب واجبات است يعني حفظ حكومت از حفظ خود اسلام هم واجب تر است. واجب تر ميدانيد يعني چه؟ اول برويد واجب را بدانيد چيست بعد اوجب را. تازه به شما ثابت كنند ؟! تهران : شهروند درجه سه

خانم کلینتون نکته مهمی را متذکر شده اند. والله تا انجا که ما از دین مبین اسلام به یاد داریم تجاوز به زندانیان هم حرام بود اما اینها حلالش کردند و حتی جایز و واجب. ماهی خاویار هم حرام بود اما اینها حلالش کردند و شد. فحاشی و هجو هم زشت بود و قبیح اما اینها کردند و شد. زنای با محارم هم حرام بود و انها فتوا دادند که برای حفط رزیم انهم ممکن است. حالا چه دلیلی هست که بمب اتمی هم با یک فتوای شرعی یا غیر شرعی به امری واجب و اوجب واجبات تبدیل نشود؟ انوقت اخرین گزینه همان است که همیشه گفته شده. متاسفانه تا قبل از ازمایش بمب رژیم ایران میتواند با تولید تعداد بیشماری "بمب کثیف" تهدیدی بزرگ برای همه باشد. حالا دنیا هی سرش را زیر برف کند و به خود تلقین کند که این بمب نیست. بابا این حکومتی که به فرزندان خود رحم نمیکند ایا به دنیا رحم خواهد کرد!؟

مردم ايران در زندان بزرگ اينها گير افتاده اند و شما دنبال حرام و حلال بودن بمب اتمي هستيد؟..واقعا که ؟!....

.تا کي ميخواهيد ازين لولوي خود ساخته براي افزايش سود شرکتهاي نفتي و فروش اسلحه استفاده کنيد؟

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما