خانه | خبر | اخبارایران

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد در انتخابات شرکت نکرده‌اند

چهارشنبه, 1390-12-17 18:46
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد در ديدار با دختران خود گفتند که در انتخابات مجلس نهم شرکت نکرده‌اند.

به گزارش تارنمای کلمه، ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد، دو تن از رهبران مخالف دولت ايران پس از مدت‌ها محدوديت، برای دومين بار در طول سال جاری موفق به ديدار فرزندان خود شدند.

بنا به اين گزارش در اين ديدار که روز يکشنبه ۱۴ اسفندماه، دو روز پس از انتخابات مجلس نهم در خانه يکی از دختران موسوی و رهنورد و در ميان تدابير امنيتی صورت گرفت ميرحسين موسوی گفته که در انتخابات شرکت نکرده است.

همچنين در اين ديدار آشکار گرديد که زهرا رهنورد نيز در انتخابات مجلس نهم شرکت نکرده است.

گروه‌های اصلی اصلاح‌طلبان و همچنين ديگر مخالفان حکومت ايران انتخابات مجلس نهم را به دليل "غيردمکراتيک بودن" آن و عدم آزادی‌های مدنی  و ادامه سرکوب‌ها تحريم کرده بودند.

موسوی در اين ديدار پخش خبر مکالمه تلفنی خود با دخترانش مبنی بر ايستادگی بر مواضع پيشين را ستود و بار ديگر بر آن تأکيد کرد

شهريورماه سال جاری ميرحسين موسوی در ملاقات با سه دختر خود، در مورد انتخابات مجلس گفته بود: "با توجه به تداوم وضعيت فعلی نمی‌توان اميدی به انتخابات و شرکت در آن داشت."

کلمه در مورد ديدار روز يکشنبه افزوده است که موسوی و رهنورد از روحيه خوب و سلامت کامل برخوردار بودند و موسوی با وجود محدوديت‌ها در جريان اخبار جاری کشور بوده است.

موسوی در اين ديدار همچنين پخش خبر مکالمه تلفنی خود با دخترانش را ستود و بار ديگر بر آن تأکيد کرد.

چندی پيش ميرحسين موسوی در مکالمه تلفنی با فرزندانش گفته بود: "هيچ چيز عوض نشده... دخترانم شما بدانيد که من بر سر مواضع پيشين خود همچنان ايستاده‌ام."

گفته می‌شود که پس از اين گفت‌وگوی تلفنی بود که فشارها بر دختران موسوی و رهنورد و اعضای خانواده آن‌ها به شدت افزايش يافت.

در بهمن‌ماه گذشته مأموران امنيتی جمهوری اسلامی ايران دختران ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد را تهديد به بازداشت و انتقال به مکانی نامعلومی کرده بودند.

همچنين يکی از دختران موسوی و رهنورد از تدريس در رشته هنر دانشگاه الزهرا منع شد.

اين تهديد چند روز پس از انتشار نامه مشترک فرزندان ميرحسين موسوی و مهدی کروبی، يکی ديگر از رهبران اصلاح‌طلب مخالف حکومت، صورت گرفته بود.

فرزندان ميرحسين موسوی و مهدی کروبی در روز ۱۸ بهمن‌ماه جاری در نامه مشترکی، از همه هموطنان و "آزادی‌خواهان جهان" خواستند که "پژواک صدای حق‌خواهی" آن‌ها باشند و صدای‌شان را به گوش جهانيان برسانند تا زندانيان آن‌ها و همه زندانيان سياسی و عقيدتی در سراسر ايران آزاد شوند.

فرزندان موسوی و کروبی با ابراز نگرانی از وضعيت سلامت و امنيت والدين خود تصريح کردند که آن‌ها برخلاف خواست خود و برخلاف قانون يک سال است که در بازداشت به‌سر می‌برند.

ميرحسين موسوی و زهرا رهنورد، به همراه مهدی کروبی، بيش از يک سال پيش، از ۲۵ بهمن‌ماه ۱۳۸۹ تحت بازداشت خانگی قرار دارند.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

سوال مهمی که ایرانیان امروز میتوانند از خود بپرسند اینست:
جایگاه موسوی در آینده ایران چیست؟ اگر امروز جمهوری اسلامی برود و موسوی در کنار کسانی مثل رضا پهلوی و دیگران برای ریاست جمهوری کاندیدا شود آیا مردم او را انتخاب خواهند کرد؟ لطفا دوستان نظر بدهند

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما