خانه | خبر | اخبارایران

جنتی: افرادی که گفتند در خانه‌ها بمانيد از تيمارستان فرار کرده‌ بودند

جمعه, 1390-12-12 20:49
نسخه قابل چاپنسخه قابل چاپ

دبير شورای نگهبان گفت افرادی در آمريکا و اروپا نشسته‌اند و از آن‌ها پول و دستور می‌گيرند که به مردم بگويند در خانه‌های خود بمانيد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، آيت‌الله احمد جنتی، دبير شورای نگهبان امروز، جمعه ۱۲ اسفندماه، در حاشيه برگزاری انتخابات مجلس نهم با اشاره به تحريم‌کنندگان انتخابات گفت: ‌"آن‌ها می‌گفتند در خانه‌ها بمانيد و مغازه‌های خود را تعطيل کنيد. به نظرم اين افراد از تيمارستان فرار کرده‌ بودند زيرا انسان عاقل اين‌گونه سخن نمی‌گويد."

وی افزود: "اين افراد بايد خجالت بکشند و اگر شرم و حيا دارند بايد بر پيشانی‌شان عرق شرم بنشيند زيرا مشاهده می‌کنند که مردم حضوری پرشور در انتخابات دارند."

دبير شورای نگهبان همچنين گفت: "روزی بيايد که آمريکا به ذلت بيشتری گرفتار شود و بيايند به ما التماس کنند و ما نپذيريم."

نهمين دوره انتخابات مجلس در ايران امروز برگزار شد. تقريبأ همه گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی و نيروهای اصلاح‌طلب نهمين دوره انتخابات مجلس را تحريم کردند.

آن‌ها اين انتخابات را "غيردمکراتيک" دانستند و معتقدند که حکومت ايران پس از سرکوب‌های سال ۸۸ در رويدادهای دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری همچنان به دستگيری، تهديد و آزار و اذيت مخالفان ادامه داده است و هيچ چشم‌اندازی در باز شدن فضای باز سياسی در ايران ديده نمی‌شود.

احمد جنتی: روزی بيايد که آمريکا به ذلت بيشتری گرفتار شود و بيايند به ما التماس کنند و ما نپذيريم

مخالفان حکومت و اصلاح‌طلبان از مردم خواسته‌ بودند که امروز در خانه‌های خود بمانند و در رأی‌گيری شرکت نکنند.

احمد جنتی در بخش ديگری از سخنان خود از نمايندگان آينده مجلس خواست که "توقع بی‌جا" نداشته باشند و با دولت هماهنگ باشند.

جنتی گفت: "شنيده‌ام که برخی جاها پول خرج می‌کنند که اين از اشتباهات است. اين، خريدن رأی است و ما بر آن نظارت می‌کنيم. اگر ببينيم در جايی خريد صورت گرفته، آراء را باطل می‌کنيم."

وی همچنين تأکيد کرد: "سفارش می‌کنم از دادن پول و جنس به مردم در ساعات پايانی که معنا‌دار است، اجتناب کنند و بگذارند مردم به هر کس که رضايت دارند، رأی دهند."

برخی از گروه‌های اصول‌گرای حکومتی گفته بودند که طرفداران دولت و محمود احمدی‌نژاد، رئيس جمهور ايران، در رقابت‌های انتخاباتی برای جذب آرای مردم ميان اقشار فقير پول و مواد مورد نياز توزيع می‌کنند. اين اتهام در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوری نيز از سوی اصلاح‌طلبان به گروه‌های طرفدار احمدی‌نژاد نسبت داده می‌شد.

جنتی در مورد اين‌که اگر برخی از داوطلبان تعدادی از مردم را برای رأی دادن به حوزه‌های مورد نظرشان بياورند با آنان چه برخوردی می‌شود، گفت: "با عکس و فيلم و شهادت گرفتن از افراد دليل بياورند که رأی خريداری شده است ما نيز رسيدگی و آرای خريداری شده را باطل می‌کنيم."

در انتخابات مجلس نهم ۴۸ ميليون و ۲۸۸ هزار و ۷۹۹ نفر واجد شرايط رأی دادن هستند و بيش از سه هزار نامزد برای کسب ۲۹۰ کرسی مجلس رقابت می‌کنند.

ستاد انتخابات وزارت کشور زمان رأی‌گيری را تا ساعت ۲۰ به وقت تهران اعلام کرده بود که دو ساعت ديگر تمديد شد.

 

Share this
Share/Save/Bookmark

کشوری که رهبرانش دیوانه هایی چون جنتی هستند چیزی مگر تیمارستان نمیتواند باشد وباید از ان گریخت.

عاقل و بصیر مملکت که شما باشید من ترجیح میدیم همنشین دیوانه ها باشم.
کشور رو به ورشکستگی رسوندن هر روز یک قدم به طرف جنگ پیش میریم فحشا و اعتیاد و بیکاری و گرونی بیداد میکنه.
راست میگی اگر ما دیوانه نبودیم شما نمی بایستی سر کار می بودید و این خزعبلات رو میگفتی مرتیکه.

این چرندیات شاید برای اربابانت که ایران و ایرانی رو نمیشناسن خوشحالشون کنه و برن به عالم هپروت ،تا شاید چند دلار دیگه بندازن جلوت ،وگرنه برای مردمی که خودشون پای صندوقها بودن و سیل جمعیت رو دیدن بیشتر به یک جک دنباله دار شبیه.خوشحالیم و خدا رو شاکریم که دقیقا زمانی که انتظارش رو ندارید کیش و مات میشید، چندین ماه هرزه گویی و تبلیغات منفی و هزار ترفند روانی نتیجه اش شد 12/12 یک روز آرمانی و آسمانی دیگه که یک بار دیگه با ضربه هوک چپ ملت ایران ناک اوت بشین و به کما برین.تو اگه ایرانی واقعی باشی میدونی اگه ایرانیا گوشت همدیگرو بخورن استخونشونو بیرون نمیندازن.ما اگه روزی هزار بار تو سر هم بزنیم و سر هر مسئله کوچیک و بزرگ به هم بیفتیم مطمئن باش اگه قرار باشه یه اجنبی یا جیره خوراش فضولی کنن برای هم خون میدیم تا حالاش هم که سی و خورده ای ساله که زدیم تو دهن امریکا، اینو ثابت کردیم

اي شيطون ديگه چه شبكه هايي از ماهواره رو نگاه ميكني ؟ اخه حرفايي كه زدي رو تو ماهواره و شبكه هاي فارسي زبان خارج ميگفتن .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.

نظر شما پس از تایید دبیر وب‌سایت منتشر می‌شود.

لطفا به زبان فارسی کامنت بگذارید.
برای نوشتن به زبان فارسی می توانید از ادیتور زمانه استفاده کنید.

کامنتهایی که حاوی اتهام، توهین و یا حمله شخصی باشد هرز محسوب می شود و
منتشر نخواهد شد.

 

لینک به ادیتور زمانه:         

برای عبور از سد فیلترینگ

پرونده ۱۳۹۱ / چشم‌انداز ۱۳۹۲

مشخصات تازه دریافت برنامه های رادیو زمانه  از ماهواره:

ماهواره  :Eutelsat

هفت درجه شرقی

پولاریزاسیون افقی 

سیمبول ریت ۲۲

فرکانس ۱۰۷۲۱مگاهرتز

همیاران ما