خانه | خبر | اخبارایران

اوباما: دولت ايران از فن‌آوری‌ها برای سرکوب مردم استفاده می‌کند

سه شنبه, 1391-01-01 20:09
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

باراک اوباما، رئيس جمهوری آمريکا امسال نيز همچون دو سال پيش به‌مناسبت نوروز پيامی منتشر کرد.

اوباما در آغاز پيام نوروزی از سوی خود و همسرش سال نو را به مردم ايران تبريک گفت. وی در اين سخنان به روابط ايران و آمريکا و محدوديت‌های رسانه‌ها به‌ويژه اينترنت در ايران اشاره کرد.

اوباما گفت جشن نوروز در حالی آغاز شده است که "تنش ميان دو کشور ما همچنان ادامه دارد"، اما "هيچ دليلی وجود ندارد که ايران و آمريکا از يکديگر جدا باشند."

وی به جنبه‌های مثبت روابط دو ملت پرداخت و با اشاره به موفقيت‌های آمريکاييان ايرانی‌تبار در جامعه آمريکا، از جايزه اسکار اصغر فرهادی به‌خاطر فيلم "جدايی نادر از سيمين" ياد کرد.

اوباما همچنين به آزادی شهروندان ايرانی توسط نيروی دريايی آمريکا نيز اشاره کرد.

باراک اوباما گفت دولت آمريکا با وجودی که تحريم‌هايی را عليه ايران اعمال کرده دستورات تازه‌ای را به شرکت‌های آمريکايی جهت دسترسی بيشتر مردم ايران به نرم‌افزارها صادر نموده است

در دی‌ماه ۱۳۹۰ (ژانويه ۲۰۱۲ ) نيروی دريايی آمريکا طی دو عمليات شهروندان ايرانی را که به‌دست دزدان دريايی سومالی گروگان گرفته شده بودند آزاد کرد.

رئيس‌جمهور آمريکا استفاده از شبکه اجتماعی اينترنت را نيز از جمله موارد مشترک ارتباطی دو ملت عنوان کرد و افزود: "با اين‌حال مردم ايران به‌طور روزافزونی از آزادی اوليه دسترسی به اطلاعاتی که می‌خواهند محروم می‌شوند."

باراک اوباما گفت دولت ايران برنامه‌های راديو تلويزيون‌های ماهواره‌ای را مسدود و اينترنت را سانسور می‌کند تا بتواند مردم را کنترل کند.

وی تأکيد کرد: "در هفته‌های اخير محدوديت‌های اينترنتی به‌حدی شديد شده که ايرانيان نمی‌توانند به‌آزادی با عزيزان خود در داخل ايران يا خارج از مرزهای آن ارتباط برقرار کنند."

اوباما همچنين افزود دولت ايران از فن‌آوری‌ها به‌منظور سرکوب مردم استفاده می‌کند و به‌ دور خود "پرده الکترونيکی" کشيده، مانع از جريان آزاد اطلاعات می‌شود.

وی گفت دولت آمريکا با وجودی که تحريم‌هايی را عليه ايران اعمال کرده دستورات تازه‌ای را به شرکت‌های آمريکايی جهت دسترسی بيشتر مردم ايران به نرم‌افزارها صادر نموده است تا ايرانيان بتوانند از اينترنت آسان‌تر استفاده کنند.

رئيس‌جمهور آمريکا گفت: "مردم ايران وارث تمدنی بزرگ و باستانی هستند. آن‌ها مانند مردم هر کجای ديگر از حق جهانی انديشيدن و سخن گفتن برخوردارند."

اوباما افزود دولت ايران همان‌طور که موظف به رعايت اين حقوق است به‌همان ميزان وظيفه دارد به تعهدات خود در زمينه برنامه هسته‌ای عمل کند.

وی گفت اگر ايران به تعهدات خود در اين زمينه مسئولانه عمل کند از سوی جامعه جهانی مورد استقبال قرار می‌گيرد.

باراک اوباما در پايان پيام خود بار ديگر تأکيد نمود که ايالات متحده در پی ارتباطات عميق‌تری با مردم ايران است.

ويدئوی پيام نوروزی باراک اوباما را ببينيد:

 

Share this
Share/Save/Bookmark

با سلام و سال نو مبارک

لینکش یادتان رفته بار بگذارید.

تشکر

به نظر بنده اقای اوباما بایستی همان اولتیماتومی را که سلفش به صدام داد برای ایت الله خامنه ای هم اماده کند و به او 48 ساعت فرصت دهد. این حرفها توی گوش این خلیفه مسلمین فرو نمیرود. اسب سرکش را گاهی بایستی با****وارد طویله کرد تا ضرر و زیانش برای دور و بر کمتر باشد.

واقعاً که چقدر با منطق و ساده صحبت می کنند. نه دستی از آستین غیب و نه بدوبیراه به کسی. در حالی که نیازی به توضیح به ما ندارند.

عيد مبارك! اين آدم كيست كه براي شادباش نوروزي واژه هاي عربي به آقاي اوباما ياد داده؟! در جايي كه واژه ايراني داريم، آن هم چندتا، چرا عربي بكار ميبرند؟! يك بار هم بجاي بني آدم اعضاي يك پيكردند به آقاي اوباما ياد دادندكه بگويد بني آدم اعضاي يكديگرند! آدمهاي بي دانش نماينده و شناساننده فرهنگ ايراني به رئيس جمهور امريكا شدند! تهران ـ بابك

آقاي اوباما با آرزوي سال خوب هم براي شما و مردم آمريکا. اميد است با کمک دنياي آزاد و متمدن کشور ايران نيز از زندان بزرگ تبديل به نقش تاريخي خود يعني شاهراه تماس تمدنها و دوستي اقوام مختلف دنيا شود....

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما